מודי'ס: הבלוקצ'יין יאלץ את הבנקים להוזיל עלויות

קולין אליס, בכיר במודי'ס: "לבלוקצ'יין פוטנציאל לשנות בצורה ניכרת מגוון רחב של שירותים בנקאיים"; הנפגעים העיקריים - בנקים בבריטניה, בלגיה ושוויץ
 |  (1)
מטבע הביטקוין, צילום: Istock
חברת הדירוג מודי'ס פרסמה סקירה על תחום הבלוקצ'יין כשטלענתה לטכנולוגיה יש פוטנציאל גבוה להוזיל משמעותית את עלויות העברת הכספים דרך המערכת הבנקאית המוכרת ואף לקצר משעותית את הזמן שלוקח לבצע העברת כספים בין 2 צדדים.
על פי הסקירה אותה מפרסת חברת דירוג האשראי, השימוש במערכות בלוקצ'יין יאלץ את הבנקים להוזיל עלויות ועמלות, ובו בכך, לאמץ את טכנולוגיית הבלוקצ'יין לטובתם. הסקירה מתייחסת לשני תחומים עיקריים - עלויות ביצוע עסקה והכנסות מעמלות, אך במודי'ס מציינים כי אלה רק שניים מתוך תחומים נוספים בהם טכנולוגיית הבלוקצ'יין צפויה להשפיע על תפקוד עולם הבנקאות.
קולין אליס, בכיר במודי'ס: "לבלוקצ'יין פוטנציאל לשנות בצורה ניכרת מגוון רחב של שירותים בנקאיים. הבנקים יוכלו להטמיע את הטכנולוגיה ובכך לשפר את יעילות השירותים ולחסוך בעלויות. אך חשוב לציין שאימוץ הטכנולוגיה משמעו הגבלת תקרת העמלות ובכך גם הגבלת הרווחים עבור הבנקים".  
עוד מוסיפים במודי'ס כי הבנקים השוויצרים צפויים להפגע באופן משמעותי כיוון שכ-50% מההכנסות שלהם מבוססים על עמלות. הבנקים האיטלקיים, הקנדים והישראלים צפויים להפגע אף הם, כאשר שיעור ההכנסות בהם מבוסס בכ-35% על עמלות.   
כאמור, בנקים עם פעילות העברת כספים ענפה כמו בבריטניה, בלגיה ושוויץ, צפויים להיות החשופים ביותר להשפעות מסחר במטבעות וירטואלים ובהעברת כספים דרך טכונולוגיית הבלוקצ'יין.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הגיע הזמן!!
  שימי 16/04/2018 16:55
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כל דור והטכנולגיה שלו.עכשיו הזמן של הבלוקציין??????
  סגור