ברקע לדו"ח המלאים - הנפט צולל 3% וחוצה גבול פסיכולוגי

 |  (1)
מגמה שלילית
המשקיעים בנפט לא מחבבים את יום רביעי (אבל הנהגים כנראה שדווקא כן). הנוזל השחור נסחר היום בירידות של יותר מ-3% ומחירו חצה כלפי מטה את מחיר ה-45 דולר לחבית. בכך הגיע לשפל של שבעה חודשים. הצניחה במחיר מופיעה ברקע לפרסום דו"ח המלאים האמריקני אשר הצביע על ירידה שבועית קלה מן הצפוי במאגר הנפט הגולמי בסך של 1.7 מיליון חביות בלבד. מאגרי הדלק באותו הזמן עלו בסך של 2.1 מיליון חביות נציין כי גם ביום רביעי שעבר, הנפט רשם צניחה של יותר מ-5% ברקע לאותו דו"ח.
הדו"חות המאכזבים של מאגרי הנפט מאוששים את החשש לכך שהביקוש כרגע נמוך מההיצע והיצע יתר מתחיל להצטבר בשוק המקומי. בתוך כך, מחיר הנפט רושם מתחילת החודש ירידה של יותר מ-10%במחירו. 
אך החשש מפני היצע יתר הוא אינו נחלתם של היצרנים האמריקניים בלבד. בחודש מאי, התפוקה הכוללת של מדינות אופ"ק עלתה בסך של 336 אלף חביות ליום. מדובר בעלייה החודשית הראשונה שנרשמה השנה. את העלייה בכמות החודשית, מובילים מדינות כמו ניגריה ולוב שזכו ל"פטור" מהסכם הקיצוץ לאור אי היציבות הפוליטית במדינות אלו שגורמת להן להיות רחוקות מפוטנציאל התפוקה שלהן. 
על פי אנליסטים בתחום, ההשתהות של מדינות אופ"ק תגרום להיצע היתר להתקבע בשוק הנפט העולמי. זאת לאור הרעיון כי ברקע לאותה השתהות, התפוקה האמריקנית הולכת וגדלה ובקרוב תציף את השוק. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אשליות
  י. 14/06/2017 22:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנפט היה צריך לעלות והספקולטים החליטו להפתיע והורידו אותו. התנודות בנפט מצייתות לתאוריות הונאה.
  סגור