התעלמות מוחלטת מהמצב הבטחוני: המלחמה נגמרה והדולר עולה

"התחזקות הדולר על רקע המשך ההתאוששות הכלכלית של ארה"ב וההערכות כי הבנק הפדרלי יבצע העלאת ריבית מוקדם מהמתוכנן"
 |  (3)
סופרים את הכסף, צילום: Getty images Israel
במהלך 29 ימי "צוק איתן" הפגין השקל עוצמה ושמר על על רמת מחיר של כ-3.4 שקלים לדולר. הבוקר שכשהמלחמה הסתיימה הדולר דווקא עולה במסחר הרציף ב-0.2%, התעלמות מוחלטת מהמצב הבטחוני ובהתאם למה שקורה בעולם.

אמש, שוב ניצל הדולר-שקל משבירה מתחת ל-3.40 והתאושש עד אזור 3.425, למרות לא מעט ניסיונות של השורטיסטים לשבור את 3.40. בעולם הדולר ממשיך להתחזק. ככל שמגמת ההתחזקות של הדולר בעולם תתגבר, הדבר יחולל מפנה גם בדולר-שקל.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל מחדש היום את המסחר הרשמי על רקע הפסקת אש בין ישראל לחמאס. כעת זו העת לאמוד את הנזק הכלכלי של המבצע בעזה על הפעילות המשק הישראלי ועל הגירעון. עלות המבצע נאמדת במיליארדים, וכעת נשאלת השאלה האם האוצר יעלה מיסים או יבחר להגדיל את הגירעון. הגדלת הגירעון עשויה להתקבל באופן שלילי על ידי השוק ולהחליש את השקל.

התחזקות הדולר על רקע המשך ההתאוששות הכלכלית של ארצות הברית וההערכות כי הבנק הפדרלי יבצע העלאת מוקדם מהמתוכנן. זהו בהחלט גורם שעשוי לחולל מפנה בטווח הארוך יותר במגמה של הדולר. לפי שעה, הדולר-שקל ממשיך לגלות עוצמה ביחס ליתר צמדי הדולר בעולם. ואולם, ככל שמגמת ההתחזקות של הדולר בעולם תתגבר, הדבר יחולל מפנה גם בדולר-שקל. למעשה, זו ההתפתחות היחידה שיכולה לשנות את התמונה בשוק המט"ח המקומי, ולא הורדות ריבית או התערבויות, אשר מייצרות השפעות שוליות לטווח קצר".

מנכ"ל מט"ח 24, דוד מסיקה: "בעוד הנתונים הטכניים משקפים התחזקות של הדולר, התרחשויות הימים האחרונים ובראשם הפסקת האש אל מול חמאס הנשמרת מעל ליממה, וכן הודעת הצדדים, והמתווכים המצרים, כי יש בכוונתם להאריך את הפסקת האש, יגרמו להתחזקותו של השקל אל מול הדולר. ההסבר לפערים נעוץ בעובדה כי השקל משתייך לקטגוריית המטבעות האקזוטיים ומכאן שהיחלשותו על הגרפים, אינה מדד המצביע על מגמה ברורה. זאת מאחר והיקפי המסחר במטבע נמוכים באופן יחסי".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  טיפשים זה שחקני המעוף.זה מעלה את מנית הארביטרז (ל"ת)
  א 08/08/2014 05:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  השקל - נמר של נייר
  ותיק לא פחות ומשקיע 07/08/2014 16:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עצמת השקל מלאכותית ובקרוב תתנפץ. מצב העסקים, בעיקר הקטנים, בכי רע. הפטורים ההמוניים בפתח ועצמת השקל נובעת מפעולות ספקולנטיות אכזריות נגד נגידה ללא ביצים!. השקל התחזק בשנה האחרונה בכ-10 אחוזים מול הדולר אך בקרוב ל-20 אחוזים כנגד מטבעות מרכזיים בעולם כגון הפרנק השוויצרי, הדולר הקנדי, הדולר האוסטרלי וכו'. בשלב כלשהו, כשיחליטו קובעי המדיניות (וזה לא בנק ישראל) על שנוי מגמה, היא תקרה ומהר. אני אישית מייחל לרגע (גלוי נאות של בעל עסק קטן שסובל מפעולות האיבה של בנק ישראל כבר מספר שנים והרים ידיים לחלוטין). את מבטחנו נשים בספקולנטים, אשר יהיו לצידנו כשיתאים להם
  סגור
 • 1.
  לפיד לא יוכל לחזור בו מהבטחתו שלא להעלות מיסים
  ותיק בשוק ההון 06/08/2014 17:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כי אם לפיד יחזור בו מהבטחה זו, מבחינה פוליטית הוא יהיה סוס מת. ללפיד נשארו שתי אפשרויות. 1) להגדיל את הגרעון. 2) לבצע הרחבה כמותית שקלית. כל אחת משתי האפשרויות הנ"ל תחליש את השקל! אחרי העליות הלא רציונליות שהיו בשוק המניות ולנוכח מצב המשק המתדרדר, אין ספק שעל כל אחד מאיתנו לבצע שינוי מהותי בתיק ההשקעות שלו. לכן, לדעתי, השקעה בדולר היום היא השקעה טובה גם בגלל התאוששות הכלכלה האמריקאית, גם בגלל מחירו האטרקטיבי של הדולר היום, וגם בגלל החולשה שאליה גולש המשק הישראלי בעקבות "צוק איתן". גילוי נאות: לפני כשבועיים רכשתי כמות גדולה מאוד מהירוק הירוק הזה.
  סגור