"כל עוד הדולר לא פורץ את רמת 3.58 ש', השקל עשוי לשוב ולהתחזק"

הדולר נחלש היום כנגד השקל לראשונה מזה חמישה ימים. בנק ישראל מודיע היום כי רכש 1.73 מיליארד דולרים בחודש האחרון
 |  (5)
שטרות שקלים, צילום: Getty images Israel
הדולר-שקל פותח היום בירידה קלה של 0.13% ונסחר כעת ברמה של 3.534 שקלים לדולר, זאת לאחר חמישה ימים רצופים של התחזקות הדולר כנגד השקל. עיניי המשקיעים נשואות אל עבר נתון התעסוקה החודשי בארה"ב שצפוי להתפרסם ביום שישי כאשר אמש התפרסם הנתון המקדים - סקר ה-ADP - שצפה ירידה של כעשרת אלפים במספר המשרות שנוספו למשק האמריקני. לנתון ביום שישי עשוייה להיות השפעה על תכנית צמצמום הרכישה של הפד'.

מבנק ישראל נמסר היום כי בחודש האחרון רכש הבנק 1.73 מיליארד דולר בניסיון להילחם בייסוף השקל. בסך הכל מחזיק , נכון לסוף חודש ינואר, יתרות דולר בהיקף של 83.1 מיליארד דולר.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, אומר הבוקר: "להערכתנו, כל זמן שהדולר אינו פורץ את רמת 3.58 שקלים, השקל עשוי לשוב ולהתחזק וללא התערבות מצד בנק ישראל הדולר צפוי לשוב ולהיחלש לעבר רמות שפל חדשות".

פריימן מצביע היום על שני אירועים שצפויים לרכז עניין. הראשון, בכירים בבנק המרכזי היפני אשר גורסים כי הצמיחה ביפן צפויה להתחזק במהלך השנה וכי לצמיחה זו צפויה השפעה על השווקים המתעוררים. השני, הודעת הבנק המרכזי האירופאי היום באשר למדיניותו. פריימן מסביר כי "בשווקים צופים כי הבנק המרכזי עשוי להודיע על הפחתה קלה בשער הריבית, כצעד משלים למדדי המחירים הנמוכים באירופה".

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל ממשיך לדחוף מעלה ואמש נגע פעם נוספת ברמת 3.545. נראה כי זו כעת רמת ההתנגדות בטווח הקצר. האינדיקטורים הטכניים בטווח הקצר מרמזים על מצב של קניית יתר, בעקבות קפיצת המחיר האחרונה, וייתכן שהדבר מאותת על תיקון בטווח הקצר, לפני שנראה ניסיון לטפס מעל 3.55".

ב-FXCM ממשיכים ואומרים כי "שוק העולמי ראינו התאוששות מסוימת בסנטימנט ביממה האחרונה, אבל רמת החשש בשוק עדיין מאוד גבוהה וכרגע הסיכון להמשך ירידות השערים עדיין גבוה. לדעתנו, הבנק המרכזי באירופה לא צפוי לשנות את הריבית אבל במידה וירמוז על צעדים מרחיבים נוספים הדבר עשוי להחליש את האירו ולהסיג את האירו-שקל".

בחדר עסקאות המט"ח של הבינלאומי אומרים היום כי "החשש בקרב המשקיעים בעולם הוא כי ההאטה בסין בצירוף צמצמום הזרמת הכספים לשוק ע"י הפד' תכניס את השווקים המתעוררים, ובעקבותיהם את שווקי העולם, לסחרור. עיקר הסכנה מרחפת מעל השוק האירופי, אשר בנקים רבים בו חשופים למדינות השווקים המתעוררים".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  נו טוב. מי שבונה עלד המשך הדפסת הכספים יאכל אותה
  שמטוב 07/02/2014 21:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חוק התקציב אינו מתיר הדפסת כספים מעבר גבול מסויים, בחודש האחרון הדפסנו יותר משליש מהכמות החוקית המותרת להדפסה. האמריקאים קראו לזה מצוק, גבול חוקי של היכולת להדפיס. אין יכולת להדפיס לכן האופציה האחרת היא קיצוץ תקציבי וזה לא יקרה כי הממשלה תיפול על קיצוץ נוסף.
  סגור
 • 2.
  כנראה ששוב ידם של הספקולנטים על העליונה. (ל"ת)
  צחי 06/02/2014 12:27
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 1.
  בנק ישראל ממשיך בספקולציה כדי להנשים את הדולר מעל לערכו
  שמטוב 06/02/2014 11:25
  הגב לתגובה זו
  1 8
  בנק ישראל ממשיך בספקולציה שלו כדי להנשים את הדולר. עד אתמול העלים בנק ישראל מהציבור את המחיר שלו עבור הספקולציה של הרצת מחיר הדולר מעל לערכו האמיתי. היום התגלה המחיר המזעזע: 1.73 מיליארד דולר תוך שבוע, זה יותר מ- 3% מתקציב המדינה השנתי, כל זאת תוך שבוע בלבד. כמה זמן יוכל עוד בנק ישראל לזרוק כסף על הספקולציות שלו ? לא הרבה זמן, מקסימום חודשים ספורים. ומה יקרה בסוף ? מחיר הדולר יצלול בפתאומיות לערכו האמיתי והצלילה תגרום נזק עצום למשק. ישראל אינה המשק האמריקאי שיכול להדפיס כסף בלי הכרה עם נזק מינימלי. אצלנו זה יגמר באסון כלכלי.
  סגור
 • רק התעלמת מדבר אחד קטנטן
  אחד העם 06/02/2014 11:54
  הגב לתגובה זו
  6 1
  שעם כל הכבוד לטור המלומד שלך........את כל מה שאתה יודע יודעים גם בבנק ישראל ואוצר המדינה.....ולמרות הכל החליטו את אשר החליטו. בכל מקרה:תודה שהארת את עיני עם ישראל,המשך לעקוב אחר הארועים וכתוב לנו את דעתך שהרי דעתך חשובה לנו מאד......
  סגור
 • ברמת 3.5 הדולר קנייה.הבחור עיוור וטיפש
  קליפ 06/02/2014 21:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מדקלם סיסמאות.יש ייצוא.יש ייבוא.כל מדינה אחראית על המטבע שלה.
  סגור