ההתחזקות נמשכת: הדולר היציג ירד ב-0.4%, מתקרב ל"רף הפסיכולוגי"

הירידה באה לאחר דבריה של ג'נט ילן בשימוע בסנאט, שהחליש את הדולר מול סל המטבעות. האירו היציג ירד ב-0.25%
 | 
דולר יורד, צילום: Getty images Israel
השקל ממשיך להתחזק מול הדולר האמריקני גם היום (ו') ושערו היציג נקבע על 3.519 שקלים לדולר, לאחר שאמש התייצב שער הדולר על 3.532 שקלים, ירידה של 0.37%. במהלך השבוע נרשמה רגיעה יחסית בשוק המט"ח, לאחר שבשבוע שעבר עבר השוק טלטלה בעקבות הורדת הריבית באירופה ומפרסום נתוני התעסוקה בארה"ב. האירו היציג ירד ב-0.25% ושערו נקבע על 4.734 שקלים.

אמש נאמה יו"ר הפד' המיועדת ג'נט ילן מול ועדת הבנקים של הסנאט, ואמרה כי יש להמשיך בתכנית התמריצים כדי לתמוך בכלכלה, מאחר ש"ההתאוששות עדיין שברירית". בעקבות דבריה התחזקו שוקי המניות בעולם והדולר נחלש מול רוב המטבעות, כולל השקל.

בבנק אגוד מציינים כי נקודת ההתנגדות לדולר נרשמת ברמה של 3.571 שקלים, ונקודת התמיכה נרשמה ב-3.504 שקלים. בסקירה השבועית כותבים בחדר העסקאות במטבע חוץ בבנק הבינלאומי כי "בשוק המט"ח עוקבים בדריכות האם השקל יחצה שוב את רף ה-3.5 שקלים הנחשבת גם לרמת תמיכה פסיכולוגית, ובמידה שכן מה תהיה מידת התערבותו של בנק ישראל במקרה זה".

הדולר מתחזק כעת מול האירו ויחס המטבעות יורד ב-0.1%, אך בסיכום שבועי מדובר בעלייה קלה. אמש נחלש הדולר מול המטבע האירופי במהלך דבריה של ילן עד לרמה של 1.348 דולר לאירו אך מאז ירד לרמה של 1.344 דולר. הדולר מתחזק עוד מול הין היפני ושערו עבר את רף ה-100 ין לדולר, מה שהביא לעליות חדות בשוק המניות בטוקיו בשעות הבוקר.

"הדולר האמריקאי ממשיך להתאושש השבוע כחלק מתיקון טכני לגל הירידות שפקד את המטבע הירוק בארבעת החודשים האחרונים", כותב היום רואי קוזין, מנהל ההשקעות הראשי בבית ההשקעות יוטרייד. "האירו, אשר התחזק על חשבון הדולר למעלה מ-1,000 נקודות בתקופה זו, הספיק כבר להחזיר כחצי ממהלך העליות ובהחלט ייתכן כי הזרוע עודנה נטויה, לפחות בכל הנוגע לטווח הזמן הקצר. באשר לטווח הזמן הארוך, ההערכתנו נותרה ללא שינוי. המדיניות של הבנק הפדראלי ונתוני המאקרו האחרונים מצביעים על סבירות גבוהה להמשך מגמת הירידה הראשית של הדולר האמריקאי".

ביוטרייד מציינים כי הורדת הריבית בגוש האירו, לרמה כמעט אפסית של 0.25% אומנם החלישה את המטבע בטווח הקצר, אך להערכתם "ההשפעה תהיה קצרת טווח בלבד ולא תהווה נקודת מפנה משמעותית במגמה הכללית של התחזקות המטבע האירופאי מול המטבעות המובילים. יש לציין, כי התיקון כלפי מטה ביורו/דולר היה מתון בהשוואה למטבעות מובילים אחרים. כך למשל, צמד האוזי/דולר נמצא בנחיתת אונס מאז חודש אפריל והספיק להשיל מערכו כ-1,800 נקודות – כמעט פי 4 בהשוואה לירידה של האירו/דולר. כך או כך, בשני המקרים חסרים עדיין סימנים מבוססים באשר לסיום המומנטום השלילי בטווח הקצר וחזרה למגמת העלייה. הימים הקרובים עשויים לפתור את התעלומה ולאותת באופן ברור יותר על כיוון המגמה בעתיד הנראה לעין".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה