מתכוננת לקידוח: אדירה תגייס בקנדה 15 מ' ד' לתמיכה בחיפושי הגז-נפט בישראל

אדירה אנרגיה מחזיקה בנתחים ברשיונות 'גבריאלה', 'יצחק' ו'שמואל'. החברה הגישה תשקיף ראשוני לבורסה הקנדית. יש גם אופציה להרחבת הגיוס
 |  (4)
(קרדיט: Getty images Israel)
חברת אדירה אנרגיה, העוסקת בחיפושי נפט וגז בישראל, ונסחרת בבורסה הקנדית (סימול: ADL) הודיעה כי הגישה ראשוני לבורסה הקנדית כחלק מהליך גיוס כספים ציבורי בקנדה והליך גיוס פרטי ביעדים אחרים בעולם, במטרה לגייס כ- 15 מיליון דולר. לחברה קיימת להרחיב את הגיוס.

התמורה נטו מההנפקה תשמש את החברה לתמיכה בהשקעותיה במסגרת חיפושי הגז והנפט, חקירה נוספת והערכה טכנית של האינטרסים שלה ברישיונות 'גבריאלה', 'יצחק' ו'שמואל' מול חופי ישראל ולפעילות כללית של החברה.

נזכיר כי ב-13 במארס חשפו מודיעין ואדירה את דוח המשאבים של רשיון 'גבריאלה' ולפיו ישנו פוטנציאל ל-252 מיליון חביות נפט, כאשר
כמחצית מהמשאבים הנ"ל הינם משאבים מוכחים. לידיעה בהרחבה

רישיון 'גבריאלה' הוא רישיון ימי בשטח של כ-390 דונם הממוקם כ-10 ק"מ מהחוף, בין נתניה בצפון לבין אשדוד בדרום. מודיעין מחזיקה ב-70% מהזכויות בשטח הרישיון וחברת אדירה מחזיקה ב-30% הנותרים. חברת Brownstone הזרה מימשה אופציה לרכישת 15% מידי אדירה - אך הזכויות טרם נרשמו על שמה.

ג'פרי וולטר, מנכ"ל אדירה אנרגיה, אמר כי, "בשבועות האחרונים קיבלנו אינדיקציות משמעותיות לקיומו של פוטנציאל גז ונפט ברישיונות הימיים הישראליים של החברה גבריאלה ויצחק, ביניהן פרסום דו"ח המשאבים של חברת NSAI, ומהלך ההנפקה הנוכחי מהווה נדבך נוסף בהיערכותנו לתכנון וביצוע של תכניות קידוח בצורה מיטבית ולהמשך התפתחות של החברה".

בין המשקיעים המובילים ב-Adira Energy ניתן למצוא את קבוצת BRM בניהולו של אלי ברקת, קבוצת לפידות, חברת שירותי קידוחי הנפט והגז היחידה בישראל והלמן אלדובי, חברה מובילה בישראל לשירותים פיננסיים.

אופן ההנפקה והעמלות

את הגיוס יוביל קונסורציום חתמים והוא יתבצע על בסיס הנפקת מניות רגילות במחיר שייקבע במסגרת תנאי השוק. לחתמים תעמוד הזכות לרכוש מהחברה מניות נוספות, שוות ערך ל-15% מהמניות שיונפקו במסגרת ההצעה, במהלך 30 הימים שלאחר סגירת ההנפקה. ההנפקה תיסגר עד ה- 25 לאפריל 2012, והיא כפופה לקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים.

החברה תשלם לחתמים עמלה השווה ל-6% מן ההכנסות ברוטו מההנפקה, לרבות אפשרות הקצאת היתר. בנוסף, תנפיק החברה כתבי אופציות המזכה את החתמים לקבל מניות שוות ערך ל-6% מהמספר הכולל של המניות הנמכרות על-פי ההצעה, לרבות במסגרת הקצאת היתר. בכפוף לאישור רגולטורי, כל ניתן למימוש לרכישת אחת במחיר השווה למחיר מניה במהלך 24 החודשים שלאחר השלמת ההנפקה.

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אין לי בסף אין לי משקיעים נבונים זהירות
  הכי ותיק 38 05/04/2012 11:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  15 מיליון דולר גיוס לקידוח בבורסה זה מריח רע מאוד לדעתי זה אומר לחברה חסר מזומנים ***אין כסף לקפה וכניראה אין מתנות לחג***מה שאומר במידה והקידוח יצליח כמה הנפקות עוד צריך? 4? 5? 6? אגב מ ההנפקה כמה כסף נטו יגיע לקידוחוכמה ילך למשכורות דמי יעוץ דמי הנפקה לדעתי ליברוח תפרנים
  סגור
 • 2.
  איך חברה קנדית ללא נסיון בקידוחי ים קיבלה
  פול 05/04/2012 11:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רשיונות באגן הלבנטיני? למי שייך אוצרות הטבע שלנו?
  סגור
 • החברה רק רשומה בקנדה רוב הבעלים ישראלים
  המבין 05/04/2012 15:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבנת את זה ברוך, כישראלי יותר בטוח וכדאי ללכת על חברה שיש לה מגוון של קידוחים חוץ מגבריאלה וזו מודיעין עכשיו במחיר מבצע...
  סגור
 • 1.
  GGR זה הסיפור האמיתי- כנסו ואל תגידו לא ידעתי
  GGR 05/04/2012 11:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  GGR היא חברה שנסחרת בארה" ב , נמרודי השתלט עליה ורכש בשקט בשקט 37% יש לה 10 קידוחים בהודות , קולומביה ושרה מירה ושמואל. היא מחזיקה 3.05% בהכשרה אנרגיה = כ- 21 מיליון ש" ח. השווי שלה רק 19מיליון דולר המקבילות שלה בארץ שוות 700 מיליון ש" ח עם אחזקות קטנות יותר בקידוחים. נמרודי כל היום קונה שם ושומר על רמת מחירים נמוכה בכדי להמשיך לאסוף. בסוף היא תתפוצץ באלפי אחוזים. לידיעה אני מושקע שם 200 אלף ש" ח וממשיך לאסוף, כך שיש לי עניין במניה.
  סגור