ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

מגמה מעורבת: הדולר מתחזק ל-3.495 שקלים, "הלחץ הוא כלפי מטה"

היציגים יקבעו היום כרגיל, למרות יום מרטין לותר קינג שבעקבותיו לא יתקיים מסחר בוול סטריט. האירו נחלש 0.2% ל-4.735 שקלים, שפל מנובמבר
האירו מתחזק מול הדולר, צילום: Getty images Israel
מגמה מעורבת מאפיינת את יום המסחר הראשון של השבוע בשוק המט"ח המקומי. שערו של הדולר מתחזק קלות ומנגד, שערו של האירו נחלש קלות, בזמן שבעולם נסחר הצמד אירו/ דולר ביציבות ברמה של 1.355 דולר, קרוב לרמה הנמוכה ביותר שלו מאז נובמבר. נזכיר כי היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום מרטין לותר קינג, אולם צפוי לפרסם את שערים היציגים בשעה 15:30.

בשעה זו מתחזק שער הדולר ב-0.2% ונסחר בין הבנקים ברמה של3.495 שקלים, לאחר שביום ו' ירד השער היציג ב-0.09% ונקבע על 3.489 שקלים. האירו נחלש כעת ב-0.2% ונסחר ברמה של 4.735 שקלים, רמתו הנמוכה ביותר מאז הרמה הנמוכה ביותר שנקבעה באמצע נובמבר.

ב-FXCM ישראל כותבים הבוקר בסקירתם כי "מבחינה טכנית, כל עוד הדולר-שקל ממשיך להיסחר מתחת לרף 3.50 ובעיקר 3.515, הלחץ הוא כלפי מטה לעבר רמות שפל חדשות. נראה שבזירה המקומית הכוחות נוטה לטובת השקל, ואולם המשך התחזקותו של הדולר בעולם ושיפור האמון בכלכלה האמריקנית עשוי לשנות את התמונה גם בדולר-שקל".

"בשבוע החולף ראינו התערבות נוספת של בנק ישראל, אבל ההשפעה של ההתערבות האחרונה היתה כמעט בלתי מורגשת. עבור בנק ישראל, זהו סימן רע אשר מראה כי לצעדי הבנק אין השפעה פסיכולוגית ממשית על השוק ועל השחקנים הגדולים שמממשיכים להכתיב כעת את תנועת המחיר. בסופו של דבר, מטרתה של התערבות היא לשנות את הלך הרוח של השוק, וכרגע נראה שהשוק עדיין נוטה לטובת השקל".

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות אמר כי "בזירה המקומית הדולר ממשיך להיסחר בתחום שערים צר, כאשר פריצת מחודשת של רמת 3.47 שקלים לדולר תהיה משמעותית מאוד וצפויה לפתוח את הדרך לעבר רמת 3.42 שקלים לדולר ואף פחות מכך. במהלך השבועות האחרונים התערב בנק ישראל מספר פעמים במסחר בהיקפים מוגבלים, זאת במטרה לבלום את השקל מתחת לרמת 3.48 שקלים. ללא מהלך משמעותי ורחב הדולר צפוי להידרדר לעבר רמות שפל חדשות".

ATRADE כותבים בסקירתם על זירת המט"ח המקומית, "צמד הדולר שקל סגר את השבוע מתחת ל-3.5 שקלים לדולר, אך הוא אמור לדלג בקלות מעל הרמה הזו עם פתיחת המסחר מחר על רקע התחזקותו של הדולר בעולם. אם הצמד יצליח לבסס את מעמדו מעל 3.5, נוכל לצפות להמשך העליות לכיוון 3.55.
כישלון פריצה של אזור ה-3.5 שקלים לדולר תפעיל שוב לחץ על השטר הירוק. במקרה כזה ניתן לצפות להמשך הצלילות אל עבר 3.45-3.4 שקלים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה