בשוק המטבעות ממתינים לחדשות מפסגת האיחוד האירופי

בימים האחרונים הייתה סחירות דלילה במטבעות המובילים עם נטייה לעליות. אדם קול: "השווקים נראים בתבנית המתנה לקראת מבול של חדשות ביומיים הקרובים".
 | 
לקראת מהלך
המטבעות המובילים בעולם מדשדשים לקראת פסגת מנהיגי האיחוד האירופי שתתחיל מחר (ה'). המשקיעים נמנעים מלקבל החלטות מכריעות לפני שיקבלו סימן כלשהוא מהפוליטקאים באירופה כדי להתמודד עם משבר החוב בגוש האירו.

האירו, הסטרלינג, היין והפרנק השוייצרי הציגו מסחר דליל מול הדולר האמריקני. האירו נסחר מתחת לרמה 1.25 מול הדולר, נמוך מרמת השיא של שבוע שעבר 1.27, אך עדיין עלייה של כ-2% מתחילת יוני. היין היפני נסחר מתחת למחיר 79.5 מול הדולר והציג עלייה מתונה למרות הירידות של חודש יוני, שהגיעו לאחר החלטת הבנק הפדרלי בארה"ב שלא יתן הקלה כמותית.

אדם קול, אסטרטג מט"ח ב-RBC קפיטל מרקטס מסביר "בלי נתונים עיקריים במהלך הלילה או משהו משמעותי לקראת היום הראשון בפסגה, השווקים נראים בתבנית המתנה לקראת מבול של חדשות ביומיים הקרובים".

אנליסטים במורגן סטנלי ציינו שהמטבע האוסטרלי (אוזי) יחד עם המטבע של ניו-זילנד טיפסו בצורה חדה יותר לעומת שאר המטבעות השייכים ל-G10 בחודש יוני, בין השאר בעקבות ירידות חדות במאי.

עוד המשיכו האנליסטים במורגן סטנלי והתייחסו לקראת הכרזת הריבית באוסטרליה: "התחזיות שלנו לגבי ה'אוזי' היא שהבנק המרכזי באוסטרליה יחזור לעמדה של 'לחכות ולראות', וסביר שישאירו את שיעור הריבית על כנה במהלך הפגישה בשבוע הבא".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה