דולר יציג נפל ל-3.95 שקלים; האירו/ דולר טיפס לשיא של 4 חודשים

האירו התחזק ב-0.53% ל-5.0942 שקלים. האירו בעולם מתחזק ב-0.5% ל-1.292 דולר לאחר שבגרמניה אישר ביהמ"ש את השתתפות המדינה בקרן החילוץ ESM
 | 
(צילום: Getty images Israel)
האווירה החיובית בשווקים בעולם מאז שהכריז יו"ר ה-ECB, דראגי על תוכניתו לרכישה בלתי מוגבלת של , המשיכה גם היום לאחר אישור חוקי גם מכיוון בית המשפט הגרמני. הערכות ביחס להזרמה נוספת של דולרים לשוק מכיוונו של ברננקי, יתכן כבר מחר, שיחקה גם היא תפקיד מרכזי בימים האחרונים להיחלשות משמעותית של הדולר כנגד האירו.

האירוע המרכזי היום היה הכרעתו של בית המשפט הגרמני בעניין החוקיות של הצטרפותה לקרן החילוץ, ה-ESM, שבאמצעותי צפויות להתבצע חלק מרכישות האג"ח. מחר מצפים רבים בשוק כי ברננקי יכריז על QE3 במטרה לעודד את הצמיחה הכלכלית בארה"ב, על רקע זה נופל היום הדולר כנגד 13 מתוך 16 המטבעות המרכזיים שמולם הוא נסחר בסל.

הדולר/ שקל המשיך גם היום לקזז בכך את התשואה החיובית שאיפיינה אותו השנה. מאז ה-27 ביולי, אז נקבע השער היציג הגבוה ביותר מזה כ-3 שנים ברמה של 4.084 שקלים. מאז נרשמה צניחה של כ-3.28% בשערו של הדולר כנגד השקל, כשרק בשבוע האחרון נמחקו עליות בשיעור של כ-2%.

המסחר בשוק המט"ח המקומי נסגר במגמה מעורבת, כאשר שערו של הדולר היציג נחלש בעוד 0.28% והצמד נסחר ברמה של 3.95 שקלים בין הבנקים. לעומת זאת האירו היציג התחזק ב-0.53% ונסחר ברמה של 5.0942 שקלים. בעולם מתחזק האירו כנגד הדולר בשיעור של כ-0.5% ונסחר ברמה של 1.292 דולר כשהצמד נסחר ברמת שיא של 4 החודשים האחרונים.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו: "טרם החליט בית המשפט החוקתי בגרמניה בדבר מעמד וחוקיות האצלת הסמכויות לקרן היציבות (ESM), בשווקים הפיננסים כבר פסקו וקבעו כי לבנק המרכזי האירופי נתונה הסמכות להאציל מסמכותו ולפעול במסגרת קרן היציבות. האירו והמטבעות המרכזיים ממשיכים להתחזק אל מול הדולר, מהלך אשר בא לידי ביטוי גם בזירה המקומית, כאשר כצפוי השקל התחזק ונע אל מתחת לרמת 3.95 שקלים לדולר ואף פחות".

"בפריקו מעריכים כי בשלב הנוכחי פוטנציאל התחזקות השקל מוגבל, אולם בראייה לטווח ארוך אין שינוי בהערכתנו לפיה השקל צפוי להמשיך ולהתחזק מתחת לרמת 3.9 שקלים לדולר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה