שוקי גלייטמן: "אנו ממוקדים בהשבחה והשקעה בחברות מתקדמות בלבד"

יו"ר קפיטל פוינט ייקח חלק בכנס הביומד שייערך מחר. יו"ר קפיטל פוינט מציין כי "הכסף שגייסנו לאחרונה ייאפשר לנו לשמור על כוחנו בחברות הבנות על מנת להגיע לאקזיט עתידי באחוז החזקה כמה שיותר גבוה"
 |  (4)
ד"ר שוקי גלייטמן, צילום: שוקי גלייטמן
"אנחנו מצפים לכניסה של משקיעים גדולים וחדשים לחברות הפורטפוליו שלנו ועל כן חשוב שתהיה לקפיטל פוינט האפשרות להשתתף בסבבי הגיוס", כך אומר ל-Bizportal ד"ר שוקי גלייטמן, יו"ר חברת קפיטל פוינט.

קפיטל פוינט היא חברה המתמחה בתחום מדעי החיים באמצעות אחזקה ב-24 חברות פורטפוליו. בנוסף, בשנה האחרונה הרחיבה החברה גם את פעילותה לתחום הנפט והגז באמצעות רכישת נתח של 7.5% ברישיון שבאזור לוד.

ד"ר שוקי גלייטמן ייקח חלק בכנס הביומד של Bizportal שכותרתו "בין מציאות לחלום - זירת הביומד המבעבעת". הכנס ייערך מחר (ד') בבורסה לניירות החל מהשעה 14:00. להרשמה לכנס - לחצו כאן

לאחרונה השלימה קפיטל פוינט גיוס של כ-13 מיליון שקל במסגרת מבעלי המניות הקיימים. לדברי גלייטמן: "הכסף שגייסנו ייאפשר לנו לשמור על כוחנו בחברות הבנות על מנת להגיע לאקזיט עתידי באחוז החזקה כמה שיותר גבוה".

בין החברות המהותיות של קפיטל פוינט בתחום מדעי החיים ניתן לציין אחזקה של 17% בחברת נוירודרם המפתחת תרופה לפרקינסון אשר השלימה לאחרונה גיוס של 4.3 מיליון דולר. חברה נוספת אשר נמצאת בפורטפליו וכבר רושמת מכירות מהותיות היא ליתוטק המעסיקה כ-70 עובדים ומוכרת במיליוני דולרים בשנה. קפיטל פוינט מחזיקה כ-15% ממניותיה.

בשנה שעברה מונתה בקפיטל פוינט הנהלת חדשה אשר כוללת שני מנכ"לים משותפים. במקביל, שונה הרכב הדירקטוריון. "ההנהלה החדשה שמונתה הביאה איתה תנופה משמעותית ורוח של עשיה מבורכת. בוצע קיצוץ עמוק בהוצאות השוטפות, מבנה עלויות השכר שונה באופן מהותי וחלק בלתי מבוטל ממנו הינו תלוי תוצאות", אומר גלייטמן.

עוד מציין יו"ר קפיטל פוינט כי "לאחר תהליך של ניתוח וחשיבה החלנו בתהליך יציאה מתחום החממות הטכנולוגיות של המדען הראשי שלא הוכיח את עצמו כמודל עסקי רלוונטי לחברת השקעות ציבורית ואנחנו ממוקדים בהשבחה והשקעה בחברות מתקדמות בלבד".

כאמור, בשנה החולפת ביצעה קפיטל פוינט הרחבה של ליבת עסקיה ונכנסה לתחום הנפט והגז. החברה רכשה 7.5% מהזכויות ברישיון 'אופק' שבו יחל בתקופה הקרובה קידוח שבו עשוי להימצא מאגר של גז. קפיטל פוינט לא תידרש לשלם את חלקה בקידוח, ומי שתישא בהוצאות היא גלוב אקספלוריישן.

"כחברת השקעות, אנו בוחנים כל הזמן הזדמנויות עסקיות להשקעה. אנחנו בוחנים כל עסקה בפני עצמה ולא מגבילים את עצמנו לתחום הביוטכנולוגיה והמכשור הרפואי", מסביר גלייטמן. "עסקת הגז של גלוב אקספליירשין היתה הזדמנות עסקית יוצאת דופן ליצירת ערך לחברה בפרופיל סיכון נמוך במיוחד".

"המחוייבות של קפיטל פוינט להשקעה בקידוח 'אופק 2' היא רק לאחר קבלת תוצאות חיוביות במבחני ההפקה. הצלחה בקידוח עשויה לתת אפסייד עצום לקפיטל פוינט, אבל חשוב לזכור שהחזקות הביומד שלנו מפוזרות ואיכותיות והן שמהוות את הבסיס האיתן שעליו נשענת החברה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  ביוליין
  אנונימי 10/04/2013 08:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מציאה שער 65 למבינים בלבד פריצה שער 90
  סגור
 • 3.
  קניה חזקה
  משקיע 09/04/2013 20:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  קפיטל היא קניה חזקה, היא נסחרת במזומן (20 מיליון ש"ח) עם פרוטפוליו חברות עשיר ועם קידוח נפט שממומן ע"י גלוב. יש לה הנהלה רצינית שעושה סדר בחברה. שהנייר יתחיל לעלות הוא יכול להגיע ל2 שקלים, המחיר של רוב הגיוסים שנעשו השנה...
  סגור
 • 2.
  למה נסחרת כל כך נמוך??
  טוריקס 09/04/2013 19:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  נראה לי הזוי לגמרי, נסחרת בפיות מהמזומן בקופה! גלוב = 0??
  סגור
 • 1.
  בית שימוש (ל"ת)
  בית שימוש של חברה 09/04/2013 15:01
  הגב לתגובה זו
  0 5
  סגור