המטבעות הזרים מתחזקים בצל פסגת אובמה-נתניהו; "יעלה לפחות עד 3.86"

המטבע האמריקני הוסיף 0.4% ועלה ל-3.814. יוסי פריימן: "היבואנים והיצואנים הישראלים 'נועלים' את הדולר בתחום צר"
 | 
איראן מאיימת על השקל?
המסחר בזירת המט"ח המקומית מתאפיין היום (ג') בהתחזקות המטבעות הזרים כאשר המשך נתוני מאקרו טובים שפורסמו בארה"ב ופגישת נתניהו-אובמה עומדים במרכז הבמה. על רקע המצב הגיאו פוליטי הדעות לגבי המשך כיוונו של הדולר מנוגדות.

שער הדולר היציג התחזק בכ-0.4% מול השקל ונקבע ברמה של 3.814 שקלים, זאת לאחר בשעות הבוקר המוקדמות דווקא נחלש הדולר ונסוג מרמת ה-3.8. האירו היציג הוסיף 0.2% מול המטבע המקומי ונקבע ב-5.009 שקל כאשר גם הוא מחק ירידה של 0.4% מהבוקר. הדולר גם מתחזק מול האירו 0.3% ונסחר סביב 1.317. בברקליס קפיטל מאמינים ששערו יחלש בהמשך ויגיע ל-1.29 בטווח הבינוני.

הגורמים המרכזיים בזירה המקומית ממשיכים להיות הנתונים הטובים בחו"ל, ובעיקר של המשק האמריקני ונוסף להם, פגישת נתניהו-אובמה אמש שדנה באופצית התקיפה הצבאית באירן, חשש שמלווה את השוק כולו. לאחר נאומו של נתניהו אמש שוחחו בכירי מודיעים אמריקנים עם ראשי השדולה היהודית בוושינגטון וניסו למנוע תקיפה אמריקנית באירן. הטיעונים שהעלו קשים, לדעתם התגובה האיראנית ובעלות בריתה תגרום לאלפי הרוגים ישראלים, הרס תשתיות ושיתוק המשק, בריחת משקיעים סכנת קריסה לבנקים מובילים וניתוק ישראל מהעולם.

איל גורביץ, המנתח הטכני של ביזפורטל מאמין שהדולר לא יעצר ברף הנוכחי. "לאחר פריצת ההתנגדות ב-3.77, רף זה אמור לשמש תמיכה", כתב בסקירתו, "לאחר תיקון קל, הצפי הוא להמשך עליות לפחות עד לרמת 3.86 ש' לדולר". לסקירה המורחבת של גורביץ'

"השוק בשבוע האחרון היה רדום יחסית" אמר יפתח דרורי מלמבקס וסימן כיוון הפוך. "בשבוע הקרוב התנועות בעולם עשויות להביא את השקל לשער של 3.74 ולהשיב את האירו לשער של 5.08 מול השקל, אותם שערים אשר בהם פתחו את שבוע המסחר הקודם".

בקבוצת פריקו, סיפקו הסבר קצת אחר לדשדוש בדולר. יוסי פריימן, מנכ"ל קבוצה, אמר כי "היצעי מט"ח מצד יצואנים סביב רמת 3.80 בולמים את היחלשות השקל, בעוד ברמות של מתחת ל-3.75 יבואנים רוכשים מט"ח ובכך למעשה נועלים את תנודתיות הדולר בתחום הצר של 3.82-3.73".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה