מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "הגידול הטבעי באוכלוסיה בארץ זה עוד עיר כמו מודיעין כל שנה - אז צריך לבנות קניונים"

אמש התקיים מפגש מיוחד - גולשי Bizportal עם מנכ"ל עזריאלי, אנליסט הנדל"ן של IBI ואייל גורביץ' שסימן 2 מניות חמות בסקטור
 |  (1)
יובל ברונשטיין, צילום: Bizportal
מפגש הגולשים של Bizportal ובית ההשקעות IBI התקיים אתמול באולם 'גלריה' שבמגדל שלום בת"א. כ-100 גולשים הגיעו לפגוש את יובל ברונשטיין, מנכ"ל קב' עזריאלי, שהעביר מצגת וענה לשאלותיהם.

אייל גורביץ' החל עם סקירה כללית של סקטור הנדל"ן. המניה הראשונה שסימן גורביץ' היא אפריקה +0.8% אפריקה 12.6 +0.8% אפריקה בסיס:12.5 פתיחה:12.5 גבוה:12.7 נמוך:12.5 תמורה:26,618 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - "מגמת הירידה הראשית שהחלה ב-2007 הסתיימה, שימו לב למחזורים שהולכים ועולים בימי עליות. מעבר לזה, כל נקודת שפל היא גבוהה יותר מהנקודה הקודמת. אפריקה מסמנת שהכיוון הוא חיובי". המניה השניה היא כלכלית ירושלים -0.84% כלכלית ירוש 907.3 -0.84% כלכלית ירושלים בסיס:915 פתיחה:915 גבוה:921 נמוך:906 תמורה:2,450,446 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . "במניה הזו יש מגמת עלייה ראשית, יש מחזורים סטטיים ואמנם בחודשים האחרונים המניה לא ממש זזה אבל לפי מדד CCI יש מצב של מכירות יתר ולכן עולה הסיכון למפנה כלפי מעלה".

בהמשך התייחס גורביץ' לשאלת אחד הגולשים בעניין טבע אמר כי "המניה נראית טוב, וזה אחרי שנים ארוכות שאסור היה לגעת בא. אני חושב שהיא מעניינת וצריך לקנות, אבל אני גם חושב שצריך להמתין לתיקון בשביל להיכנס.". לגבי גזית גלוב +3.16% גזית גלוב 2,810 +3.16% גזית גלוב בסיס:2,724 פתיחה:2,737 גבוה:2,824 נמוך:2,715 תמורה:7,735,102 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , גורביץ' נשאל וענה כי "למניה אין כרגע שום כיוון ברור והמרחק בין הממוצעים הנעים הולך וקטן - כלומר המומנטום נחלש, ואין מגמת עלייה." לסיום נשאל גורביץ' בעניין עזריאלי קבוצה +0.27% עזריאלי קבוצה 18,900 +0.27% עזריאלי קבוצה בסיס:18,850 פתיחה:18,950 גבוה:18,950 נמוך:18,800 תמורה:12,522,506 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ואמר כי "המגמה הראשית היא עלייה והנייר במומנטום חיובי".שי עזר, הנדל"ן של IBI: "לא הייתי ממהר להסיק שהחברות הן יקרות"

עזר התייחס לעליות החדות שנרשמו בשנה האחרונה בחלק גדול ממניות הנדל"ן בבורסה בת"א. לדבריו, "חלק מההסבר הוא בריבית הנמוכה, חברות הנדל"ן שהתנהלו על הלוואות בריבית של 4%-5% מיחזרו חוב בריבית של 2%, רק זה תרם עשרנות מיליוני שקלים וזה בלי בכלל לדבר על וכו'. מנהלי השקעות גם מסתכלים על חברות הנדל"ן אל מול ההון ועכשיו ניתן לראות מרבית החברות נסחרות מעל ההון העצמי, אבל לא הייתי ממהר להסיק שהחברות הן יקרות, זה תלוי גם בשאלת ההיוון".

מנכ"ל עזריאלי: "הפדיונות בקניונים עולים, והחיסכון של הישראלים יורד"

יובל ברונשטיין, מנכ"ל עזריאלי, אמר כי "בהנפקה שלנו היו אפס משקיעים זרים, היום שם אצלנו בערך 25% משקיעים זרים, זה אומר שאנחנו על המפה שלהם. שיעור המינוף שלנו הוא רק 23%, זה מאוד נמוך - אין דבר כזה בארץ ויש מעט חברות כאלה בעולם. עלויות המימון הן במגמת ירידה בגלל ירידת הריבית. אנחנו לא ממהרים למחזר חוב כי אנחנו לא מאמינים שהריביות יעלו כ"כ מהר וכל מיחזור כזה משמעותו רווח נוסף של עשרות מיליוני שקלים לחברה."

"הרבה מאוד אנשים שואלים איך הפדיונות בקניונים לאורך השנים רק עולים. הסיבה היא כנראה הכלכלה הישראלית, הצריכה הפרטית בישראל צמחה בכ-30% בעשור האחרון וזה קרה בעיקר על חשבון החיסכון בישראל שירד באופן משמעותי. החיסכון אמנם גבוה מבארה"ב או באירופה אבל עדיין החיסכון הולך ויורד. אני לא יודע אם זו תופעה חיובית או שלילית, אבל זה מצויין לקניונים. מעבר לזה, הגידול הטבעי בישראל הוא 2.2%. זה אומר עוד עיר כמו מודיעין כל שנה. לפי זה, צריך בערך עוד קניון בשנה ועוד 2 פאואר סנטרים, רק להדביק את הגידול הטבעי."

"עכשיו אני רוצה לדבר על הרשתות הזרות, הן רוצות להיכנס אבל אין ממש לאן. הן ייכנסו לקניונים הכי חזקים ושם כבר אין שטחים פנויים. בקניונים באירופה יש הרבה יותר רשתות זרות, וגם לארץ הן רוצות להיכנס".

לגבי שוק המשרדים, אמר ברונשטיין כי "המצב הוא טוב, שיעורי התפוסה הם מאוד גבוהים, אצלנו זה קרוב ל-100%. ואני רואה עכשיו את משרדי עורכי הדין ורואי החשבון הולכים וגדלים, והעבודה שלנו זה להצליח להשאיר אותם כי הם צריכים יותר ויותר מקום. מעבר לשוק, שוק ההי-טק הוא בכיוון מאוד חיובי וזה משפיע גם עלינו כאשר גם החברות הבינלאומיות נכנסות וצריכות שטחי משרדים".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא ראיתי בחודש האחרון מישהו ממש קונה בקניון
  מאוד מעניין 27/02/2014 17:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המוכרים מכשכשים בזנב , מבטיחים עוד הנחות , וכמות המלאי לא משתנה, על מה הוא מדבר ? על לחם וחלב ?
  סגור