אלכס ורשבסקי: "פוטנציאל התגליות עוד גדול, רק שליש מהשטח הימי פה נבדק"

הממונה על עינייני הנפט במשרד האנרגיה והמים נשמע אופטימי למדיי לגבי תגליות שמעבר ל'תמר' ו'לוויתן'. עמוס לסקר: "יש עניין של סנטימנט בשוק ההון, אבל אנחנו מתכוונים לגייס 5-10 מיליון דולר"
 |  (6)
אלכס (סשה) ורשבסקי
אלכס וורשבסקי, הממונה על ענייני הנפט במנהל אוצרות הטבע במשרד האנרגיה והמים, פתח את פאנל הנפט לחופי ישראל ואמר כי "הסיבוב הראשון של פעולות האקספלורציה לא היה מוצלח במיוחד, ואני מדבר על קידוחים שנעשו לפני עשרות שנים כשרוב הקידוחים נעשו במים רדודים. בעולם הממוצע העשור האחרון הוא 40% הצלחה בקידוחים, בארץ בעשור האחרון שיעור ההצלחה עמד בעשור האחרון על 78% שזה עדיין מאוד גבוה". וורשבסקי נשמע בהחלט אופטימי כאשר אמר כי "רק שליש מהשטח הימי של ישראל נבדק, והפוטנציאל עוד גדול".

אלי כהן מהכשרה אנרגיה אמר כי "חברה שיש לה 100 מיליון חביות נפט בצורה מוכחת, יכול להיות חברת מעו"ף. אני מקווה ש-2013 אכן תתברר כשנת הנפט בישראל".

עמוס לסקר, מנכ"ל אדירה, אמר בפאנל כי "אנחנו מתכננים לגייס 2-10 מיליון דולר לצורך הקידוח בגבריאלה, המטרה שלנו היא נפט ומרבית החברות הולכות לכיוון הזה ברצועה הקרובה לחוף".

דני בן נר מנכ"ל תחנות הדלק TEN אמר כי יש דחיפה חזקה מאוד לעבור לגז טבעי לתחבורה. גם פה בארץ אנחנו מנסים ללכת לכיוון הזה. לעניין צריכת הנפט לרכבים יש כעת ירידה, יש גם מעבר לרכבים קטנים יותר. אנחנו עשינו סקר וראינו שהציבור משנה גם את סגנון החיים שלו באופן של נסיעות משותפות, הפחתה של נסיעות ארוכות וכו'".

רון מאור ממודיעין התייחס לדברים שאמר תומר מירז מ'צלול' בעניין האחריות לשמירה על הסביבה ואמר כי "צריך להפריד בין סיסמאות לבין הדברים שצריל לעשות. אני יכול להגיד מה קורה בקידוחים שלנו, אנחנו לא מאים באמצע הלילה ומקימים מגדל קידוח, אלא עושים את זה בהכנסה שלוקחת שנה-שנתיים בעזרת חברות מהמנוסות ביותר שיש ובשיתוף משרד האנרגיה. אין פרט שלא עובר אישור. לפעמים יש תחושה שדברים נעשים בצורה של חפיף וזה לחלוטין לא מהמצב".

בתשובה לשאלת הקהל "מה הנכס הכי מעניין שלכם?" ענה מאור ש"זה כמו לשאול הורה מי הילד המועדף עליך. היתרון הגדול שלנו זה פיזור - יש לנו את שמשון, גבריאלה רישיון מאוד מעניין שהפיק כבר 800 חביות בעבר, במירה ושרה טרם נאמרה המילה האחרונה ואנחנו עדיין מעבדים את הנתונים".

בתשובה לשאלה "איך ההתרשמות שלך מהתעשייה בחודשים האחרונים לאחר ש'חצית את הקווים' מצרכן גז טבעי בחברת החשמל ליזמות באדירה?" ענה לסקר כי "התעשייה הזו תספק פרנסה להרבה מאוד אנשים להרבה שנים. הייתי מציע לצעירים להשקיע בעניין ולהשתלב למרות שזה משחק של גדולים. צריך לוודא שנובל לא תהיה פה השחקנית היחידה, צריך להביא לפה עוד שחקנית בגודל שלה לפחות".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  יש היזדמנות להוצי רווחים ןלצאת מהבורסה (ל"ת)
  אבי 19/11/2012 16:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  איפה המגדים של טוביה? (ל"ת)
  ראל000007 19/11/2012 16:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  כמה אויר יצא מהפה של כולם אבל
  הכי ותיק 38 19/11/2012 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נשאלת שאלת השקל מה עדיף למושקעים בענף בתקווה לראות דוידנד? לדעתי כל הפרמטרים מראים ש גבעות עדיפה על כולם אבל אני מריח שיקולים פוליטיים ש מעקבים את הפיתוח גבעות ו כמובן הפרזיטים מ הגנת הטבע שבדיגלם כתוב בענק ****רע למושקעים בנפט טוב לנו**
  סגור
 • 3.
  רציו הולכת לזנק השנה עם גל!! (ל"ת)
  שלדג 19/11/2012 15:03
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 2.
  תתחילו לחייך גם
  החייכן 19/11/2012 14:47
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לכל הבכיינים....זמנכם עבר....אני שותף לדעת הגיאולוג שזו רק התחלה
  סגור
 • 1.
  אמרתי לכם
  גיאולוג 19/11/2012 14:40
  הגב לתגובה זו
  4 0
  בשנה האחרונה חזרתי וטענתי שמה שידוע עד כה זה רק קצה הקרחון............ושהשנה הבאה תהיה שנת השותפויות.....
  סגור