עולם המט"ח: השמועות על הקלה כמותית והריבית האפסית טלטלו את השקל

הדולר עולה מול השקל ב-1% ומגיע אל מחיר של 4.05 שקלים. היורו מתחזק גם כן אל מול השקל ב1.4% אל מחיר של 4.3 שקלים.
 |  (1)
מהלך חזק
החדשות על אפשרות להשקת תוכנית להקלה כמותית על ידי בנק ישראל והורדת הריבית לשלילית המשיכה להשפיע גם היום על שוק המט"ח. הדולר עלה מול השקל ב-1% אל מחיר של 4.053 שקלים. היורו התחזק גם כן אל מול השקל ב-1.4% אל מחיר של 4.32 שקלים.
מקור השמועות הגיע מסקירה של אנליסטים מבית ההשקעות HSBC שטען כי בנק ישראל עלול לפצוח בתוכנית להקלה כמותית עם רכישות בסך של 70 מיליארד שקלים לחודש. כמו כן הם חוזים הורדת הריבית נוספת החודש שתביא את הריבית לראשונה בישראל לרמה שלילית של 0.1%. 
שלשום (ד') ראש הבנק המרכזי בארה"ב (ה"פד") ג'נט יילן פרסמה כי הבנק הוריד את תחזית צמיחת התוצר של ארה"ב לשנת 2015 לכדי 2.3-2.7%. החדשות גרמו לירידה חדה בשווי הדולר אל מול סל המטבעות בעולם.
על פי אנליסטים של גולדמן סאקס הודעתה של ראש הפד הינה אקדוטה בתהליך ארוך טווח שבו הדולר ימשיך להתחזק אל מול היורו ואל מול מטבעות השווקים המתעוררים. "הודעת הפד יכולה לגרום לשינוי מגמה בטווח הקצר. עם זאת על בסיס של 12 חודשים מה שיקבע את מהלך המטבעות הוא המשך ירידת המחירים של הסחורות. הירידה משנה את המאזן המסחרי של שווקים מתעוררים שתלויים ביצוא סחורות אלו".

בנק אגוד פרסם אתמול בסקירה על שוק המט"ח כי "בדומה למסחר בעולם, גם בישראל הדולר נסחר השבוע בתנודתיות מול השקל, ואף ירד מתחת לרף ה- 4 שקל לדולר. בתקופה הקרובה יושפע המסחר בשקל-דולר הן מהמסחר בעולם והן מקווי היסוד הכלכליים של הממשלה החדשה שתוקם בישראל". נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב-3.88 שקל לדולר ולאחר מכן ב-3.80 שקל לדולר, ואילו נקודת התנגדות להתחזקות הדולר נמצאת ב- 4.057 שקל לדולר ואחריה ב- 4.10 שקל לדולר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ושאר האפסים.- ביבי יביא שלום עולמי
  ריבית 0 מע"מ 0 20/03/2015 12:14
  הגב לתגובה זו
  2 4
  וכלכלה פורחת. עכשיו הוא גם יתן הוראה לממונה. ישתיק את עובדי כיל. הוא זה שעשה בלגאן והוא זה שיתקן.רק אובמה יחנך אותו
  סגור