הרופי ההודי בשיא של 3 חודשים; ניו זילנד הפתיעה את כולם

המשקיעים מחפשים אחר חלופות טובות יותר להשקיע בהן את כספם ברקע להודעת הריבית של הפד' אשר הרעידה את שווקי המטבעות מסביב לעולם
 | 
החיפוש אחר התשואה:
מטבעות אסיה המשיכו את המגמה החיובית לאחר שסימנו 4 שבועות של עליות בערכן מול הדולר לאחר הכרזת הריבית של הפדרל ריזרב, אשר הקפיצה את הביקוש לנכסים עתירי תשואה.

הרינגיט המלזי עלה לרמתו הגבוהה ביותר מזה 4 חודשים והרופי ההודי, אשר השיל כ-20% מערכו במהלך 2011, נמצא בשיא של 11 שבועות. עם זאת, העלייה בביקוש למטבעות האסיאתיים נפגעה במעט מהקושי שהתגלה באירופה לניסוח הסכם סופי בין ממשלת יוון ומחזיקי אגרות החוב הפרטיים.

"המטבעות המקומיים קיבלו חיזוק משמעותי השבוע בגלל הספקולציה שהריבית הנמוכה בארה"ב תעודד כניסה מוגברת של כספים לאזור", אמר קוזו הסגוואה, סוחר בסומיטומו מיטסו בנקינג גרופ.

מדד הדולר האסיאתי, המודד את ערכן המושלב של מטבעות אסיה מול הדולר האמריקני, הוסיף 1.8% לערכו החודש - העלייה החדה ביותר לחודש ינואר מאז 2006 - ברקע להקלות מוניטריות מצד הבנקים המרכזיים באינדונזיה, הפיליפינים, הודו ותאילנד.

ביום המסחר האחרון, הוסיף הרינגיט 2.2% מול הדולר, הרופי ההודי עלה ב-2.1 והפזו הפיליפיני והוואן הקוריאני התחזקו ב-1% כל אחד. הבאט התאילנדי הוסיף 0.7% לערכו לרמה של 31.31 לדולר.

ניו זילנד מפגינה יציבות

הדולר הניו זילנדי, הקיווי כפי שמכנים אותו, סיכם שישה שבועות רצופים של עליות לאחר שסקירה של הבנק המרכזי במדינה הציג את עודף המסחר הראשון מזה חמישה חודשים.

בתגובה אמר נגיד הבנק המרכזי הניו זילנדי, אלן בולרד, כי מדינתו יכולה לספוג האטה בכלכלה העולמית. "אנו רואים ביקוש הולך וגובר של דולר קווי מחוץ למדינה", אמר טים קלהר, ראש מחלקת מט"ח ב-ASB אינסטטושינל.

הייצוא מניו זילנד עלה על הייבוא ב-338 מיליון קיווים, שווה ערך ל-278 מיליון דולר אמריקני, בחודש דצמבר, הודיעה הסוכנות לסטטיסטיקה היום (א'). זאת לאחר שהאנליסטים ציפו לגירעון מסחרי של 50 מיליון קיווים.

הקיווי הוסיף 0.2% ביום המסחר האחרון מול הדולר ו-2.1% בסיכום השבועי. מול היין סיכם המטבע עלייה שבועית של 1.7%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה