איפה הם הימים העליזים: מניית גבעות נפלה לשפל של 3.9 אגורות - לאן מכאן?

השותפות מוכרת נפט, אבל השווי הולך ומתכווץ וגם 'נוער הגבעות' כבר התבגר. Bizportal חזר לימים העליזים של שנת 2010 ומסתכל קדימה
 |  (51)
צילום: BizTV
בימים האחרונים נדמה שסקטור הנפט והגז הוריד הילוך. גם ההתפתחויות האחרונות בסקטור לא מצליחות להחזיר את המשקיעים לשוק אשר היה הדבר הלוהט ביותר בבורסה בשנים 2009 ו-2010 לאחר תגלית הגז 'תמר'. אולי אחת הדוגמאות הבולטות הוא סיפורה של גבעות עולם.

שותפות חיפוש הנפט גבעות יהש -1.38% גבעות יהש 21.4 -1.38% גבעות יהש בסיס:21.7 פתיחה:21.7 גבוה:21.6 נמוך:21.3 תמורה:122,726 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המחזיקה בבעלות על שדה מגד הייתה הדבר הלוהט ביותר בבורסה במהלך שנת 2010. אלה היו ימים עליזים - גם לנו, התקשורת. כל כתבה על הודעה צפויה של גבעות יצרה באזז אדיר ועשרות אלפי כניסות לכתבה.

כן, הצלחת קידוח 'מגד 5' ומבחני ההפקה משכו את כותרות עיתוני הכלכלה. הסיבה לכך הייתה קשורה בין היתר לדיווחים היומיומיים על התקדמות מבחני ההפקה, דבר אשר גרם בסופו של יום לרשות ני"ע להסדיר את תקנות הדיווח בסקטור הנפט והגז.

את יום המסחר האחרון סגרה גבעות ברמה של 3.9 אגורות, רמה המשקפת לשותפות שווי שוק של 412 מיליון שקל. רמה זו היא בדיוק הרמה שבה סגרה גבעות את יום המסחר בחודש ינואר לפני כשנה וחצי. אז דיווחה גבעות על חדירת מים לקידוח, דבר אשר גרם לקריסה של 52% ביחידות ההשתתפות ולפאניקה מוחלטת.

מבחינתם של המשקיעים, בשנה וחצי שחלפו גבעות ביצעה התקדמות משמעותית. אמנם, מבחני ההפקה (ארוכי הטווח) עודם נמשכים אך השותפות מצליחה להפיק מאות חביות של נפט משדה מגד בכל יום, למכור אותם ואפילו להרוויח ולייצר כסף. עם זאת, בשנה וחצי שחלפו, לא הצליחה גבעות להפיק למשקיעים ערך אשר הצליח להתבטא במחיר היחידות.

בדיוק באותו היום שבו קרסו היחידות של גבעות, פרסמנו באתר Bizportal שני טורי דעה אשר זכו לביקורות נוקבות מצד הגולשים והמשקיעים. הטור הראשון שכותרתו כרוניקה ידועה מראש: להתראות מגד 5, נתראה במגד 6 הספיד את גבעות, ביקר את התנהלותה ואף 'נפרד' מהקידוח הכושל.

בטור נכתב כי "אני מעריך (והלוואי שאתבדה) שהסיפור של גבעות גמור, גבעות אולי תצליח להפיק 300-400 חביות נפט ליום, אך היא רחוקה מהכמויות ומההיקפים שעליהם דיברה ובכמויות אלו, מגד 5 רחוק מלהיות רווחי". בסופו של יום, קידוח 'מגד 5' מפיק כמעט כפול ממה שציינתי - כ-600 חביות ליום. כמות זו גם הצליחה להעביר את גבעות לרווחיות בשלושת הרבעונים האחרונים.

הטור השני שנכתב באותו היום ניסה לענות על השאלה המעניינת ביותר את המשקיעים. כמה אגורות באמת שווה גבעות? עשינו חישוב - יצא מפחיד . התמחור הגס שבוצע בטור נקב שם נקב במחיר של 1.6 שהתבסס על הפקת 300 חביות ביום במשך 300 ימים בשנה, רווח של 30 דולר לחבית ומכפיל 10. בפועל, באר 'מגד 5' מציגה תמונה מעט יותר טובה אך הכיוון הכללי די ברור.

השנה האחרונה לא הייתה שנה פשוטה עבור גבעות. התוכניות שלה להאיץ את פיתוח שדה מגד נתקלה בקשיים ביורוקרטיים, אשר הגיעו לדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת. בגבעות מקווים כעת שהקידוח הבא 'מגד 6' יחל לקראת חודש נובמבר, אך המשקיעים למודי דחיות, לא יופתעו אם תהיה דחייה נוספת בתחילת הקידוח.

במקביל, נראה שחלק ניכר מהמשקיעים הכבדים שליוו את גבעות בשנים האחרונות העדיפו לנטוש את הספינה. אם בימיה הטובים הצליחה גבעות להביא לאסיפת מחזיקים למעלה מ-1,000 משקיעים, בשיחת המשקיעים האחרונה שנערכה במקביל לפרסום דו"ח המשאבים בשדה 'מגד' היו על השיחה כ-200 משקיעים בלבד. הגם שמדובר בכמות יפה לכל הדעות, נראה שימי הזוהר של גבעות נעלמו.

סקטור הנפט והגז הוא סקטור רווי חלומות. בעוד ההיגיון אומר שמניות צריכות לעלות ברגע שיש חדשות חיוביות בענף הגז והנפט המצב שונה. מניות מצליחות לטפס כל עוד החברה מספקת למשקיעים 'חלום' או פנטזיה. מרגע שגבעות הפכה לחברה תפעולית, קל ונוח לתמחר את מניותיה ומנגד המניה אמורה להיסחר ביציבות יחסית.

אפשר להסביר את החולשה ביחידות ההשתתפות בכך ש'החלום' שסיפקה גבעות למשקיעים על הפקת 2,000 ו-5,000 חביות נפט ליום התרחק. קידוח 'מגד 6' מתעכב, קצב ההפקה מ'מגד 5' ירד בהדרגה מרמה של 800 חביות ליום לכ-600 חביות ליום וצפוי להמשיך ולרדת. נראה שהמשקיעים האדוקים ממתינים בקוצר רוח לחידוש פעולות האקספלורציה, פעילות אשר עשויה להעיר מחדש את החלום ואולי להחזיר חלק מהמשקיעים שנטשו.

כמה שווה 'מגד 5'?

בניסיון להבין כמה שווה 'מגד 5' ומדוע שווי המניה נשחק ניתן לסמן שתי סיבות מרכזיות. המרכזית שבהם היא העובדה שהמחיר הנוכחי של גבעות מתמחר במלואו את הנפט שיופק מקידוח 'מגד 5'. ניתן להבין זאת באמצעות הצצה לדוחות הכספיים של השותפות.

גבעות הרוויחה 830 אלף דולר ברבעון הראשון מהבאר. בהנחה גסה במיוחד שקצב ההפקה יישמר ב-20 שנה הקרובות (דבר שהוא לא נכון) סביב רמת ההפקה ברבעון הראשון, הרי שהשווי של הבאר מסתכם ב-66 מיליון דולר (כ-250 מיליון שקל) שהם כ-2.4 אגורות במונחי יחידות ההשתתפות. כאשר משקללים את קופת המזומנים הכוללת 15 מיליון דולר, מגיעים למחיר של כ-3 אגורות.

חישוב זה אינו כולל בתוכו שינויים במחירי הנפט (אשר נמצא בחודשים האחרונים במגמת ירידה) ואת האפשרות להגדיל את קצב הזרימה באמצעות הרמה מלאכותית. חישוב המשקלל את שני הפרמטרים האלו עשוי לשנות מעט את התוצאה הסופית, אם כי לא בשיעור דרמטי.

במלים אחרות, המחיר הנוכחי של יחידות ההשתתפות של גבעות מגלם בתוכו לחלוטין את קידוח 'מגד 5' לאורך 20 שנים ואף מגלם הצלחה חלקית בקידוח 'מגד 6'. הכסף שנמצא בקופה צפוי להיות מופנה לקידוח הבא ולכן אין לו משמעות כאשר מנסים לשקלל את קידוח 'מגד 6' במחיר. רק הצלחה משמעותית בקידוח הבא עשויה לשנות את התמונה הכוללת בטווח הבינוני.

הסיבה השנייה שמכבידה על היחידות של גבעות קשורה לגיוס צפוי. גבעות ציינה כי חתמה על הסכם לביצוע שני קידוחים בשדה 'מגד'. לשותפות ישנו כסף לטובת הקידוח הראשון, אך ציינה כי אין בידיה אמצעים נזילים לטובת הקידוח השני. קרוב לוודאי, שבגבעות לא רוצים לעשות את הטעות שביצעה גלוב אקספ יהש +0.44% גלוב אקספ יהש 158.8 +0.44% גלוב אקספ יהש בסיס:158.1 פתיחה:159 גבוה:159.7 נמוך:156 תמורה:15,052 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שנתקעה ללא מזומנים וכעת נאלצת למצוא פתרונות יצירתיים כדי להמשיך את הקידוח שלה.

בשנה האחרונה דיברה גבעות לא אחת על האפשרות להכניס משקיע שיזרים כסף לשותפות או להשיג מימון זר (הלוואות) אשר יסייעו לממן את הפעילות. עד כה זה לא קרה, ולכן המשקיעים חוששים שגיוס הון הוא רק שאלה של זמן.

עם זאת, במקביל, גבעות בוחנת את האפשרות לממן את הקידוח באמצעות הלוואה בנקאית, זאת למרות שגופים מממנים אינם נוטים לתת הלוואות לטובת פעילות אקספלורציה. כחלק מן ההלוואה הנכס המרכזי של גבעות הוא תזרים המזומנים הנובע מהפקת נפט מ'מגד 5' אשר עשוי להיות משועבד לטובת הבנק.

הלוואה זו, אם תצא אל הפועל עשויה לחסוך לטוביה לוסקין אסיפת משקיעים סוערת שבה ילחצו עליו להפחית את תמלוגי העל הגבוהים שגובה השותפות (כ-20%). בפועל, השותף הכללי לא צפוי למשוך לקופתו תמלוגי על בשנים הקרובות עד שלא יקוזזו כל הפסדי העבר, אך חשבונאית זה נראה לא טוב ופוגע במחזיקים.

גבעות מודל 2012 היא שונה מאשר גבעות מודל 2010. היא אומנם שותפות אחראית יותר, מסודרת יותר ומנוהלת בצורה טובה יותר אך החלומות שהיא מספקת גם קטנים יותר. גבעות כבר לא נלחמת ברשות ני"ע אלא עובדת איתה. משקיעי גבעות שהמתינו שנה וחצי, לא נדרשים להמתין עוד זמן רב לטובת הקידוח הבא - החזרה לכותרות העיתונים שיציגו תמונות של לפידים בוערים צפויה רק לקראת סוף השנה, גג בתחילת השנה הבאה.
תגובות לכתבה(51):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 42.
  הנה עוד הוכחה עוד סיבוב עשו 3.8 4.2
  ראל00000 22/06/2012 07:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמעט 10 אחוז פראיירים לא מתים רק מיתחלפים
  סגור
 • 41.
  הנהלת גבעות חובתה לפחות להתחיל את התשתית לקידוח הבא
  י.ל 19/06/2012 15:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נכון ש אין מספיק מזומנים בקופת גבעות אבל בכסף לא גדול ו הנהלת גבעות יכולה להראות כוונה רצינית לציבור המשקיעים במו למשל הכנת התשתית הבור לקידוח מס6 הרווח היה של כולם ויתן ביטחון למשקיעים
  סגור
 • 40.
  שאלה לכנופית גבעות ולרשעות לניירות ערך
  ראל042000 18/06/2012 18:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קודם כל לכנופית גבעות פירסמתם שיש חברה אירופאית מי זאת החברה ינוכלים.ולרשעות לניירות ערך כשכנופית גבעות פירסמה ראשונה למה פירסמת בכלל זה שקוף לעצור נפילה שהייתה צפויה .שאלה שניה למה לא עשיתם הפסקת מיסחר .אתם גרמתם להפסדים גדולים לאנשים.לבית סוהר כולכם רמאים
  סגור
 • 39.
  העובדות שמקורם במחיר הנייר
  עובדה 18/06/2012 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מצדיקות מה שכתב הכתב-שנים אנו עם תקוות שלא מתממשות-גבעות=קזינו ענק.אז מה להלין על הכתב?השוק אומר את שלו-אני נפטרתי משליש מהשקעותי לטובת רציו-אבל תאמינו או לא יש לי הרגשה מצויינת על גבעות- אבל לא בזמן הקרוב. השארתי שני שלישים לשנים הבאות-בסוף אני מרגיש שזה יניב את הפרי המיוחל-בהצלחה חבר
  סגור
 • 38.
  כתוב סייג לחוכמה שתיקה קל וחומר לטיפשים
  ראל042000 17/06/2012 19:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל פעם שהחכם האלוף הבלונדיני דיבר הנייר נפל .טוביה החולב את המשקיעים דיבר הנייר צנח באספות משקיעי גבעות (חייב להגיד שהיו אלימות)הנייר המשיך לרדת .אז סייג לחכמה אנשי הגבעות שתיקה .אם יש אז הוא ידבר .אני ניזכר בתמונה שהאלוף הבלונדיני איילנד עשה מסיבת עיתונאים ומשאים עם הלוגו של גבעות הפריעה לו כבייכול האיש חושב שאנשים טיפשים .הוא רואה רק כסף לכיס שלו
  סגור
 • 37.
  גבעות- כנופיה של רמאים איך תעלה? (ל"ת)
  ראל0420000 17/06/2012 16:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 36.
  הרושם של הציבור הנהלה חלשה וחסרת ביטחון ויוזמה
  הכי ותיק 38 17/06/2012 16:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאחר ויש אישור להתחיל ב שני קידוחים נוספים לא ברור מדוע ההנהלה העצלה לא מתחילה מידית בבנית תשתית כולל התחלת קידוח מידי עים ציוד של חברת לפידות גם עים הציוד ישן אפשרי להחליפו בהמשך הקידוח באחר מיתקבל הרושם שהנהלת גבעות עסוקה באכילת המזומנים ודואגת לעצמה בלבד מיסתבר שגם אים מצרפים אלופים הם נירדמים בשמירה להזכירכם אכשיו קייץ ואפילו הדובים התעוררו ופעילים בשטח ומה עים הנהלת גבעות???
  סגור
 • 35.
  אילנד ביישת את אביך ראובן בעבור בצע כסף הדבר היחיד שישש (ל"ת)
  שי 17/06/2012 16:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 34.
  אדון קורנפלד היקר
  mosses 17/06/2012 12:07
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אתה טועה ומטעה, אני מקווה שהכתבות שלך נעשו בתום לב. כמו התימחור המגוכח שהצגת (ואתה מודה שהוא שגוי) כנל גם התימחור הנוכחי. אם תיקרא היטב את דוח הרזרבות שהוצג בסוף מאי תבין שגבעות מתומחרת בשער 3.5 לא רק על מגד 5 אילא גם על עוד 2 בארות , וזאת רק ממקטע 8 ו 1 . לא הלאה אותך בפרטים נוספים אך השער 3.5-3.7 הוא שער מינימלי לכמויות מוכחות ! מכוון שלא מדובר רק ב 3 בארות וישנה כמות מוכחת בעוד 3 מקטעים ועדיין לא מפיקים בשיא היכולת(ללא הרמת גז) ת ןהגז לא מתומחר וקידוח בפרם וברעף לא מתומחר ומכבי לא מתומחר --> אז שער 3.7 הוא שער מגוכח ! ==================================== שורה תחתונה - הסיכוי לכך שגבעות תהיה שווה שער 30-50 בשנת 2014-2015 הוא גבוה מאד . קידוח מוצלח במגד הבא (לא ידוע עדיין אם יקראו לילד 6 או 7 ) יביא לתשואה של מאות אחוזים לקראת סוף 2012.
  סגור
 • עצוב לי שאתה צריך לשקר רק בשביל רייטינג...
  האנדרדוג תמיד מנצח 18/06/2012 03:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה יודע שאתה מטפל במגיבים של קהל שבוי.... אבל מי ששבוי באמת זה הפראייר שיגיד איך לא קניתי הריי אמרו לי לקנות... בקיצור מי שלא נכנס לאתר המקצועי היחיד (בלי פרסומות...) וקורא את הנתונים היבשים הוא פשוט מטורף! חבל שיש עיתונות ברמה כזו נמוכה.
  סגור
 • טען עוד
 • 33.
  רק עבור מגד 5 שווה 3.9 ,ומה עם ה 15 הבארות האיכותיות ?
  קורא הגון 17/06/2012 11:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תומר סופר באר אחת ועושה תחשיב. יש בצנרת 3 נוספים (6, 7 , 8) ועוד 12 בארות איכותיות בשנים הקרובות. אז אם נכפיל 3.9 במספר הבארות נקבל על פי הניתוח של תומר שער 64 . את זה הוא לא אומר. ואם הם יהיו מושבחים יותר ממגד 5 השמיים הוא הגבול. - אין בניתוח זה המלצה לקנייה\מכירה של נייר הערך אלא ניתוח הגון של הכתבה.
  סגור
 • 32.
  סקטור הגז והנפט בישראל לא אטרקטיבי.
  API 17/06/2012 01:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כבר לא מעניין אנשים כמו פעם....מי שנשאר תקוע עדין מצפה לחזרה של ימי הזוהר..אבל הם לא יחזרו..עכשיו הכל עסקי ומחושב והרבה יותר מפוכח ומפוקח ע"י כל הצדדים המשתתפים במשחק . העולם מוצף בגז כך שאנחנו רק טיפה בים תרתי משמע והמשקיעים מבינים זאת היטב, אם יהיה נפט בהיקפים משמעותים זה כבר סיפור אחר..אבל כרגע לא נראה ריאלי. לילה טוב ושבוע מוצלח ושקט לכל עם ישראל.
  סגור
 • 31.
  טאוור ייגמר כמו גבעות
  ג 17/06/2012 00:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  חלומות מתנפצים רק עניין של זמן.... מתעלמים מהעובדות!!! תצאו מהחלומות!!
