הדולר נופל 0.25% ל-3.489 שקלים; "יירד ל-3.4 שקלים בעתיד הקרוב"

אתמול תקף יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים את הנגידה ואמר "אם הדולר לא יעלה ל-3.8 שקלים תהיה פה קטסטרופה". פריימן: "ניתן לצפות כי בנק ישראל ימשיך לפעול ולבלום קריסה חדה"
 |  (4)
ירידות בדולר, צילום: Getty images Israel
בזמן שהמגזר העסקי תוקף את נגידת ומזהיר מפני קטסטרופה אם שערו של הדולר לא יעלה לרמה של 3.8 שקלים, אך בינתיים בנק ישראל לא פועל בשוק והלחץ על הדולר בשוק המקומי נמשך, בעת שבעולם הוא נסחר ביציבות.

במסחר בין הבנקים נופל הדולר ב-0.25% לרמה של 3.489 שקלים, קרוב לרמת השפל של 3.468 שקלים אליה נפל הדולר ביום האחרון של שנת 2013. אתמול התחזק השער היציג ב-0.14% ונקבע על 3.498 שקלים. בעולם נסחר האירו דולר ביציבות ברמה של 1.356 דולר ובשוק המקומי נסחר האירו ללא שינוי ברמה של 4.732 שקלים.

יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, צביקה אורן, תקף אתמול בוועדת הכלכלה של הכנסת את נגידת בנק ישראל,ד"ר קרנית פלוג, כשאמר בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת " לא מעניין אותי מה האג'נדה של הנגידה ומה המשחקים שלה. אנחנו חייבים לקרוא לה להתעשת" והזהיר , "אם הדולר לא יעלה ל-3.8 שקלים תהיה פה קטסטרופה". אורן הביע אכזבה מתגובות בנק ישראל בנושא הדולר ואמר כי יש לפשט את העולם העסקי באמצעות חקיקה ויש לפתוח את שוק האשראי ולדאוג לאיזונים.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות אמר כי "התעשיינים הנהנים מעסקאות הגידור שביצעו במהלך שנת 2013, נאלצים להתמודד כיום עם רמות שערים הנוגסות משמעותית ברווחיהם, דבר המעודד רבים לבחון חלופות מעבר לים. את קול התעשיינים היה אפשר לשמוע בבירור אתמול בכנסת היות ואינם יכולים להתמודד יותר עם שער הדולר הנמוך. השפעת הייסוף המתמשך לאורך זמן תורגש במיוחד בקרב חברות ההייטק להן כ-70% מההכנסות מקורן בדולר".

"על רקע פעילותו של בנק ישראל בשוק המטבע המקומי, ניתן לצפות כי בנק ישראל ימשיך לפעול ולבלום קריסה חדה בשער הדולר-שקל, אולם מנגד מאפשר את הזליגה המתמשכת בשער הדולר שקל. ללא פעולה משמעותית רחבה ומתמשכת הדולר צפוי לנוע לעבר רמת 3.4 שקלים כבר בעתיד הקרוב".

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ובמצב הזה ממשלת ישראל מעיזה לגייס מט"ח בלונדון?
  כלכלן 23/01/2014 00:55
  הגב לתגובה זו
  2 1
  למה התקשורת משבחת את הגיוס הנוראי בחו"ל?. האם אף אחד לא רואה/מבין שהגיוס הזה כמוהו בחבלה במאמצים לשמור על שער הדולר? הרי המט"ח הזה יוזרם לישראל, יוחלף בשקלים, וייצור עודפי מט"ח נוספים. כך, מחבלת ממשלת ישראל ביצוא, בייצור, ובתעסוקה. ואף אחד לא פוצה פה ומצפצף. אין ולו הסבר אחד לגיוס הזה פרט לאגו המנופח של מישהו שמתגאה שהוא גייס ב"הצלחה", בהמלחה לקבור את הדולר ולהביא לחיזוק השקל... פשוט שערוריה. נושא דחוף לבדיקת מבקר המדינה
  סגור
 • 2.
  פלוג
  שכר נמוך - אבטלה 22/01/2014 12:57
  הגב לתגובה זו
  4 0
  דולר נמוך זה אומר שרוב התעשיינים שמייצרים הכנסות אמתיות עבור המדינה - יפטרו עובדים או יורידו את שכר העובדים פלוג - באמת לא אכפת לך לפיד - מה אתך? מה אתה אומר? מה אתה מבין מדולר נמוך?
  סגור
 • 1.
  מצויין. הדולר צריך להסחר על פי ערכו הריאלי
  שמטוב 22/01/2014 11:47
  הגב לתגובה זו
  2 7
  בלי קומבינות על חשבון משלמי המיסים והחוסכים הקטנים. כל שמירה מלאכותית על שער דולר גבוה ממומנת על ידי עושק שכבות הביניים והשכבות הנמוכות. המדינה הפכה את השכבות הללו למחלבת כספים, סיבסוד הדולר על ידי שמירה על שערו הגבוה באופן מלאכותי היא שיטה סמויה של הטלת מס על שכבות אילו. ייצואן שאינו יכול לייצא ללא סיבסוד אינו מביא שום תועלת. שלא יפחידו אותנו שעסקים יברחו לחו"ל, מי שיכול לברוח עשה זאת מזמן. בינתיים מי שבאמת יברח הם אזרחי ישראל שיהגרו לחו"ל אם העושק שלהם ימשך. מי שאינו יכול לקנות דירה , להקים משפחה ולהתפרנס בכבוד שוקל איך וכיצד להגר מפה, זה אלף בית באזרחות , שלא יקשקשו לנו על ציונות אם הציונות פירושה עושק האזרח הקטן.
  סגור
 • תגובה לשמטוב
  שקלון 26/01/2014 12:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צודק בהחלט !!!! נמאס כבר מההפחדות על שער דולר נמוך מבחינתי שיירד גם מתחת לרמת 3.4 ש"ח לדולר
  סגור