הדולר עלה 0.5% - אלו הנקודות שסיפקו תמיכה

ז'בזינסקי: "עליית הריבית הופכת לתהליך שלא נעצר מכל נתון שמאכזב"
 |  (2)
בשוק המט"ח
הדולר קפץ היום ב-0.5% ונסגר ברמה של 3.54 שקלים, וזאת בהמשך להתחזקות של הדולר מול סל המטבעות בעולם. התמיכה לדולר בעולם מגיעה לאחר הודעת הפד' משבוע שעבר על צמצום המאזן. הפד' הותיר בנוסף את תוואי הריבית כאשר עלה הסיכוי להעלאה בדצמבר הקרוב. מאז ההודעה של הפד' על צמצום המאזן הדולר השלים עלייה של 1.6% מול השקל.
הותרת תוואי הריבית של הפד' מרמזת כי השיקול לצמצום המאזן והותרת תוואי הריבית נסמכו בעיקר על נתוני הצמיחה של הכלכלה האמריקאית. בנוסף, המתיחות עם צפון קוריאה שהכביד על הדולר, נרגעה במעט, והדבר מספק תמיכה נוספת להתחזקות המטבע האמריקאי.
אלכס ז'בזינסקי, מיטב דש: "הוועדה המוניטארית של הפד' הפתיעה במסר נצי. במקביל לתחילת הצמצום ההדרגתי של המאזן החל מחודש אוקטובר, היא הותירה התחזית לעליית הריבית בחודש דצמבר על כנה וגם שלושת העלאות הריבית בשנת 2018, כפי שהופיע בתחזית הקודמת. אומנם התחזית החציונית לריבית בשנים 2017-2018 לא ירדה, אך התחזית לריבית שיווי משקל ארוכת הטווח ירדה לרמה נמוכה היסטורית של 2.8%".
"מהחלטת ה-FED עולות מספר נקודות. עליית הריבית הופכת לתהליך שלא נעצר מכל נתון שמאכזב. הנתונים בחודשים הקרובים יהיו משובשים בגלל השפעות ההוריקן. לכן, רק שינוי משמעותי וברור במצב יכול למנוע עליית הריבית בדצמבר. השוק מעניק סיכוי של כ-64% לאירוע זה. תחזיות ה-FED לשנים 2018 ואילך צריכות להילקח בערבון מוגבל. כל צמרת הבנק ועוד מספר חברי הוועדה המוניטארית עשויים להתחלף בחודשים הקרובים. הפד' לא שכנע את המשקיעים והפער בין תחזית ריבית הפד' לבין התחזית שמגולמת בחוזים נותר גבוה ברמה של כ-0.5% בשנת 2018 וכ-1% בטווחים הארוכים יותר. תשואת האג"ח ל-10 שנים שנגזרת מהתוואי הנוכחי של הפד' אמורה לעמוד על כ-2.7%, רחוקה בכמעט 0.5% מהתשואה בפועל".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אחרי שהדולר עלה היום בחצי אחוז
  Emma 27/09/2017 20:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כותב המאמר מציין את הסיבות. ואני שואל : אתמול , לא ידעת שיש סיבות לעלית הדולר? יכולת להרוויח ..... כנראה שלא. תמיד קל יותר להסביר את המעשה לאחר שקרה.
  סגור
 • 1.
  סרלין יוסף 9 תל אביב
  מלכה מיכאל 27/09/2017 17:06
  הגב לתגובה זו
  6 0
  כתבה מצויינת זאת פעם ראשונה שנתקלתי בכתבה שמתיחסת לדולר
  סגור