לאן נושבת הרוח בשני הצמדים הבולטים במטבע החוץ?

 | 
דולר שקל, צילום: Getty images Israel
היום נדבר על הדולר והאירו מול השקל, נראה את רמות התמיכה וההתנגדות, נבדוק לאן נושבת הרוח בשני הצמדים וניתן גם הצצה קטנה לאירו / דולר.
הדולר / שקל בנקודת תמיכה, האם ישבור את 3.78 מטה?

בגרף השבועי הצמד דולר / שקל יצר את השיא המשמעותי האחרון שלו ב-26 ליולי בשער 4.097 ש', ולאחר מכן הזדרז ליפול חזרה ל-3.78 שמהווה אזור תמיכה משמעותי. כפי שאפשר לראות, על פי הסימונים בצידו השמאלי של הגרף, כל אזור ה-3.8 הוא אזור מאבק ברור שמהווה תקרה שהצליחה מספר פעמים לתחום את הקונים של הצמד מתחתיה. כעת, המחיר חזר לאזור בפעם השניה מאז ה-17 לאוקטובר עם דובי די מרשים, שנתן בגרף היומי רצף נרות אדומים כמעט מלא במשך כל השבועיים האחרונים. כל זה מקדם את רעיון המשך הירידות.


המחיר נמצא על 3.8 כאשר שבירה של ה-3.78 תוביל מטה ל-3.72 המהווה תיקון 50% למהלך העולה. בשבירה נוספת התמיכה הבאה נמצאת ברמת תיקון ה-2/3 ב-3.63 - שם המחיר צפוי להבלם לפני מחשבה על ירידה נוספת.

הדשדוש של האירו / שקל

בגרף השבועי של האירו שקל מאז תחילת 2011, נראה כי הוא מדשדש בצורה ברורה. ניתן להגדיר את רמות התמיכה וההתנגדות של הדישדוש באמצעות קווים אופקיים, כאשר כל תנועה מעבר לנקודת מרכז הדישדוש בעלת פוטנציאל להביא את המחיר אל הגבולות העליונים או התחתונים שלו.

מלמטה הגבול התחתון של הדישדוש נמצא בטווח של 4.79-4.82 ש'. מלמעלה, ההתנגדות הברורה הראשונה נמצאת באזור 5.12 וההתנגדות הבאה ב-5.24 ש'.
פריצה של אותם גבולות נותנת, ברוב המקרים, את עומק הדישדוש לכיוון הפריצה - כך שביום שאחד הגבולות יפרץ ניתן לצפות לתנועה של לפחות 0.3 בכיוון הפריצה.

לסיום ניתן הצצה אל האירו / דולר. למרות שהמצב באירופה אינו מבריק: הנתונים הכלכליים האחרונים מגרמניה של המכירות הקמעונאיות ירדו ובצרפת הוצאות הצרכנים נפלו, האירו דולר עדיין הצליח לסיים את חודש נובמבר בירוק. כנראה בגלל הרוח הגבית של הסדר החוב של יוון שמוביל לאופטימיות ביחס למדינות אחרות שיזדקקו להסדר.

לבינתיים הצמד הצליח לבלום את התיקון של העלייה האחרונה בגרף השבועי על ממוצע בולינגר. המחיר דוחף מעלה ומנסה לסובב גם את ממוצע נע 50 שעד עכשיו פנה עדיין מטה. כמובן שנקודת הפריצה המשמעותית ביותר של הצמד נשארה מעל 1.3175 שאם תפרץ התחנה הבאה קרוב לודאי ב-1.35 ד'.

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה