מנכ"ל יוטרייד: "אין באלגוטריידינג חשיפת מידע יזומה מהחברות"

אביב טלמור דיבר בכנס חדשנות של ביזפורטל בשיתוף עם Utrade. "למרות העליית האלגוטריידינג מקצוע ניהול ההשקעות לא ייכחד מן העולם"
 |  (5)
אביב טלמור כנס חדשנות, צילום: Bizportal
"בתחום האלגוטריידינג אין חשיפת מידע יזומה מצד החברות הפועלות בתחום ולכן לא ניתן לייצר מערך מובנה ומבוסס, סטטיסטי ופונדמנטלי, של אנליזה גלובלית מסודרת", כך אמר היום מנכ"ל יוטרייד אביב טלמור במסגרת כנס חדשנות של ביזפורטל בשיתוף עם UTrade. "רב הנסתר על הגלוי בתחום זה, מסיבות רבות, כגון אבטחת מידע, ריברס אינג'נירינג, שמירה על זכויות יוצרים, קניין רוחני , תחרותיות והרצון לשמור על יתרון יחסי".

"קיים גם בלבול בציבור לגבי מינוחים מקצועיים, אומדנים והערכות, כמות השחקנים, כמות הכסף המנוהל, מידע מדוייק לגבי סוגי הנכסים והפיזור הגיאוגרפי וכד'. בבורסות העולמיות אמנם יש תיעוד מלא לגבי כלל העיסקאות האוטומטיות המוזרמות אליהן אך חשוב להבדיל בין עסקאות עתידיות לבין עסקאות בפועל".

"אין חולק על כך שרוב הפעילות האוטומטית בשוק ההון מתנהלת בעיקר ועל פי רוב במסחר במניות, בבורסות השונות, בשיטות של HFT ושל LFT, על ידי שימוש במהירות ביצוע על הסטרימינג של המחיר באמצעות אסטרטגיות של ארביטראז', המנצלות שיפורים מזעריים במהירות הביצוע". לדבריו, "מי שמומחה בתחום מגדיר את עצמו כ"קוואנט", ובדרך כלל מתבסס גם על קירבה פיזית של שרתי המסחר לבורסה המקומית שבה הוא מתמחה, תוך שיפור וטיוב של החומרה, תקשורת הנתונים והתוכנה".

"בתור עולם האלגו טריידינג הגלובלי הזה הרי שהתחום שבו אני עוסק הנו צר, שולי, צדדי וזניח. מדובר במסחר אוטומטי בתחום המט"ח בלבד, באמצעות אלגוריתם המבוסס על מודל המשלב רעיון מתמטי, , בדיקה סטטיסטית וגידור פונדמנטלי. כמובן שגם אצלנו יש פיזור וגיוון עמוק ובכל הרמות ועדיין מדובר רק ב-2% בלבד מהכסף המנוהל כיום בעולם".

בסיו0 דבריו התייחס טלמור לסיפור אישי: "משיחת מסדרון שניהלתי עם יוסי ורדי, אבי תעשיית ההיי טק הישראלית, התברר לי לתדהמתי שהוא אינו עוסק באלגו טריידינג. זה אינו תחום הנחשב בעיניו לליבה של ההיי טק בארץ".

"ולגבי השאלה האם המקצוע של ניהול השקעות קלאסי נמצא על סף הכחדה בעידן האוטומטי? הרי שלמרות שזה נשמע לכאורה כסתירה, הוא לא מיותר לדעתי. וזאת במידה ובתנאי שיועץ ההשקעות כיום יהיה מעודכן בתחום ויצליח לייצר אלטרנטיבה ראויה למשקיע הפרטי. בהינתן תנאי זה, הרי שמדובר במקצוע שלא ייכחד מן העולם".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אזהרה, הפסדתי ביוטרייד 30,000 דולר בשבועיים
  yairp 04/12/2014 20:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ללא שקיפות מהחברה, באתר שלהם תיראו רק גרפים עולים
  סגור
 • 3.
  הפסדתי ביוטרייד 20% תוך יום אחד-ראו הוזהרתם (ל"ת)
  יובל 21/09/2014 15:35
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 2.
  צודק שומר נפשו יברח בקריז......
  22 21/09/2014 15:14
  הגב לתגובה זו
  3 0
  א.כסף בלי מוטב מכוון הבנקים לא מוכנים להיות ערבים על הכספים המופקדים ולכן עם מר' טלמור יחליט מחר לברוח לאיי באמה לאחר שגזר קופון שמן המשקיע יישאר קרח . ב.עם למר טלמור יש את הביצה שמטילה ביצי זהב בשביל מה הוא צריך לשתף משקיעים ג. מפגישה שהשתתפתי הבנתי שקימת תנודתיות אסטרונומית במסחר שהכסף שלנו יכול להימחק די מהר ובהסתברות הגבוה הוא באמת ימחק בטווח הארוך . ד. העמלות הרצחניות שהם לוקחים בטח שלא תשאיר למשקיע רווח אפילו עם בהסתברות הנמוכה מאוד הוא ירוויח בטווח הקצר . ה. מסקנה - מי שירווח בטוח זה מר טלמור
  סגור
 • 1.
  חקירה דחופה
  ביאליק 21/09/2014 13:03
  הגב לתגובה זו
  4 2
  מדובר בחבורה של פזיטויונרים שמפילים אנשים תמימים בפח , הסיסמאות שהם משתמשים בהם לצורך הפרסום לקוחות מעולם של מצוינות והשגים- ובשורה התחתונה בושה וחריפה שהם משתשים בהם. העמלות שהם לוקחים על הדולר והקניה מכירה הם הטעייה. יושבים בעזריאלי - השמרו לכם לבל תיפגעו גם.
  סגור
 • מחזק דבריך
  ארי 21/09/2014 13:46
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כל מילה בסלע. מנצלים תמימות של אנשים שמאבדים עמל של שנים לטובת אביב טלמור וחבר מרעיו. שומר נפשו וכספו ירחק.
  סגור