הכשרה אנרגיה פתחה במינוס 6% בלחץ החיתום, אבל טסה בסיום

אתמול גייסה החברה כ-30 מיליון שקל אך היענות נמוכה של הציבור הפעילה הסכם חיתום שבמסגרתו רכשו החתמים מניות ב-9 מיליון שקל
 |  (1)
מסחר גועש אצל נמרודי:
מניית הכשרה התחדשות -0.76% הכשרה התחדשות 143.5 -0.76% הכשרה התחדשות בסיס:144.6 פתיחה:144.6 גבוה:144.6 נמוך:142.5 תמורה:12,356 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נסחרה היום בתנודתיות חריפה. המניה פתחה את יום המסחר בירידות של עד 6% אך מהר מאוד הירידות נמחקו, אך בסיום ננעלה מניית החברה בזינוק של 6%. הרקע ללחץ עם פתיחת המסחר נבע ממכירת מניות שביצעו גופי החיתום אשר רכשו כשליש מהנפקת המניות אשר בוצעה אתמול ובמסגרתה גייסה החברה מהמשקיעים כ-30 מיליון שקל.

ההנפקה אתמול התבצעה בתנאי שוק לא טובים. הציבור אמנם הזרים בהנפקה ביקושים בהיקף של כ-21 מיליון שקל. את יתרת הסכום השלימו החתמים בהנפקה אשר רכשו מניות בהיקף של 8.8 מיליון שקל נוספים - זאת כחלק מההסכם שנחתם מול החברה.

במסגרת הסכם החיתום העמלה שלקחו החתמים הייתה גבוהה והסתכמה בכ-9% מסך התמורה הכוללת שגויסה - שהם כ-2.7 מיליון שקל. העמלה התחלקה באופן הבא: 4% שולמו כעמלה ניהול ו-1% שולמה כעמלת חיתום בעקבות הפעלת ההתחייבות החיתומית. בנוסף, החתמים בהנפקה קיבלו עמלה נוספת בהתאם להיקף ההתחייבות החיתומית, עמלה שהסתכמה ב-4% נוספים.

במלים אחרות, החתמים בהנפקה יכולים להרשות לעצמם למכור את המניות שרכשו בהנפקה בהנחה של 30% על מחיר השוק ועדיין לצאת מורווחים מההנפקה. מסיבה זו, מופעל היום לחץ כבד על המניה הן מצד המשקיעים אך גם בגלל החתמים.

הכשרה אנרגיה צפויה להתחיל בחודש הבא את הקידוח הראשון בתולדותיה מאז הונפקו מניותיה. הקידוח צפוי להתבצע ברישיון 'מירה' שבו היא מחזיקה. הכסף שגויס השלים את המימון לטובת מבחני הפקה במהלך הקידוחים במידה ויוחלט עליהם. התקציב הכולל של הקידוח מסתכם בכ-200 מיליון דולר (כולל מבחני הפקה).

את ההנפקה הובילו רוסאריו שירותי חיתום ופועלים IBI. בנוסף, בהנפקה השתתפו גם דיסקונט חיתום והנפקות, מיטב הנפקות ופיננסים, איפקס חיתום וניהול הנפקות, אקסלנס נשואה חיתום וברק קפיטל חיתום.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שישינסקי גמר את השוק (ל"ת)
  ארקדי 07/03/2012 11:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור