האבטלה מארה"ב, הנאום של דראגי והצמד ניו זילנדי / ין

יניב שיה, אנליסט המט"ח של imarkets סוקר את שוק מטבע החוץ לרגל פתיחת שבוע המסחר
 | 
ין יפני דולר ניו זילנדי, צילום: Getty images Israel
היום נדבר על חדשות סוף השבוע בגוש האירו וארה"ב, והצמד הניו זילנדי/ין.
השבוע האחרון הסתיים עם חדשות משמעותיות לשוק המט"ח, פרסום נתוני התעסוקה בארה"ב שיצא חיובי מן המצופה - 146,000 משרות חדשות לעומת תחזיות של כ-89000 וירידה מפתיעה של 0.2% באבטלה.

לעומת זאת הנאום של דראגי לא היה אופטימי במיוחד והכריז על האטה בכלכלה בכל הגוש האירופי, למרות שהבנק האירופי השאיר עד כה את הריבית יציבה. כבר ישנן ספקולציות לגבי הורדת הריבית בתחילת 2013.
בנוסף, גרמניה, שהרי לה ההשפעה המשמעותית ביותר בגוש, חתכה את תחזית הצמיחה שלה.

הכוחות אל מול הדולר
ברוב המקרים נתוני תעסוקה ואבטלה חיוביים בארה"ב גורמים לתיאבון למשקיעים. בסה"כ לפני סוף השבוע הדולר נחלש בעיקר מול האוסטרלי, הניוזילני והקנדי. לעומת זאת האיורו והפאונד לא הצליחו להרים את הראש מול הדולר, שעדיין נחשב אלטרנטיבה טובה יותר נכון ליום שישי בעקבות חדשות גוש האירו.

ביום רביעי הצמד דולר/שקל ירד ל-3.7915 - רמת מחיר שלא נראתה מאז ה-18 לאוקטובר. לאחר התאוששות ביום חמישי השער נסגר ביום שישי על 3.8295.


דולר ני וזילנדי/ין - האם הדישדוש של 3 השנים האחרונות הולך להפרץ?

בהתבוננות בגרף החודשי אנו רואים את הצמד הניו זילנדי אל מול הין שפתח את החודש בירוק, לאחר ששוב חצה את כל עומק הדישדוש מעלה והתחיל לגעת באזור ההתנגדות העליון. הנקודה הגבוהה ביותר של הדישדוש נוצרה באוקטובר 2009 בשער 69.73 והמחיר סגר את השבוע ב-68.67 - אזור שהותקף כבר 5 פעמים במהלך הדישדוש.

בחרנו להשתמש במתנד ה-commodity channel index עם ערך של 50 תקופות בקיצור cci 50. אנו רואים שהמתנד עלה בפעם הראשונה מאז דצמבר 2007 מעל רמת ה-100. ברוב המקרים הדישדושים מתבטאים ב-cci50 בתנועה רוחבית בין רמת ה-0 ל-100 או 100- בדיוק כפי שרואים בגרף במהלך כל הדישדוש האחרון. פריצות של הרמות אלו לרוב מרמזות על פוטנציאל המשך תנועה בכיוון הפריצה.

מכיוון שאנחנו עדיין בשליש הראשון של החודש, קשה עדיין לדעת על איזה ערך המתנד יסגור. אבל כל עוד תתרחש פריצה מעלה כשהמתנד מעל רמת ה-100 יש סיכוי טוב שזו תהיה מה שנקרא פריצת אמת. בנוסף אם המחיר יסוג ויבדוק את רמת הפריצה - נרצה לראות את המתנד בצורה אידיאלית. נשאר עדיין מעל רמת ה-100 גם כשהמחיר ירד כדי להמשיך ולקבל את האישור שפני המחיר מעלה. במידה והמתנד חוזר מתחת לרמת ה 100 והמחיר חוזר מתחת להתנגדות אנו נראה זאת כפריצת שווא.

ניתן לראות סממן נוסף של רצועת בולינגר עליונה פתוחה שנכון לעכשיו המחיר נמשך יחד איתה מעלה. במידה ולא יהיה מהלך דובי נגדי משמעותי בחודשיים הקרובים שיחזיר אותנו אל הריינג' היעד הקרוב, נמצא קצת מתחת לתיקון שני שליש של כל הירידה באזור ה-77 שסומן בגרף בקו הירוק.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה