"איתותים טכניים חזקים שנבנה מהלך משמעותי כלפי מעלה בדולר-שקל"

במחלקת המחקר של FXCM ובפריקו ניהול סיכונים והשקעות מאמינים כי למרות שלושת הימים האחרונים - הדולר בכיוון של התחזקות
 |  (3)
שטרות דולרים, צילום: Getty images Israel
הדולר נחלש היום כנגד השקל בשיעור 0.27% זה היום השלישי ברציפות ונסחר תמורת 3.523 שקלים לדולר, זאת לאחר רצף של חמישה ימי עליות בהם נראה היה שהדולר תופס תאוצה לאחר שפרץ את מחסום ה-3.515 שקלים לדולר. עם זאת, האנליסטים מאמינים כי מדובר בתיקון טכני בלבד וכי כיוון הדולר הוא עדיין כלפי מעלה.

פרסם אתמול כי בינואר ביצע התערבות קניית דולרים בהיקף של 1.84 מיליארד דולר - ההתערבות הגדולה ביותר מאז חידש את מדיניות ההתערבות באפריל 2013. בנוסף, ההתאמות שביצעו הגופים המוסדיים במדיניות לשנת 2014 הביאה אף היא להגדלת ההיקפים בעסקאות המט"ח והתחזקות הדולר בשל הצורך לגדר את החשיפה המוגברת למניות חו"ל.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, התייחס הבוקר למהלך של בנק ישראל בחודש האחרון שהביא לפיחות בשקל כנגד הדולר: "בנק ישראל קנה שקט תעשייתי באמצעות התערבות בהיקף נמוך בהרבה מזה שהיה נדרש אילו היה בוחר לקבע שער המרה מוגדר וידוע מראש. אולם, בנק ישראל נדרש שלא לזנוח את המערכה ולהמשיך בעקביות לרכוש דולרים כל זמן שתנודות שער החליפין בזירה המקומית, אינן תואמות את הזירה הגלובלית או נובעות מאירוע פנימי".

עוד הסביר פריימן כי "נתוני התעסוקה החלשים שפורסמו לאחרונה נחזים על ידי כלכלנים כתמונת ראי להשפעת גל הקור החריג הפוקד את הארה"ב הערכה כי הבנק המרכזי יעדיף להמתין עד להתבהרות תמונת המצב בטרם ינקוט מהלך נוסף בתחום צמצום ההרחבה הכמותית".

במחלקת המחקר של FXCM ציינו הבוקר כי הדולר התחזק כנגד השקל מתחילת השנה בשיעור של 1.4% ומצביעים על בנק ישראל כגורם המשפיע ביותר: "המגמה הזו של התחזקות הדולר עמדה בניגוד מסוים למגמה של הדולר בעולם. יש לייחס זאת במידה רבה לפעולה האגרסיבית של בנק ישראל. מדובר בהיקף רכישות גבוה מהמתוכנן ובנק ישראל יצטרך לצמצם את היקף ההתערבות, והדבר עשוי לגרום לספקולנטים לנסות ולהטות את הכף".

ב-FXCM מאמינים כי הדולר נמצא במגמת התחזקות וכי ישנם איתותים טכניים לכך שהולך ונבנה מהלך כלפי מעלה. במחלקת המחקר מציינים את 3.55 שקלים כקו ההתנגדות הבא: "עלייה מעל רמה זו תסלול את הדרך בשלב ראשון ל-3.575. כרגע, הלונגיסטים נמצאים על הסוס, ורק ירידה מתחת ל-3.48 תטה שוב את הקערה על פיה".

גרף דולר-שקל. קרדיט: בורסהגרף
גרף דולר-שקל. קרדיט: בורסהגרף
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הזיות ...השקל הישראלי עומד מפני התחזקות משמעותית!!!!
  יופיטר שוקי הון 10/02/2014 15:32
  הגב לתגובה זו
  2 7
  בוודאות אם יהיה שינוי תקבלו הודעה פה
  סגור
 • 2.
  לא איתותים ולא נעליים. הדולר ירד בערך ל- 3.51
  שמטוב 10/02/2014 15:22
  הגב לתגובה זו
  2 7
  כי זה בערך ערכו האמיתי . הסוחרים הגדולים במטבעות, כגון הבנקים, אינם מאמינים באיתותים על סמך ציורי גרפים כשם שאינם מאמינים בקריאה בכוס קפה או באיתותי אסטרולוגיה. ערך הדולר בטווח של שבועות אינו עניין של גחמות רגעיות מצויירות בגרפים שעליהן מבוססים "מחקרים" , ערכו ניגזר מערכו האמיתי בשוק הסחורות והשירותים.
  סגור
 • 1.
  הזיות לעת עתה........המהדי האימם ה12 עדין בשטח הציוני (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 10/02/2014 15:05
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור