פתיחת שבוע במט"ח: הדולר נסחר ביציבות; "התיקון הוא בלתי נמנע"

השקל החל להתחזק כבר מאמצע ספטמבר וכעת ההערכות הן שהייסוף קרוב למיצוי. פריקו: "הדולר יתקשה לרדת מרמה של 3.8 ש' שם יש ביקושים רבים בעיקר מצד יבואנים"
 | 
מדד המחירים לצרכן, צילום: Getty images Israel
שבוע המסחר במטבע חוץ נפתח היום במגמה מעורבת לאחר שבועות ארוכים בהם השקל הלך והתחזק. השבוע לא צפויה דרמה אמיתית מכיוון העולם אך ההערכות הן שייתכן התיקון למגמה הולך ומתקרב ובקרוב נראה בישראל מגמת בשקל.

בשעה זו, הדולר שטיפס 0.1% בפתיחה, נסחר ביציבות ברמה של 3.82 שקלים והאירו נחלש 0.15% ל-4.98 שקלים. ורד יצחקי, מנכ"לית פריקו ניהול סיכונים, סבורה כי השקל עדיין לא הסתיים, אך הוא קרוב למיצוי. "בשלב הנוכחי הדולר יתקשה לרדת מרמה של 3.8 שקלים. ברמה זו יש ביקושים רבים בעיקר מצד יבואנים שממהר ברמות אלו לרכוש הגנות מפני אפשרות של התחזקות הדולר".

"בשוק פועלים כוחות מנוגדים, מצד אחד העובדה שהאירו ממשיך לנוע ברמות גבוהות תומכת בהמשך זרימת כספים לישראל ובייסוף השקל. מנגד, רכישות של המגזר העסקי ובעיקר הרכישות הצפויות לקראת סוף השבוע של חברות האנרגיה צפויות לבלום את השקל".

הודעות רעות מאירופה ביום ד'?

יפתח דרורי מ-ForexTrading ישראל, סבור כי שבוע המסחר הקרוב אמנם לא אמור לטמון בחובו הפתעות רבות למשקיעים בשקל אך "לאחר שבוע נוסף של התחזקות השקל, בצורה שאינה תואמת את התנועות בעולם, נראה כי התיקון בו הוא בלתי נמנע ויקבל רוח גבית גם מההודעות החלשות שעשויות להגיע מאירופה כבר ביום רביעי".

ביום רביעי יפורסמו נתוני הצריכה באירופה שעשויים לאכזב, וכן מסיבות עיתונאים מהנגיד האירופאי ומהפד האמריקאי בהן לא צפויים חידושים מהותיים, אך ניסיון העבר מוכיח כי מסיבות עיתונאים אלו יוצרות נזילות גבוהה בשוק המט"ח.

"סקירה קצרה של השקל מול הדולר מראה כי גם בתקופת ההתחזקות הגדולה שלו בתחילת 2011, מספר השבועות הגבוה ביותר בהם התחזק השקל ברציפות היה 5, אז התחזק השקל בכ-5% אל מול הדולר. הראלי הנוכחי בשקל עומד אמנם על כחצי מהכמות הזו כרגע, אך הדולר לא נמצא בנפילה חופשית כפי שהיה באותה תקופה מול היורו – אז נחלש בעולם בכ-5% גם כן. רק לשם השוואה – בראלי האחרון של השקל נחלש הדולר בעולם בכ-0.7% בלבד!", נכתב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה