תנועת מלקחיים הקפיצה את הדולר ב-1.2% מול השקל

 |  (3)
שוק המט"ח סוער
שוק המט"ח סוער היום לאחר פרסום מדד יולי אתמול אתמול ופרסום נתון הצמיחה של המשק היום. הדולר רציף שטיפס הבוקר 0.8% ברקע למדד השלילי (לעומת תחזיות למדד חיובי בשיעור של 0.2%) מטפס כעת כבר 1.15% אחרי שנתון הצמיחה איכזב כאשר הראה צמיחה בקצב של 2.1% בלבד במחצית הראשונה של 2017, לעומת קצב צמיחה של 4.6% במחצית השניה של 2016. שני הנתונים מרחיקים את האפשרות של העלאת בעתיד הנראה לעין והדבר מגיב לכך בהתחזקות אל מול השקל.
מעבר לים, הדולר מטפס כעת 0.35% מול האירו ועושה סימנים של התייצבות לאחר גל הנפילות מול המטבע האירופי (מעל 10% מתחילת השנה).
לאחר הירידה המפתיעה בחודש שעבר, מדד המחירים לצרכן לחודש יולי שפורסם אתמול ירד ב-0.1% וזאת בניגוד לצפיות הכלכלנים. האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים ירדה למינוס 0.7%. ההפתעה הגיעה מסעיף ההלבשה וההנעלה שירד ב-8% אחוזים והשלים ירידה של כ-12% מתחילת השנה. דווקא סעיף הירקות והפירות, שהשתולל בחודש שעבר, נשאר כמעט ללא שינוי, בהתאם לצפי.
אביתר בן דוד, אקסלנס: "על טהרת השקל. חודש שני ברציפות שמדד המחירים לצרכן מפתיע לשלילה. חודש שני ברציפות שהשפעתו של השקל החזק ניכרת על הנתונים. חודש שני ברציפות של ירידות חדות במחירי ההלבשה וההנעלה, מחירי הריהוט והציוד לבית ומחירי המכוניות, כולם סעיפים המושפעים משערו של המטבע. בבנק ישראל לא סתם סימנו את התחזקותו של השקל כסיכון המרכזי לעליית המחירים בישראל. אנו עוד חששנו שלאור הקיפאון בשוק הנדל"ן, המשקולת המרכזית על מדד חודש יולי עשויה להגיע מכיוון מחירי השכירות. זו דווקא לא באה לידי ביטוי ומחירי השכירות עלו ב-0.9%, בהתאם לציפיות המוקדמות".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  טבע ודולר אותו מצב צמד חמד תמשיכו לרדת... (ל"ת)
  הידד לשקל! 16/08/2017 18:34
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • 2.
  איזה הפתעה
  י 16/08/2017 14:43
  הגב לתגובה זו
  6 1
  הדולר ירד בשלושה אחוזים והמדד ירד ב 0.1 החודש הדולר כבר עלה בשלושה אחוזים והמדד יהיה +0.3 . וחוזר חלילה... תרצו או לא תרצו העלאת שער הדולר מעלה את האינפלציה ואת הצפיה לעלית ריבית שמפילה את שער הדולר וההפך. אין אינפלציה בארץ כי כמעט על כל המוצרים יש תחרות מחו"ל. הדרך היחידה לשבור את מעגל הקסמים היא הגדלת ההוצאות ואיזון של היבוא מול היצוא. השקעה בתשתית והפחתת מיסים על עבודה ועל יבוא אבל הפוליטקאים מחכים לבחירות לפני שהם יעשו את זה....
  סגור
 • 1.
  ומה התמונות של טבע קשורות
  אנונימי 16/08/2017 14:33
  הגב לתגובה זו
  0 4
  ומה התמונות של טבע והכתבות קשורות לכתבה ? שטיפת מוח . טבע זו קניה למי שמבין חשבון למי שלא אז הוא משתנה לפי מזג האוויר המבין יבין .
  סגור