הדולר הוסיף להתחזק מול השקל ורשם קפיצה שבועית מרשימה; הסבירות להעלאת ריבית קרובה זינקה

המטבע האמריקני, שבתחילת החודש הגיע לשפל של תקופה ארוכה, זינק מול השקל ב-2.7% בשבוע החולף
 | 
הדולר עולה, צילום: Getty images Israel
אם נראה היה שבנק ישראל מודאג מחוזקו של השקל - נראה כי בכירי הפד' עשו עבורו את העבודה: הדולר המשיך להתחזק מול השקל הישראלי גם ביום שישי האחרון בכ-0.4%, והגיע לרמת 3.886 שקל לדולר, רמתו הגבוהה מזה חודשיים. שערו היציג של הדולר נקבע ביום חמישי על 3.871 שקל לדולר.
דולר רציף +0.05% דולר רציף 3.7 +0.05% דולר רציף בסיס:3.7 פתיחה:0 גבוה:3.7 נמוך:3.7 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
התחזקותו של המטבע האמריקני התרחשה כמובן לא רק מול השקל, כשמול האירו הוסיף הדולר לערכו כ-0.8%  (1.221 דולר לאירו), ומול הין עלה המטבע האמריקאי ב-1.4% ונסחר ברמה של 110.14 ין לדולר.

על רקע דבריהם של בכירי הפד' בשבוע החולף, לפיהם אפשרות של העלאת ריבית בארה"ב אפשרית כבר בחודש יוני הקרוב, רשם המטבע האמריקני זינוק שבועי של כמעט 2.7%.  נזכיר כי רק בתחילת החודש הגיע היחס דולר-שקל לשפל של תקופה ארוכה, ונסחר תמורת מתחת ל-3.73 שקל לדולר.כך שמאז אותו שפל זינק המטבע בכמעט 4% מול השקל.
כאמור,  נציגי מועצת הפד' חזרו יותר מפעם אחד על כך שקיים סיכוי ממשי לכך שהריבית תועלה ביוני הקרוב, ובכך לא שללו את סגירת שנת 2016 עם עוד שתי העלאות ריבית. לכך שווה להוסיף את דברי מנכ"ל גולדמן זאקס, לויד בלנקפיין, כי "הכלכלה האמריקנית מתחילה להאיץ בקצב מהיר".
נזכיר כי בשבוע החולף היו אלו מבחר של אינדיקטורים כלכליים מתחום הנדל"ן, הצריכה והתעסוקה במשק האמריקני, אשר אכן העידו על עלייה בפעילות העסקית במדינה ברבעון השני של השנה. ואכן, שמדד המחירים לחודש אפריל העיד על עלייה של 0.4% בסל המוצרים לעומת צפי לעלייה של 0.3%, וגם מחירי הנדל"ן במדינה הציגו חוזקה, כשכמות מכירות הבתים הקיימים הסתכמה ב-5.45 מיליון במתווה שנתי. מדובר על עלייה בשיעור של 1.7% אל מול אפריל אשתקד. 
מחר (שני) יתחדש המסחר במט"ח. מבחינת נתוני המאקרו בארה"ב, יתפרסם בארה"ב מדד מנהלי הרכש  במגזר הייצור (לחודש מאי), והצפי הינו לקריאה של 51 נקודות, נתון גבוה מהקריאה הקודמת, שעמדה על 50.8 נקודות. נתון גבוה - והמטבע האמריקני עשוי להמשיך להתחזק.
נציין כי חוזי ה-FED FUNDS מצביעים על הסתברות של כ-26% להעלאת ריבית כבר בחודש יוני, כשרק לפני כשבוע ההסתברות הייתה 4% בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה