עלייה לצורך ירידה? הדולר מזנק 0.7%, "הכיוון הכללי הוא למטה"

הדולר נבלם לאחר רצף ימי ירידות ונסחר סביב רמה של 3.74 שקל. חברת הפורקס FXCM: "האופטימיות עשויה למוטט את הדולר בעולם מול השקל"
 |  (2)
הדולר עולה
לאחר צניחה חדה של 6% בערכו מול השקל מחודש נובמבר, הדולר מרים ראש ומתקן מעט מן הירידות שרשם בחודשים האחרונים. האירו נחלש בשעה זו ב-0.55% מול הדולר לרמה של 1.31 דולר לאירו, נתון שמספק תמיכה לדולר מול השקל.

הדולר האמריקני נחשב בעולם כ"מקלט בטוח" מפני משברים בשווקי המניות, אלמנט שסיפק תמיכה לשערו בצל החששות ממשבר ה'צוק' הפיסקלי. אולם, לאחר מציאת הפיתרון והסטת הכספים לנכסים מוטי סיכון, נרשמה אתמול עלייה חדה בשער האירו מול הדולר לרמת שיא של תשעה חודשים.

למרות העלייה, בחברת הפורקס FXCM אינם מתרשמים וסבורים כי האופטימיות בשווקים לאחר פתרון ה'צוק' הפיסקלי עשויה למוטט את הדולר בעולם ומול השקל: "בשוק המט"ח העולמי, אווירת האופטימיות בשווקים התבטאה בקריסה רבתי של הדולר, ששוב, בשל הריבית האפסית שלו, מצא את עצמו נפגע בהיותו נכס ללא הנחלש בתנאים של אהבת סיכון, שבהם המשקיעים מחפשים נכסים בעלי תשואות פוטנציאליות גבוהות יותר".

עוד הוסיפו FXCM כי "לגבי המגמה הצפויה בזירת המט"ח המקומית, במסחר אל מול השקל, הדולר מצליח עד כה לשמור על יציבות יחסית באזור רמות השפל של 3.71. אולי הדבר נובע משום שאנחנו כבר נמצאים בשלבים מתקדמים של ירידה ארוכת ימים. אף על פי כן, אם ימשיך להיחלש הדולר בעולם, הדולר-שקל צפוי לחדש את המומנטום השלילי כלפי מטה, לעבר 3.704,, 3.691, ו-3.652. מנגד, רק עלייה מעל 3.735 תשנה את התמונה לטובת סוחרי הלונג."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  FXCM - אל תנסו להפחיד אותנו עם נפילת הדולר והתחזקות השק
  ותיק בשוק ההון 03/01/2013 18:18
  הגב לתגובה זו
  6 0
  מיד אחרי הבחירות יתגלה הצוק הפיסקאלי הישראלי במלוא כיעורו, והשקל עלול להפוך לנייר טואלט חסר כל ערך. ואז, מר ישראלי ירוץ כאחוז אמוק ויקנה דולרים בכל מחיר כמו שהוא עשה בשנות השמונים העליזות. הדולר היום הוא במחיר אטרקטיבי, ומי שדואג לעצמו חייב לחשוב היטב איך להגן על חסכונותיו מפני הצפוי לנו בעתיד הקרוב. ודבר חשוב נוסף שכחו האנאליסטים הנכבדים לציין: מיד אחרי הבחירות יתחיל האביב האיראני, ואף ממשלה שתקום לא תאפשר לאיראן לעבור את הסף הגרעיני. מתח ביטחוני בכלל ומול איראן בפרט, יקפיץ את הדולר בקלות מעבר ל 5.00 ש"ח.
  סגור
 • 1.
  תמיד תעשו הפוך מהיועצים
  השועל 03/01/2013 14:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  רק תרוויחו מכך...מניסיון של שנים
  סגור