פאונד דולר - דברים מעניינים שיכולים להוביל להתפתחות מפתיעה

יניב שיה, אנליסט המט"ח של Imarkets, סוקר את הצמד פאונד דולר ומציג התחזיות לשבוע הקרוב
 | 
פאונד, צילום: Getty images Israel
השבוע בחרנו להתבונן בצמד המטבעות הפאונד / דולר, גם אם אין זה הצמד המוביל. כשנתבונן בו היטב, נמצא מספר דברים מעניינים שיכולים להוביל להתפתחות מפתיעה בשבועות הקרובים.

בסה"כ בגרף השבועי הצמד מדשדש כבר תקופה ארוכה, למרות שתנועה רוחבית אינה מקלה על בחירת הכיוון. אם נביט לעומק התקופה האחרונה, ישנם מספר דברים מובחנים שיכולים לעזור. לפני הכל נגדיר את הגבולות הרלוונטים לפריצה. הגבול התחתון נמצא באזור 1.5270 היכן שאנו רואים את הקו הכחול משורטט על הגרף. בחלקו העליון של הדישדוש ישנה נקודת מפתח חשובה באזור ה-1.6300 ומעליה אזור התנגדות משמעותי ורחב המסומן בקו המקוקו הסגול בין 1.6600-1.6750.

בנוסף ישנו קו מגמה יורד המחבר את שלושת השיאים המשמעותיים האחרונים. בהתנהלות המחיר עם קו המגמה ניתן לראות שבמהלך העליות האחרון המחיר פרץ את הקו חזר מטה, השאיר פתילה ארוכה מצידו התחתון של הנר וסגר קרוב אל הקו.

האם אזור זה יכול באמת לשמש כתמיכה על מנת לדחוף דרך ה-1.6300 לכיוון ההתנגדות הבאה או שזו הייתה פריצת שווא? בשבוע הבא נגלה את התשובה - במידה והצמד יצליח לסיים את השבוע הקרוב בסגירה מעבר ל-1.6150, כלומר סגירה מעל הגבוה של השבוע הקודם - נראה את רצועת הבולינגר העליונה ממשיכה לפנות את הדרך מעלה להמשך תנועת המחיר פוטנציאלית עד לאזור ההתנגדות הבא.

במידה ואזור קו המגמה לא יחזיק מעמד, מרכז הריינג' מהווה את אזור התמיכה הבא בין רמות התיקון שליש ו-50% של מהלך העליות האחרון. בטווח המחירים של 1.5800 עד 1.5900 לערך.

בואו נכנס קצת לעומק התנועה
החל מה-20 לספטמבר אנו עדים לגלישת הצמד אל רצועת בולינגר התחתונה.
באזור 1.5980 ישנה היווצרות של תבנית נרות יפאנים שורית הנקראת "כוכב בוקר". התבנית הזו מעידה על קיום של שורים פוטנציאלים שיכולים להרים את המחיר מעלה. אבל, אם נשים לב הנרות הירוקים מעט קטנים ביחס לנרות הדוביים האחרונים. הנר הירוק האחרון פוגש את קו המגמה השבועי מלמטה ורצועת בולינגר התחתונה עדיין פתוחה לרווחה. על מנת להאמין למהלך פוטנציאלי שורי לכיוון אזור 1.6300 יש לראות התבססות יותר משמעותית של מספר ימים על האזור או מעט מתחתיו באזור תיקון השליש של המהלך העולה וממוצע נע 50.

נקודת המבט של הסטוקסטיק מחזקת את פוטנציאל העליות לכיוון השיא האחרון - כאשר הממוצעים הנעים במתנד מסוג זה יורדים אל אזור מכירות היתר וחוזרים מעליו ובאותו הזמן, המחיר את המהלך התיקוני לאחר עלייה. עם היווצרות שפל גבוה יותר במחיר ניתן להכנס ללונג אגרסיבי לכיוון השיא. כמובן עם פריצה של השיא הדרך היא לכיוון רמת ההתנגדות הבאה שאזורה התחתון מצוי ב-1.6600.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה