דראגי לא רואה הורדת ריבית נוספת? בגולדמן זאקס לא מתרשמים

בבנק ההשקעות ממשיכים להאמין כי בשנה הקרובה נראה שיוויון בין היורו לדולר
 | 
שוק המט"ח
במסיבת העיתונאים אתמול יו"ר הבנק המרכזי באירופה מריו דראגי טען כי אינו רואה סיבה להורדות ריבית נוספת ביבשת אירופה והזכיר כי ציפיות האינפלציה ירדו לכדי 0.2% בשנה הנוכחית.
נזכיר כי דבריו נאמרו לאחר שהודיע על כך שהריבית ביבשת הופכת שלילית לכדי 0.4% והתוכנית להקלה כמותית תגדל ב-20 מיליארד יורו מה-60 מיליארד יורו הנוכחיים ובתוך כך תכלול רכישה של אג"ח קונצרני.
השוק התמקד בעיקר בדבריו הראשונים של דראגי ושלח את שוק המניות באירופה לירידות חדות לעלייה חדה ביורו עד לכדי שווי של 1.12 דולר. הבוקר בסקירת שוק של בנק ההשקעות גולדמן זאקס, טען האחרון כי מוטב למשקיעים להתמקד בפעולותיו של דראגי ופחות בדבריו. מתוך כך חוזים בבנק כי בשנה הקרובה הדולר יעלה לשווי של אחד מול אחד אל מול היורו. 
בבנק גם לא מאמינים מדי בכנות דבריו של דראגי "אחרי הכל, הבנק המרכזי הפתיע בפעולותיו וכמו שקרה כבר בעבר (יוני 2014) הוא עשוי להוריד שוב את הריבית". כך נכתב בסקירה. ביוני 2014 זו הפעם הראשונה שבה הבנק המרכזי הפך לראשונה את הריבית לשלילית. 
היורו יורד היום אל מול הדולר בשווי של 0.25%. בתוך כך היורו מגיע לכדי שווי של 1.082 דולר. בראייה לאחור, לטענת גודלמן זאקס, הראלי ביורו הופיע אתמול לנוכח העובדה שהמשקיעים הבינו כי ככל הנראה הבנק המרכזי סיים את התחמושת וזו פעולתו האחרונה. לחיזוק הכלכלה. עתה ימתין הוא להתפתחויות בעיקר פוליטיות. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה