האם אחרי 4.5 שנים האירו / ין יצליח לטפס?

יניב שיה, אנליסט המט"ח של imarkets, סוקר את צמד מטבע החוץ אירו / ין לקראת שבוע המסחר החדש
 | 
אירו ין, צילום: Getty images Israel
שבוע שעבר התחלנו לדבר על הפוטנציאל הגלום בצמדי הין, היום ניתן את הבמה לאירו/ין שגם הוא התחיל לבצע תנועה יפה ומעניינת כלפי מעלה ונבדוק כיצד להשתלב עם התנועה.

מיקום המחיר ביחס לממוצע הנע וכיוון הממוצע הם רק חלק מהכלים להגדרת מגמה. כל עוד המחיר נמצא מתחת לממוצע הנע והממוצע עם הפנים מטה - המגמה נחשבת דובית. על מנת שתיחשב לשורית על הנתונים הלתנהג בכיוון ההפוך. כאשר הממוצע שטוח והמחיר חוצה אותו הלוך ושוב קיים דישדוש.

מזה כבר 4.5 שנים שבגרף החודשי האירו/ין לא מצליח לפתוח ולסגור נר אחד שורי מעל לממוצע נע 20. כל פעם שהמחיר עלה ופגש בממוצע הסיפור הסתיים בשפל יותר נמוך. בסיומו של החודש נראה היכן המחיר סוגר, והאם החודש הבא יפתח מעל הממוצע.

בגרף החודשי אנו רואים רצף של שפלים ושיאים יורדים שגם הם עונים להגדרה של מגמה יורדת. למרות זאת כל שפל אינו נמוך מקודמו בצורה ומשמעותית, לכן ניתן להרגיש בעייפות המוכרים של הצמד. גם מתנד הסטוקסטיק משקף את עייפות המוכרים, בכך שהוא מצביע על סטיה שורית.

זום לחצים במתנד
במקרה של הצמד אנו רואים שהסטייה חוזרת על עצמה, זו הפעם השניה שהמחיר מראה שפל נמוך מקודמו והמתנד מראה שפל גבוה יותר. במצבים אלה יש לחכות לטריגר מתאים שבשבילו יורדים רזולוציה לגרף השבועי או היומי.

אין ספק שהנר של השבוע האחרון הוא הנר המשמעותי ביותר שאפשר לראות בגרף מאז פברואר, תופעת הלוואי המשמעותית ביותר של גודל הנר היא פתיחה חזקה מאוד של רצועת הבולינגר העליונה - מה שמעודד לראות המשך עליות.

האתגר הראשון של המחיר בדרך מעלה הוא קו המגמה אלכסוני שצמוד אליו וקרוב לוודאי שאם תתבצע פריצה נראה עדיין את בדיקת האזור מחדש בשבועות הקרובים. התחנה הבאה מעלה היא אזור ה-111.40. ההתנגדות המובחנת הבאה נמצאת באזור ה-115/116 שם ממוקם כרגע גם ממוצע נע 200.

כפי שרואים בגרף היומי המחיר נע מאזור רצועת בולינגר התחתונה במומנטום חזק מאוד מעלה. מי שעדיין לא הצטרף לתנועה חייב להמתין לתיקון של לפחות שליש ממהלך העליות האחרון. לפני שלוחץ על ההדק.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה