מחפש כיוון: הדולר צולל מול האירו ורושם שיא של 5 שנים מול הין

השער היציג של הדולר נותר ללא שינוי בעוד ששערו היציג של האירו זינק. בעולם, הדולר צולל ביחס לאירו ורושם את הירידה היומית הגדולה ביותר מזה חודשיים
 | 
שטר דולר, צילום: Getty images Israel
המסחר בשוק המט"ח המשיך היום (ו') במגמת ההתחזקות של הדולר והאירו כנגד השקל, לאחר שגם אתמול נרשמה התחזקות קלה. כזכור, רק ביום ג' האחרון ירד הדולר לרמה של 3.488 שקלים, שפל מאז אוגוסט 2011. המסחר היום ריכז מחזורים נמוכים יותר משום שבוחרים רבים ממשיכים להנות מחופשת החג.

בעת קביעת השערים היציגים הדולר היציג נותר ברמה של 3.492 שקלים. האירו היציג זינק 0.75% ונקבע על רמה של 4.817 שקלים. בעולם נחלש שערו של הדולר ב-0.9% ביחס לאירו והוא נסחר ברמה של 1.381 דולר לאירו. מדובר בירידה הגדולה ביותר שנרשמה ביום אחד מאז ה-17 באוקטובר. ביחס לין היפני, הדולר ממשיך להתחזק והצמד נסחר ב-104.85 ין לדולר, לאחר שכבר חצה היום את רף 105 הין לדולר, שיא של 5 שנים.

אתמול אמר מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, יוסי פריקו: "להערכתנו, קובעי המדיניות יידרשו לנקוט שורת צעדים רחבה יותר במטרה ליצור מחדש את אפקט המבוגר האחראי, פעולות אשר אפשרו לבנק ישראל, בדומה לבנקים מרכזיים אחרים בעולם להניע מהלכים ולהעביר מסר ברור באשר למדיניות הבנק ויעד שער המטבע".

אורי גרינפלד, מנהל מחלקת המאקרו בפסגות, הוסיף אתמול שנוכח ההתחזקות הנמשכת של השקל מול מטבעות זרים, על לאותת בצורה ברורה עד כמה חשוב לו לחזק את הדולר ועד כמה הוא מוכן להילחם על כך.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה