האירו מזנק מול השקל אחרי ג'קסון הול

 | 
בשוק המט"ח
פגישת הנגידים בג'קסון הול לקראת סוף השבוע שעבר לא הביאה בשורה כלשהי כאשר חלק מהמשקיעים שציפו שנשיאת הפד' ג'נט ילן תנצל את נאומה כדי להישמע ניצית יותר ולקרוא למשקיעים להעריך מחדש את כוונות הבנק המרכזי. במקום זאת ילן התמקדה בנאומה בעיקר בנושא הרגולציה על המערכת הפיננסית וההתבטאות היחידה שהצליחה לעורר תגובה בשוק היתה של דראגי.
דראגי שנאם מאוחר יותר נאדם על הצורך לשמור על שוק חופשי, מה שגרר התחזקות של האירו מול הדולר בכ-1%. הבוקר התגובה מורגשת בשוק המקומי.
 האירו מזנק ב-0.7% מול השקל. מנגד הדולר יורד 0.46% מול השקל.
נציין כי מאמצע יולי האחרון השקל נחלש בכ-4% מול סל המטבעות.
אלכס ז'בזינסקי, מיטב דש: "השווקים אומנם הגיבו, בעיקר הדולר והתשואות, בגלל מה שלא היה בנאומים. ילן לא קשרה נושא היציבות הפיננסית עם הצורך בהידוק מוניטארי. מהנגיד האירופאי היה ככל הנראה מצופה לחזור על המסר על זהירות נדרשת ביציאה מהמדיניות המרחיבה, מה שהוא לא עשה. ילן יצאה בגלוי ובצורה ברורה נגד תוכניות הנשיא להוריד רגולציה על הבנקים. בכך, פחתו ככל הנראה סיכויה להיבחר שוב לתפקיד הנגידה בפברואר הקרוב. זיהוי מחליפה מוסיף עוד סימן של חוסר וודאות לשווקים בחודשים הקרובים על כל הסימנים הקיימים בקשר למדיניות הכלכלית האמריקאית בעידן הנוכחי".
אורי גרינפלד, פסגות: "להיות בנקאי מרכזי בתקופה הנוכחית זה כמו לנהוג ברכב אוטונומי בכביש חשוך מול שני פנסים בוהקים. מצד אחד אתה חייב להחליט אם מדובר על משאית או שני אופנועים ומצד שני לא בטוח שיש לך בכלל מה לעשות בנידון ואתה נאלץ לסמוך על יד נעלמה שתציל אותך. פרוטוקול החלטת הפד' האחרונה מבהיר את תחושת הבלבול בקרב חברי הוועדה המוניטארית. בפד' יעדיפו דווקא להמשיך ולהעלות את הריבית ברגע שהאינפלציה תחזור לרמה סבירה יותר, מה שצפוי לקרות כבר בתחילת 2018. העלאות הריבית יביאו לעלייה גם בריבית הריאלית".
"לא רק זאת, אלא שמבחינת הפד, במקרה של האטה ניתן יהיה לכוון את האצבע המאשימה גם לגורמים אחרים כמו הממשל שלא עושה מספיק או סתם את מחזור העסקים. לעומת זאת, במקרה של אינפלציה גבוהה האחריות היא כמובן באופן ישיר של הפד וההאשמות ביצירת המשבר הבא יגיעו מהר מאוד. לכן, מנקודת מבט של ניהול סיכונים ובהינתן שהוויכוח בפד לא ייפתר מוקדם מהצפוי אנו מעריכים שהריבית תחזור לעלות בשנה הבאה ושהמשק האמריקאי יכנס להאטה כבר ב-2019".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה