הדולר נופל ל-3.518 שקל, FXCM מתריעים: "סכנת שבירה מטה"

המטבע האמריקני מתקרב לרמת השפל האחרון שנרשם במהלך ספטמבר - מה עשוי להזניק את שער הדולר עוד השבוע?
 |  (1)
דולר יורד, צילום: Getty images Israel
הדולר האמריקני שוב מתקרב לרמת השפל האחרונה שנרשמה במהלך חודש ספטמבר כששערו הגיע ל-3.501 שקל בלבד. הבוקר נחלש המטבע האמריקני ב-0.13% לרמה של 3.518 שקל, דבר שלבטח מדאיג את היצואנים הישראלים.
במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל סיים את השבוע הקודם בירידה של 0.87%, וזאת במקביל להיחלשותו של הדולר בעולם. הסנטימנט החיובי בשוקי המניות העולמיים ורמות השיא של מדדי המניות בוול-סטריט מגבירים את התיאבון של המשקיעים למטבעות בעלי התשואה הגבוהה יותר על פני הדולר."

על הגורם שעשוי לגרום לשינוי כיוון שיוריד את הלחץ על היצואנים המקומיים אומרים ב-FXCM "כאמור, חודש דצמבר מתאפיין בנפחי מסחר דלילים יותר ובתנודתיות נמוכה יותר, והדבר צפוי להשפיע גם על התנועות בשוק המט"ח העולמי ובזירת המט"ח המקומית. ועם זאת, השבוע בהחלט צפוי לנו אירוע סיכון שעשוי לטרוף את הקלפים ולעורר את התנודתיות במסחר העולמי בדולר, ובדולר-שקל. מדובר בפרסום דו"ח התעסוקה בארצות הברית ביום שישי ב-15:30 שעון ישראל. אם דו"ח התעסוקה יפתיע לחיוב הדבר יגביר את ההערכות כי הבנק הפדרלי יבצע מוקדם מהמתוכנן צמצום בהיקף רכישות האג"ח, מה שצפוי להזניק את התשואות בשוק האג"ח האמריקני ולחזק את הדולר."

הפן הטכני

דווקא לאחר התחזקות קלה מאבד הדולר 1.35% תוך 8 ימי מסחר "מבחינה טכנית, הכישלון בשבוע שעבר של הדולר-שקל לפרוץ את התקרה ב-3.57 הביאה למפנה חד לאחור, שהוביל לשבירה מתחת לתמיכה המשמעותית ב-3.545. ניתן לומר שלפחות מבחינה טכנית, ההתערבות של לפני כשבועיים לא השיגה את התוצאה המבוקשת (קביעת שיא חדש) ובשבוע שעבר בנק ישראל נרדם על המשמר כאשר איפשר שבירה משמעותית למדי. אף על פי כן, הצמד עדיין נסחר מעל קו המגמה המחבר את התחתיות החשובות מאז התחתית של 3.497. שבירה מתחת לקו ב-3.52 תסלול את הדרך עד לרמה הקריטית ב-3.50. מנגד, עלייה חזרה מעל 3.545 שוב עשויה לדחוף את הצמד לבחינה מחודשת של אזור 3.57".

כך נראית החלשותו של הדולר במהלך 2013:
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זמן מעולה לרכישה
  סיבון 02/12/2013 11:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הסיבות רבות: א בנק ישראל יעשה הכל לחזק את הדולר ב חייבים לייצב את הייצוא ג ריבית שכנראה תרד במהלך החודש ד מצב ביטחוני לא ברור מול אירן, מול הפלסטינים, ועוד. ה זרים מתחילים להבין את השוק יותר טוב מבעבר ו חברות לקראת פרסום פיטורים נרחבים. ז מחירי הדיור עולים בענק ביחס לדולר זה נתון מאכזב לשוק.
  סגור