בצל המשבר באירופה, הדולר טיפס ל-3.876 ש' - שיא מיולי 2010

ההתפתחויות האחרונות בגזרה האירופית הובילו להתחזקות נוספת בשורת התחזקויות של המטבע האמריקני. האירו ברמת שפל של 4.857 שקלים
 |  (2)
רצים לחוף מבטחים
הדולר הרים היום את ראשו וטיפס לשיא של כמעט שנתים. המטבע האמריקני סגר בשער יציג של 3.876 שקלים. מדובר בעלייה של 0.52% היום ובפריצה של רמות התנגדות, זאת כחלק ממהלך עליות אגרסיבי בימים האחרונים.המגמה בדולר מושפעת בעיקר מההתפתחויות בגזרה האירופית שהובילו לאחרונה להיחלשות במטבע האירו שגרר איתו למטה את כל שאר המטבעות האירופיים כגון הלירה שטרלינג. המשקיעים מביעים חוסר אמון במטבעות אלו, חוזרים בחזרה להשקעות דולריות ושולחים את הדולר לשיא של כמעט שנתיים מול השקל. הפעם האחרונה שבה נראה הדולר בשערים אלו היא באמצע יולי 2010. האירו היציג סגר ברמת שפל של 4.857 שקלים.

בהקשר זה נזכיר כי בשבוע בעבר קרנות גידור וספקולנטים גדולים אחרים, אשר קיצצו בפוזיציות אשר מרוויחות מנפילתו של האירו והביאו אותן לרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר, חידשו את פוזיציות השורט על המטבע שעבר לשיא. לשם ההמחשה, פרמייה על אופציות המקנות את הזכות למכור את האירו יותר מהכפילה את עצמה מאז חודש מארס.

בגזרה המקומית, הוועדה המוניטרית של החליטה אמש להותיר את הריבית לחודש יוני ללא שינוי ברמה של 2.5% זה חודש רביעי ברציפות ובדומה לתחזיות הכלכלנים.

למרות שנמנע מפעילות ציין בנק ישראל בהודעתו כי "החודש גברה אי הודאות לגבי ההתפתחויות הכלכליות העתידיות באירופה. בנוסף, נתוני המקרו בעולם ממשיכים להצביע על האטה בצמיחה, והחודש בלטו לרעה גם נתוני המאקרו של המשקים המתעוררים הגדולים", כך נכתב בהודעה.

"רכישות מאסיביות של דולרים על ידי חברות במשק"

"הדולר פתח את המסחר ברמה של 3.87 שקלים ונסחר כל היום בטווח צר עד לרמה של 3.8770 שקלים בשיא כאשר ברקע היו רכישות מאסיביות של דולרים על ידי חברות במשק", אמר שוקי חי, מנהל דסק האופציות בבנק הבינלאומי בשיחה עם Bizportal. "עם זאת הרכישות המאסיביות לא הצליחו להעלות בשיעור חד את ערכו של הדולר כאשר בנוסף הירידות של האירו בעולם והירידות בבורסה מחלישים את הדולר".

הסיבה להתנהגות המשקיעים נעוצה במתרחש באירופה: "התשואות באג"ח הספרדי, שנמצאת במוקד הסערה באירופה, מטפסות עד לרמה של 6.5% והאג"ח הגרמניות יורדות. כל זה מסמן את החשש מההתפתחויות באירופה לקראת הבחירות ביוון, החשש ממיתון והחשש מקריסות של בנקים".

בבנק הבינלאומי מציינים את השבירה של רמת ההתנגדות החשובה ברמה של 3.86 שקלים וכבר מסמנים את הרמה הבאה בסביבות 3.9-3.91 שקלים. "אנחנו מניחים כי הדולר יגיע גם לרמת ההתנגדות הבאה בשל המומנטום החזק למעלה אך ייתכנו תיקונים ותנודתיות נמוכה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תחזית דולר
  יורם ל. 29/05/2012 13:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הקפיצה בשער הדולר הייתה צפויה. האסטרטגיה שלי לבחירת מניות מומלצות ולזיהוי המגמה שקל דולר: מעקב אחרי תנועות הכסף החכם ברמה יומית באמצעות מערכות אלגוריתמיות כמו TW או I Know First בכל מקרה אני מתמקד בשוק האמריקאי ונמנע מחשיפה לאירופה. בהצלחה
  סגור
 • 1.
  חפשו בפייסבוק: שוק ההון- דיונים אודות מסחר בבורסה.
  עומרי 29/05/2012 13:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בהצלחה !
  סגור