שמן לא תוכל להתחיל בקידוח בספטמבר אם תידרש למסמך סביבתי

בהתאם לתקנות ההרשאה החדשות שפורסמו ב-30 באפריל 2012, יש להגיש בקשה לפעולות קידוח נפט לוועדה המחוזית לתכנון ולבניה - אך הנחיות מחייבות כאמור טרם פורסמו
 |  (2)
גבי אשכנזי (קרדיט: אורי פורת)
חברת שמן משאבי נפט וגז שבראש הדירקטורון שלה יושב הרמטכ"ל לשעב רגבי אשכנזי ואשר נשלטת על ידי חברת ACC של איש העסקים חיים ליבוביץ מזהירה היום (ב') מפני פגיעה מהותית בחברה.

החברה מתריעה כי אם תידרש לעמוד בתנאי משרד האנרגיה והמים ולהציג מסמך סביבתי ולעמוד בהליך לאישור הבקשה, שצפוי להימשך כחצי שנה, הדבר לא יאפשר לה לעמוד בתנאי רשיון הקידוח ולהתחיל בקידוח שמן כמתוכנן בחודש ספטמבר הקרוב.

בהתאם לתקנות ההרשאה החדשות שפורסמו ב-30 באפריל 2012, יש להגיש בקשה לפעולות קידוח נפט לוועדה המחוזית לתכנון ולבניה. הבקשה צריכה
לכלול מסמך סביבתי אשר אמור להיות מוכן על פי הנחיות משרד האנרגיה והמים, כאשר הנחיות מחייבות כאמור טרם פורסמו.

בהודעתה לבורסה כותבת החברה "יישומן של תקנות ההרשאה עלול למנוע מהחברה עמידה בתנאי רישיון הקידוח שקיבלה, לרבות המועד לביצוע הקידוח
הראשון המיועד לחודש ספטמבר 2012 . עיכוב בלוחות הזמנים כאמור, עלול לגרום לנזקים מהותיים לחברה".

ומוסיפה, "החברה פועלת להבהרת עמדת משרד האנרגיה והמים בקשר עם תקנות ההרשאה, על מנת למנוע פגיעה בה. אין כל וודאות שעמדת החברה תתקבל. אי קבלת עמדת החברה ואי מציאת פתרון חלופי עלולה לגרום לפגיעה מהותית בחברה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  זרח ,בעלת רשיון גולבר שינו המשך לרשיון שמן
  משקיען 05/06/2012 04:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מתומחר ב50 מליון שח (כסף על הריצפה פשוט צועק) שמן מתומחר ב-400מליון, אותן שכבות יעד ופוטנציאל לנפט וגז, הטירוף בזרח יתחיל השנה!
  סגור
 • 1.
  אשכנזי מה איכפת לך העיקר שאתה גורף 100000 שח לחודש
  הכי ותיק38 04/06/2012 13:58
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מאחר ושטח הקידוח גובל בשטח אש של צהל לא ידוע לי ולאחרים ש חברת שמן פירסמה קבלת אישור מישרד הביטחון לקידוח בשטח הנדון . אגב מר יוסי לוי שנים על גבי שנים השתמש בתרוץ עלוב זה לאי ביצוע הקידוח בשטח הנדון מול אשדוד פלמחים כ נמכל ישראמקו זוכר יוסי?
  סגור