קבלת פנים: הדולר סגר מתחת ל-3.56, האם נראה שבירה אגרסיבית מטה?

הדולר נצמד לשפל של חודשיים וחצי. סוחרי המט"ח בוחנים את מידת הרצון של הנגיד החדש להתערב בשוק. צפו בגרף: השפל בדולר
 |  (5)
סוחר
ביום שאחרי מינויו של פרופ' ליידרמן לתפקיד נגיד , המסחר בדולר מאותת על דבר או שניים לגבי כיצד השוק רואה את המדיניות הצפויה של הנגיד החדש. המטבע האמריקני סגר בירידה של 0.2% ונסחר תמורת 3.559 שקלים בלבד - שפל של חודשיים וחצי.

סוחרי המט"ח ככל הנראה מעריכים שליידרמן יהיה פחות אגרסיבי מפישר בכל הנוגע לתמיכה במטבע האמריקני, או לפחות מתכוונים לבחון את מידת הרצון של הנגיד החדש להתערב בשוק המט"ח. פישר היה הנגיד שרכש עשרות מיליארדי דולרים ועל כן "קיבל קרדיט" מצד סוחרי המט"ח שחששו מהתערבותו במסחר, לגבי ליידרמן - הוא יצטרך לעבוד בכדי לזכות באותו קרדיט.

ליידרמן תפקד בשנים האחרונות כיועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים, והערכת הבנק היא שהריבית תישאר ברמתה הנוכחית עד סוף השנה ואף יותר מכך.

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי במיטב-דש, אמר כי "התייחסותו של ליידרמן אל הכוחות המשפיעים על השקל ותחזיותיו לאורך זמן לגבי הריבית יכולים לרמוז שעם הגעתו לוועדה המוניטארית, פחתו הסיכויים להורדת נוספת. לא ברור האם הנגיד החדש ישתתף כבר בישיבה הבאה של הועדה המוניטארית בסוף אוגוסט, אך אם כן, הזמן הקצר בתפקיד והשינויים הרבים בהרכב הועדה אמורים לתמוך פחות בשינוי המדיניות כבר בהחלטה הקרובה. בנוסף, נזכיר שבנק ישראל אמור לקבוע בישיבתו הבאה את גובה הריבית לחודשיים. כמו כן, ההחלטה תתקבל לפני השינוי האפשרי במדיניות הרכישות של ה-FED בחודש ספטמבר שעשוי שוב להכניס אי ודאות לשווקים. כך, שקיים סיכוי גבוה יותר שבנסיבות הקיימות, הריבית תישאר ללא שינוי עד סוף חודש אוקטובר לפחות ויתכן גם עד סוף השנה."

גורביץ': "הנחת העבודה - כיוונו של הדולר הוא כלפי מטה"

איל גורביץ', המנתח הטכני של Bizportal התייחס היום לדולר-שקל ואמר כי "המסע של הדולר לכיוון 3.75, יעד שהערכתי שהוא בר השגה, נגדע בעודו באיבו כאשר המטבע האמריקאי צלל במהירות לתהומותיה של מגמת הירידה. מבט על הגרף השבועי מלמד שמבנה שמחירים מציג מגמת ירידה כאשר נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה יורד. זאת ועוד, רמת 3.60 שקלים לדולר נשברה מטה ובניסיון העליות הראשון ואחד נוסף שהגיע מיד לאחריו, שימשה כרמת התנגדות. לכן, גורסת הנחת העבודה שכיוונו של הדולר מטה וכי כל עוד ישאר המטבע האמריקאי מתחת לרמת 3.6 תיוותר הנחת עבודה זו על כנה".

הדולר-שקל מתחילת 2013
הדולר-שקל מתחילת 2013
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  תביעה ייצוגית - יוטרייד
  יגאל 03/08/2013 06:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתארגנת קבוצה של נפגעי יוטרייד להגשת תביעה ייצוגית יצירת קשר: not.utrade@gmail.com
  סגור
 • 4.
  שורט על הדולר
  ספקולנט מחושב 01/08/2013 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 2
  הכותרת מדברת בעד עצמה. הכסף הכי קל היום בשוק.....
  סגור
 • 3.
  או ל4 ב3 אנחנו גמורים אין כיל אין טבע הבורסה תתרסק (ל"ת)
  רפי 01/08/2013 13:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  או ל4 ב3 אנחנו גמורים אין כיל אין טבע הבורסה תתרסק (ל"ת)
  רפי 01/08/2013 13:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  הדולר בדרך ל-3 שקל
  דני 01/08/2013 13:01
  הגב לתגובה זו
  3 7
  לא יעזור לאף אחד הספקולנטים פשוט מריחים סיבוב נוח והם ינצלו זאת עד הסוף האחרון שיכנס לראלי הזה יפסיד כל היתר ירוויחו
  סגור