שבוע אדום שלישי ברציפות - האירו / דולר ברגעי משבר

יניב שיה, אנליסט המט"ח של imarkets, סוקר את צמד מטבע החוץ המוביל, האירו / דולר. האם תשתנה מגמת הירידה?
 | 
אירו / דולר, צילום: Getty images Israel
האירו / דולר סגר שבוע אדום שלישי ברציפות והצליח לרדת מתחת לנקודה
הנמוכה של הצטברות הנרות סביב ממוצע נע 50. בסופו של דבר השבוע נסגר באזור התמיכה במחיר 1.2712.אזורי התמיכה הבאים נמצאים סביבותן 2600-2635 ולאחר מכן אזור 2470.
אירו / דולר - גרף שבועי
אירו / דולר - גרף שבועי

כדי להבין את אזורי התמיכה נשתמש בשני כלים. אחד, סרגל הפיבונאצ'י. השני, נקודות פיווט שהיום נעשה איתן הכרות קצרה.
pivot points
הפיבוטים נכנסים תחת הקטגוריה של אינדיקטורים מקדימים. כך שהאינדיקטורים מסוג זה מנסים לזהות רמות חשובות בהם המחיר יכול להיבלם. כשהמחיר ממשיך מעבר לרמות האלה ישנו פוטנציאל להמשך תנועה לכיוון הרמה הבאה.

החישוב הנפוץ ביותר של נקודות הפיבוט הוא חיבור המחיר הגבוה, המחיר הנמוך ושער הסגירה של תקופת המסחר הקודמת, כל זה מחלקים ב-3 - כך נקבעת רמת הפיבוט המרכזית של תקופת המסחר הבאה. בלי להיכנס ליותר מידי מתמטיקה ישנם עוד מספר נתונים חשובים שהפיבוטים נותנים לנו - רמות התנגדות עיקריות הנקראות resistace r1,r3 ,r2 ורמות תמיכה הנקראות support s1 ,s2 ,s3 שנגזרות מחישוב יחסי לגודל הריינג' של התקופה הקודמת. נקודות הפיבוט מאוד פופולריות בקרב הסוחרים והם כלי בסיסי בכמעט כל מערכת גרפים.

במידה וניקח את רמות הפיבוט חזרה אל האירו / דולר, נשתמש ברמות הפיבוט החודשיות. כפי שציינו רמות אלה נגזרות מנתוני הגבוה הנמוך והסגירה של החודש הקודם.

אז אחרי שפיבוט s1 נשבר ב-1.2800, התמיכה הבאה בפיבוט s2 ב-1.2634. לאחר מכן ישנו פיבוט s3 ב-1.2464, זה אחרון פחות משומש, מכיוון שהמחיר לרוב לא מצליח להגיע אליו אבל בגלל שהריינג' של החודש הקודם היה קטן יש סיכוי שהמחיר ירד אפילו עד אליו.

בצירוף סרגל הפיבונאצ'י ניתן לראות שרמת תיקון 50% נמצאת ב-1.2605 קרוב מאוד לפיבוט s2 ורמת הפיבונאצ'י 2/3 נמצאת ב-1.2472 קרוב לפיווט s3. בצירוף הכלים אנו מקבלים את 2 התמיכות החשובות להחודש מתחת למחיר.

מעל המחיר הרלוונטי להיום נציין רק את הפיבוט המרכזי של החודש הנמצא ב-1.2970, שבמידה והמחיר יתהפך ויסגור מעליו, נוכל להתחיל לחשוב שוב על תרחיש שורי מעל 1.3175. כל זאת במידה ואין התבססות על תמיכה טובה.

בגרף היומי אנו רואים כיצד המחיר שבר מטה ופתח את רצועת בולינגר התחתונה. כל עוד הרצועה ממשיכה להיות פתוחה והמחיר ממשיך לסגור מתחת לממוצע נע 5 המומנטום הדובי נמשך. ישנו קו מקווקו כחול שמראה את גובה התבנית שנפרצה מטה. את אותו הקו הכרנו מנקודת השבירה, וזו אחת מהדרכים לחפש את יעד השורט של התבנית. במקרה הזה היעד יוצא בדיוק באזור התמיכה הראשונה שלנו שהיא תיקון 50% של המהלך העולה.

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה