המשיך לרדת: היורו השיל 1% והתקרב לשפל של 15 שנים

 |  (2)
שוק המט"ח
היורו נפל הבוקר בשיעור של 1% אל מול השקל וסגר בשווי של 3.96 שקלים למטבע, שפל של כמעט 15 שנים. מתחילת השנה, היורו רושם ירידה של יותר מ-7%. המגמה נרשמה ברקע לדבריו של אתמול, נגיד הבנק האירופי, מריו דראגי, טען כי עוד מוקדם לדבר על העלאות ריבית ביבשת אירופה ואלו "יצטרכו להישאר ברמה נמוכה באופן קיצוני" לעת עתה.
כמו כן, לדבריו, למרות נתוני הצמיחה הנאים שאפיינו את הגוש ברבעון הראשון של השנה, היבשת עדיין זקוקה לתמיכה מוניטארית. נאומו של דראגי נעשה בפני הפרלמנט האירופי בבריסל. 
בזירה המקומית, בנק ישראל הודיע אתמול כי הריבית במשק תיוותר ללא שינוי ברמה של 0.1%. בדומה לבנק האירופי, בכוונת הועדה המוניטרית להותיר את המדיניות המרחיבה על כנה, כל עוד הדבר יידרש כדי לבסס את סביבת האינפלציה בתוך תחום היעד. 
חזרה לאירופה, נציין כי גוש היורו הציג צמיחה די קונסטינטנטית בשנתיים האחרונות. בשני הרבעונים האחרונים, התוצר הכלכלי של הגוש עלה בשיעור של 0.5% פעמיים ברציפות. נתונים אלו נטעו בחלק מהמשקיעים את התחושה כי בעתיד הקרוב הבנק המרכזי יעצור או לכל הפחות יקטין את קצב הדפסת היורו בכדי לתמוך בשווקים ובכלכלות. בהקשר הזה טען דראגי כי "יש צורך בצמיחה גבוהה יותר בפריון ביבשת. וצמיחת הפריון דורשת חדשנות ". 
היורו מגלה חולשה הבוקר גם מול הדולר ומשיל 0.2% משוויו לכדי 1.1127 דולר ליורו. המטבע של האיחוד האירופי מציג את המגמה השלילית גם ברקע לחשש מהמצב הפיננסי של יוון. שר האוצר של המדינה האירופית טען אתמול כי בפגישה הבאה של נציגי המדינה עם נושיה, האחרונים יצטרכו ללכת לקראת  המדינה. בעיתונות הגרמנית דווח כי מאחורי הקלעים יוון, מאיימת לא לשלם את החוב אם לא ילכו שוב לקראתה.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הנתונים ממש לא נכונים
  דודי 30/05/2017 11:06
  הגב לתגובה זו
  12 0
  היורו לא בשפל מול השקל, אלא הדולר. היורו היה בשפל השנה 3.818 מול השקל, ודווקא התחזק בחודשיים האחרונים מול הדולר מ -1.05 לכ -1.12.
  סגור
 • אמת
  עומר 31/05/2017 07:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכון מאוד הכתבה לא מדיוקת אך עדיין היורו בשפל
  סגור