  סגור
 • 30.
  אין מה לעשות המשקיעים בורחים מהספינה ששוקעת (ל"ת)
  חיימקה 16/06/2012 23:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 29.
  שאלה לתומר קורנפלד
  בועז 16/06/2012 22:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תומר שלום, אני מנסה להבין את הניתוח שלך. אתה מדבר על כך שמחיר הבאר של מגד 5 הינו תואם פחות או יותר למחיר היהש היום. להבנתי , כעת הקידוח הוא רק בשתי שכבות בבאר וכמובן שיש עוד בארות רבים לפיתוח. כמו כן עדיין לא ביצעו כל מיני פעולות המרצה. לפי דבריך ,במידה ואכן ימצא נפט גם בבארות נוספים בכמויות המשוערות מחיר היהש אמור להיות הרבה יותר גבוה? כלומר המחיר כעת אינו לקוח בחשבון נפט בבארות נוספים? תודה מראש, בועז
  סגור
 • 28.
  באדיבות כותב משקיע בפורום גבעות עולם !
  משקיע בגבעות עולם 16/06/2012 22:22
  הגב לתגובה זו
  4 0
  משפטים שחסרים בכתבה שרוצה לנתח ברצינות את המצב : הנפט המופק כיום יוצא רק משכבה אחת מתוך 8 שכבות נפט שקיימות בשדה כאשר במבחני ההפקה כבר זרמו מאות חביות נפט בזרימה טבעית מכל אחת מ-4 שכבות שהיום לא "משתתפות" בהפקה (שכבות 1, 4, 5, 6) ולכן הפוטנציאל בכל אחת מהבארות הבאות גדול פי כמה מונים מבאר מגד 5. האפקט של הרמה מלכותית הינו משמעותי ביותר ולגמרי לא שולי (פי 4 יותר נפט) שווי הגז הנלווה שלא הוזכר ולו במילה אחת בכתבה. תמחור של מניית גז/נפט לפי מה שיש לה ביד + קצת ??? ממתי מתמחרים ככה שדות נפט?? רק במקרה של גבעות כנראה כי אבנר, דלק, רציו וכו' מתומחרות כבר לפי הגז שצפוי לזרום מכל השדה. תומר ... חבל שאתה משמיט מהכתבה נתונים מאוד חשובים ורלוונטיים לפוטנציאל העתידי של גבעות. אומנם חובת ההוכחה וההצלחה עדיין לפניה ...אבל הפוטנציאל לאלפי חביות נפט על בסיס יומי קיים ולא נעלם לשום מקום !!! ואם אתה חושב שלא קיים פוטנציאל לאלפי חביות נפט ביום אז במילים אחרות אתה קורא לגיורא איילנד שקרן ונוכל כיוון שהוא מדבר על צפי ל - 25 אלף חביות ליום.
  סגור
 • 27.
  האסון של גבעות מיום שאיילנד ניכנס
  ראל0320000 16/06/2012 22:20
  הגב לתגובה זו
  1 3
  האלוף החולה כסף מכר את עצמו לשטן .לטובת כסף לרמות .שיתבייש לו .אדם תימהוני וגם ניראה ככה .על לוסקין רמאי שהגיע מרוסיה דרך קנדה .עשר שנים בארץ ולא מדבר עברית .בתחפושת של דתי (לטעמי סנטה קלאוס אבל הרעב לכסף)בקר מה אשם לוסקין מושך אותו ההוא מאמין ומזרים לו .
  סגור
 • 26.
  כשרוצים להפוך זהב לחול קל מאוד לעשות זאת
  דמו 16/06/2012 22:16
  הגב לתגובה זו
  8 0
  כידוע חצי אמת גרועה משקר :הכותב לא חסך מאמץ להקטין ולהמעיט את מגד 5 ואת ההתקדמות הרבה שנעשתה לקראת מגד 6. ע"פ החישוב המעוות שעשה 300 חביות ליום ברוח 30 דולר לחבית בהפקה שך 300 יום לשנה נתנו שווי של 1.6 אגורות ליחידה- היום גבעות מפיקה יותר מכפול מכמות זו רק משכבה 8 (כשהוא כמובן לא כלל הפקה מוכחת אפשרית משכבה 1).הרווח לחבית הוא כפול מהנחתו וההפקה 12 חודשים בשנה ולא 10 לכן בתימחור נכון השווי של המניה רק מההפקה משכבה 8 עומד על השער היום ...על היתר חבל בכלל לדבר.אינני יודע מה האינטרס של הכותב -הגינות וניתוח כלכלי הוגן בודאי שאין כאן
  סגור
 • 25.
  הירידות האפשריות לפי הכתבה עד 30%
  אלישע 052-8928464 16/06/2012 22:14
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ואילו פוטנצייל העליות מאות אחוזים
  סגור
 • 24.
  שכחת שמדובר ב 1/8 באר בלבד...
  Club3G 16/06/2012 21:47
  הגב לתגובה זו
  3 0
  רק משכבה 8B.... יש עוד 7 שכבות מפיקות במגד 5 שכרגע מוקפאות....
  סגור
 • 23.
  גבעות - הנזק האדיר למשקיעים בגלל הנהלה כושלת.......
  אלי 16/06/2012 21:15
  הגב לתגובה זו
  6 9
  התנהלות הנהלת החברה הזו הוא הוא הגורם הראשי לירידות הגדולות. בראש החברה עומדים שני אנשים - בקר ולוסקין, שהם למעשה - "היהודי הכושל והנכלולי". שני האנשים האלה מעולם - אני חוזר, מעולם לא חשבו על טובת המשקיעים. אולי אני תמים אבל הם כה דוחים שבא לי להקיא. למעשה - הם אסון! אנשים אלה חייבים ללכת הביתה!
  סגור
 • 22.
  גבעות בדרך של גלוב אקספ1אגורה ואיחוד הון1ל200 והלך הכסף (ל"ת)
  אלישע קוקיס 16/06/2012 20:45
  הגב לתגובה זו
  1 11
  סגור
 • 21.
  תומר קורנפלד
  אנונימי 16/06/2012 20:39
  הגב לתגובה זו
  24 2
  מי אתה בכלל שמנתח מניית נפט?!?!מה אתה יודע??איך הגעת לשווי של 250 מיליון בסה"כ ממגד 5?אתר ביזפורטל צריך להתבייש שהוא מעסיק אחד כמו תומר קורנפלד בכלל...רק לידיעתך-ההסתברות הכי נמוכה במגד 5 עומדת על 3.6 מיליון חביות נפט ברות הפקה ממקטע וחצי בסה"כ[מקטע 8b ומקטע 1] וחבית נפט נמכרת לפי 117$[לפי הדו"ח] ורווח נקי לאחר מיסים והוצאות של 68$ לחבית וכפול 3.6 מיליון חביות נפט הגענו ל954 מיליון שקל שווי מאגר מגד 5 לפי מקטע וחצי וללא פעולות הפראקקק ושווי נייר שצריך להיות לכל הפחות על שער 8 ולידיעתך יש לפחות 15 מיליון באמת במגד 5 ולא 3.6 מיליון ...איפה הרשות לניירות ערך כאן שלא עוצרת את תומר על מידע כוזב והרצה[לכיוון מטה] של נייר ערך גבעות יהש??!?!?נניח 3.6 מיליון חביות-לך תלמד לחשב חשבון פשוט של מחשבון ללא הסתברויות וללא גיאומטריה אלא בפשטות-חישוב של כפל וחילוק!!שבוע טוב לכולם ונקווה לבשורות טובות לכל עם ישראל אמן!!
  סגור
 • אנונימי
  אחד מהשוק 16/06/2012 23:34
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אולי כדאי שתפסיק להאמין בהנהלה כל כך, ותתחיל לעקב אחרי תנועות בעלי העניין במאיה ועל הסיבובים שהם עושים על חשבוננו. אנא שים לב! הלוואי שאכן אתה צודק ושתהיה אדם עשיר מאוד מהשקעתך אך תהיה עם רגליים על הקרקע.
  סגור
 • 20.
  להתראות-מגד 6...
  בארותיים 16/06/2012 20:35
  הגב לתגובה זו
  10 1
  חברים לא מצאתי בכתיבתו של תומר היום שום שחיטה כשרה, לדעתי סיפור -'להת' מגד5,'מאחרנו והכתבה שלו מרמזת שאכן טעה בזמנו ומגד 5 רוחית ומסחרית ותממן את שש..בשורות טובות
  סגור
 • 19.
  כמה טעויות קטנות אבל מה זה משנה בינינו
  אורי 16/06/2012 20:01
  הגב לתגובה זו
  14 0
  דבר ראשון יש לך טעות ברוח הרבעוני ברבעון האחרון אמנם היה כתוב כ830 אלף דולר רוח נקי. אך משום מה לא שמת לב לקנית ציוד לקידוחים שמשוייך למלאי בכ1 מיליון דולר ככה שהרוח הנקי לרבעון הוא קרוב ל2 מיליון דולר לרבעון. מה שנותן מכפיל רוח 12. אתה מכיר עוד מניה כזו. דבר נוסף לשותף המוגבל מגיע ראשון החזר השקאה של כ350 מיליון שח. וכל עוד המוגבל לא יקבל זאת הכללי לא יוכל למשוך תמלוגים (הוא יוכל לרשום לזכותו בדוח אך לא למשוך כסף בפועל) 350 מיליון שח משקף החזר השקאה של 3.5 אג לכל 1 יהש נכון להיום. ככה ש90% ממחיר היהש נכון להיום יוחזר למחזיקים. בלי לחשב את שער המניה. תראה לי עוד השקאה שמבטיחה לך החזר של 90% מערכה. ומבלי לחשב את מחיר היהש.
  סגור
 • השקאה? הקאה התכוונת? בטח לא השקעה (ל"ת)
  אלי 17/06/2012 13:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 18.
  ביוליין נמצאת -80% מהשיא.
  מנטה עדין 16/06/2012 18:58
  הגב לתגובה זו
  9 1
  אלביט מערכות נמצאת 60% מתחת. בזק טובעת. טבע איבדה 50%. רציו איבדה 50%. להמשיך? הבעייה של גבעות, תקיעת מקלות בגלגלים ע"י (מה שנקרא) הרגולטור וחוק ששינסקי שאולי הבג"צ יבטל.
  סגור
 • 17.
  יש מאות מניות שנסחרות בבורסה מעל תזרים המזומנים שלהם
  atleast 16/06/2012 17:35
  הגב לתגובה זו
  20 3
  אלו מניות שנסחרות על פי הציפיות של המשקיעים .במקרה של גבעות נמצא נפט וגז בשדה הרשיון שלה וכרגע מפיקה מחצי שכבה גז ונפט. לפי הערכת היועץ שלה מר גיורא איילנד שאמר שמשדה מגד ניתן להפיק 20 % מתצרוכת הנפט של המדינה כלומר בין 40-50 אלף חביות ביום. על פי זה צריך לתמחר את גבעות .אם יש כשל בשוק יש משקיעים שמנצלים זאת . בכל ניתוח של שדה מגד אין להתעלם מהפוטנציאל שיש.
  סגור
 • 16.
  תומר - לפי הודעת גבעות אם יהיה גיוס זה עבור מגד 8!
  אבי 16/06/2012 17:35
  הגב לתגובה זו
  9 3
  יש מספיק כסף למגד 6 ולתקלות. מדובר בעוד שנה אולי לגייס. מציע שתקרא את הדו"ח לפני שתכתוב נחרצות. כמו כן, כתבה קצת מרוככת מצידך אם בודקים את עברך עם גבעות. אולי השתנה משהו.
  סגור
 • 15.
  שימו לב לאלישע
  העוקב 16/06/2012 17:23
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אל תדאגו חברה היא סתם יורדת כי אלישע אוסף סחורה... הוא המליץ לקנות כמה שיותר אולטרה שייפ וגבעות אז בטוח שהוא מארגן פעולה שתתגמל אותו אות כולנו הבנאדם גאון!!!!!!!
  סגור
 • תגובה לעוקב
  דוד 17/06/2012 19:53
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ידיד היקר,אני מכיר אישית את אלישע,ואת מצב ההשקעות שלו ששקעו במצולות בגבעות ואולטרה שייפ,האיש לא גאון ולא נעליים,הוא הפסיד עד כה את מכנסיו וכל חסכונות חייו במיוחד ב-2 המניות הללו והפך לעני מרוד הוא במצוקה כלכלית ונפשית אדירה,השמרו מעצותיו האינטרסנטיות כמו מאש,בנסיון להציל את כספו האבוד הוא מנסה לפתות אחרים להכנס לצרה הצרורה ,לקנות את המניות ולגרום לעליית שערן,ראו הוזהרתם ממנו !!!
  סגור
 • 14.
  בקיצור נשאר בגדר חלום. (ל"ת)
  גבע 16/06/2012 17:18
  הגב לתגובה זו
  1 12
  סגור
 • 13.
  אין מה לעשות-גבעות פארסה שתיעלם מהנוף של שוק ההון
  הנסיך 16/06/2012 17:00
  הגב לתגובה זו
  7 24
  אין לחברה זכות קיום והיא לא שווה אגורה רק מפרנסת את המגלומן טוביה החולב וחבורתו ועושקת כל כמה שנים את המשיקעים התמימים שנוהרים אחרי ה"חלום"(בלהות)
  סגור
 • 12.
  מחיר הנפט ירד
  ליטל 16/06/2012 16:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מחיר הפט ירד פחות מ100 דולר לחבית אולי יש קשר
  סגור
 • 11.
  משה
  משה 16/06/2012 16:48
  הגב לתגובה זו
  4 0
  כתבה מיקצועית ומעניינית אבל בכל מיקרה תעשיית הנפט בחיתולה יש להמשיך לחפש ולקדוח יש עוד פוטנצייל למצוא הרבה גז ונפט בחופי ישראל ובמיוחד לרציו בגל אמן לכולנו
  סגור
 • 10.
  בלינוקס זה לא היה קורה!!
  שרון 16/06/2012 16:38
  הגב לתגובה זו
  5 1
  בלינוקס זה לא היה קורה!!
  סגור
 • חבל שלא כולם יבינו... (ל"ת)
  מצחיק מאד! 16/06/2012 16:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 9.
  הגעתי לגבעות אם המנייה לפני כמה שנים קניתי,,,
  בני 16/06/2012 16:13
  הגב לתגובה זו
  6 5
  את המנייה בשער 4,2 כמות 100K ומכרתי ב13.5,מכל השנים שלי שהייתי סוחר ,המנייה הזו נתנה לי הכי הרבה רווחים.
  סגור
 • לכל המאמין יש לי שאלה אשמח לתשובה.תודה
