צוק איתן אמיתי: השקל התחזק ב-0.3% מול הדולר בחודש יולי

בנק ישראל פרסם היום את המסחר בשוק מטבע החוץ בחודש יולי 2014. הדולר התחזק במהלך חודש המלחמה מול רוב המטבעות בעולם
 |  (1)
קרנית פלוג, צילום: ששון תירם
לא מצליח לבלום את התחזקות השקל - מנתוני המסחר בשוק מטבע החוץ לחודש יולי 2014 שפרסם היום בנק ישראל עולה כי השקל התחזק ב-0.3% בחודש יולי מול הדולר. זאת למרות המלחמה ולמרות שהדולר דווקא התחזק בעולם.

מול האירו התחזק השקל בחודש יולי בשיעור של 2.2% ומול מטבעות שותפות הסחר העיקריות של ישראל (כפי שמשוקלל בשער החליפין הנומינאלי האפקטיבי) התחזק השקל בכ- 1.4%.

בעוד שהדולר נחלש בישראל, בעולם הדולר התחזק ביולי מול רוב המטבעות בכלל זה בכ-2.1% מול הפרנק השוויצרי, בכ-1.9% מול האירו, בכ-0.85% מול הליש"ט הבריטי ובכ-1.5% מול הין היפני.

בנק ישראל עומדת על 0.5%. החלטת הריבית הבאה ב-25 באוגוסט, יום שני.

נפח המסחר בשוק המט"ח

עליה בנפח המסחר הכולל כתוצאה מעליה בנפח המסחר של עסקאות החלף. ירידה בחלקם היחסי של תושבי חוץ בנפח המסחר. נפח המסחר הכולל במטבע חוץ בחודש יולי הסתכם בכ-147 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-128 מיליארדים בחודש יוני. נפח המסחר היומי הממוצע נשאר ללא שינוי ועמד על כ-6.4 מיליארד דולר ביום.

נפח המסחר בעסקות המרה (עסקות ועסקות פורוורד) הסתכם בחודש יולי בכ-34 מיליארד דולר בדומה לחודש יוני. הממוצע היומי של נפח המסחר בעסקאות המרה ירד ביולי בכ-16% בהשוואה לחודש יוני. במהלך חודש יולי רכש בנק ישראל 300 מיליוני דולרים בעסקאות המרה

נפח המסחר באופציות למט"ח "מעבר לדלפק" (אופציות שלא נסחרות בבורסה לני"ע) הסתכם בחודש יולי בכ-9 מיליארד דולר, הממוצע היומי בחודש יולי ירד בכ-6% בהשוואה ליוני ועמד על כ-400 מיליון דולר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פלוג
  פלג 18/08/2014 05:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם פלוג לא מסוגלת לטפל בסוגיית התחזקות השקל - אז למה לשלם לה משכורת? מה בדיוק היא עושה שם בבנק ישראל? מה עושים עוד מאות פקידים אוכלי חי.....: מה מטרת כול המחקרים שלהם? מה היא כבר עושה שלפיד לא יכול לעשות אישית גם ללא השכלה? אפילו בעל מכולת מבין שחייבים להוריד את השקל אם רוצים צמיחה ותעסוקה
  סגור