נסוג לאחור: הדולר היציג נחלש ב-0.35% לרמה של 3.904 שקלים

נראה כי המטבע האמריקני מתקשה לפרוץ את מחסום 4 השקלים הפסיכולוגי, הדולר נחלש השבוע בכ-3%
 |  (1)
דולר יורד, צילום: Getty images Israel
לראשונה מאז חודש יולי האחרון, הדולר מסיים את השבוע במגמה שלילית. המטבע נזכיר זינק בכ-14% בחמשת החודשים האחרונים. נראה כי מחסום ה-4 השקלים הפסיכולוגי הרתיע מעט את המשקיעים לאחר שבשבוע שעבר הדולר האמריקני היה קרוב לפריצתו לאחר שכבר הגיע לרמה של 3.99 שקלים. גם מטבע האירו נחלש היום ב-0.53% מול השקל ושערו היציג נקבע על 4.855 שקל.

על פי כלכלני בנק אגוד המסחר בשקל-דולר תואם את היחלשות הדולר בעולם: "לאחר חודשים של התחזקות הדולר בעולם, נרשם השבוע תיקון, כאשר הדולר נחלש מול מרבית המטבעות העיקריים."

הדולר האמריקני נסחר השבוע על רקע מגמת השיפור המתמשכת בכלכלה האמריקנית כאשר אתמול פורסם נתון המכירות הקמעונאיות לחודש נובמבר שהפתיע לטובה ועקף את התחזיות. האירוע המרכזי שעלול להשפיע על שוק המט"ח יהיה ביום רביעי אז צפויה יו"ר הפד, ג'נט ילן לנאום והמשקיעים יחפשו רמזים בכל הנוגע למועד העלאת הריבית בארה"ב.

בבנק אגוד מסבירים "כי נתוני התעסוקה שפורסמו בארה"ב בסוף השבוע האחרון היו חיוביים, בעיקר בתוספת המשרות שהייתה מעל הצפי. במידה שנתוני התעסוקה ימשיכו להיות טובים גם בתחילת הרבעון הראשון, ייתכן שנראה תחילת העלאת ריבית בארה"ב כבר במחצית הראשונה של 2015".

במחלקת המחקר של אגוד מתייחסים גם להשפעת בנק ישראל על הפעילות בשוק המט"ח: "בנק ישראל הודיע השבוע כי בשנת 2015 הוא ירכוש 3.1 מיליארד דולר במסגרת התכנית לקיזוז השפעת הפקת הגז על שער החליפין. מלבד סכום זה, יתכן כי בנק ישראל ימשיך לפעול בשוק המט"ח במידה ששוק המט"ח לא יתפקד כיאות או במקרה של תנודות חריגות בשער החליפין (כפי שעשה בשנים האחרונות)".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כל הלונגים על הדולר תאכלו ז!!! (ל"ת)
  tbh 14/12/2014 12:13
  הגב לתגובה זו
  2 3
  סגור