  חיים 16/06/2012 16:48
  הגב לתגובה זו
  2 3
  בכתבה יש חישוב צודק מה שווי המניה וזה נשמע נכון.אז מה מביא אותכם לומר שזה יטוס? ובכלל על סמך מה אתם אומרים זאת?
  סגור
 • 8.
  זיהרותתתתתתתתתתת.....תצא ממדד ה75 בעדכון הבא (ל"ת)
  ירון 16/06/2012 16:12
  הגב לתגובה זו
  1 12
  סגור
 • 7.
  כותרת מפחידה סיום אופטימי (ל"ת)
  משוטט 16/06/2012 16:12
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור
 • 6.
  גבעות היא כמו מפלגת ש"ס
  חמור ים 16/06/2012 16:10
  הגב לתגובה זו
  8 17
  הרבה רוח בלא כלום.
  סגור
 • 5.
  התעלמות מוחלטת מעובדות
  etko inc 16/06/2012 16:08
  הגב לתגובה זו
  37 8
  עובדתית כבר שלוש שנים מדברים על מגד 6 והמניה לא ירדה אלא נשארה בסביבות 5.5 ופתאום לאחרונה לפני האישור הסופי המניה יורדת. למה? בגלל שלוחצים אותה למטה מה שקרה בהרבה מניות רגע לפני עליות חזקות - ראה גם בהזדמנות הכשרה מודיעין לאחר ההנפקה, פלוריסטם ועוד ועד.... למה ההכנסות היו נמוכות? כי יש מלאי של בערך4M דולר אשר מוכנים לקידוח ולכן יש קיטון בהכנסות. בניגוד לכל החברות האחרות בגבעות מדברים קרוב לשנתיים על הנפקה ואין הנפקה. לגבי משקיע - אין צורך בדילול כשיש הכנסות. בפועל - גבעות מפיקה נפט ולקראת מגד 6 תהיה עליה חזקה כמו בכל שותפות נפט. אתה בעצמך מודה שטעית לכל אורך הדרך אז למה הקביעה שיש צורך בגיוס כל כך החלטית? למה מריח לי ניסיון להוריד עוד את המניה? איפה ההתייחסות לכך שיש אישור למגד 6? אני מוכן לעשות התערבות - אני אקנה לך כובע ואתה לי - אם שער גבעות לא יהיה 8 בעוד חצי שנה אחד מאיתנו יאכל את הכובע. מחכה בציפיה לתשוב (אני חושב שתוכל ליצור קשר בקלות)
  סגור
 • מנימום 8 מקסימום 38 (ל"ת)
  בר 16/06/2012 17:12
  הגב לתגובה זו
  13 5
  סגור
 • 4.
  הכול בגלל המלחמות
  הכפרסבאי 16/06/2012 16:02
  הגב לתגובה זו
  10 14
  ללא המלחמות המיותרות שמקיימים חלק מהמשקיעים במוגבל כנגד הכללי המנייה הייתה כמו כלום תייצבת עד מגד 6 בין 5 -6 אבל. היהודים חיים בשביל להילחם ולא נלחמים בשביל לחיות כמו בעבר עוד יבואו ימים יפים רק כאשר הפורום המכוער בסופונסר יסגר או יתמתן
  סגור
 • כפרסבאי תקשיב ותלמד :
  מבין בבורסה 16/06/2012 21:29
  הגב לתגובה זו
  3 3
  אף גוף רציני לא קונה בגלל מה שכתוב בפורום או בטוקבק או בגלל איב של משקיעים. אל תרמה את עצמך . תמיד תבדוק את שווי המניה ואת שווי החברה שמנהלת אותה. רק כך תעשה כסף בבורסה .
  סגור
 • מילחמות ? זה אתה שגורם למילחמות
  יעקב אש 16/06/2012 19:52
  הגב לתגובה זו
  3 4
  זכותו של כל אדם באשר הוא לעמוד על זכותו הלגיטימית שקבועה בחוק כניראה אתה לא מבין בחוק האם גם את ילדך אתה מנסה לסבן)לעשוק( כי זה מה שעלול ליהיות
  סגור
 • 3.
  בהמשך לדברייך תומר,,,, והשחיטות נמשכת
  מחזיק וותיק בגבעות 16/06/2012 16:02
  הגב לתגובה זו
  5 3
  "עובדים יחד עם הרשות",, חחחחההה עובדים יחד עם הנוסטרו של הרשות. כוון תחקירייך לכיוון זה וראה באיזה עולם מושחת חיים אנו שים לב שהמחשב יעבוד בעת כתבתך ולא תהיה הפסקת חשמל מחוסר אנרגיה,, אך למי איכפת,, העיקר שנרוויח ע"ח הכבשים התמימות
  סגור
 • 2.
  הנפט הגדול בליוויתן
  s.co 16/06/2012 15:32
  הגב לתגובה זו
  10 20
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000745999
  סגור
 • 1.
  הולכת לטוס .. (ל"ת)
  יודל'ה 16/06/2012 15:32
  הגב לתגובה זו
  25 16
  סגור