איזו קרן נאמנות השיגה למשקיעים את התשואה הטובה ביותר השנה?

תעשיית קרנות הנאמנות מסכמת את חודש אפריל עם תשואה חיובית משוקללת של 1.6%. מי עשרת הקרנות שבלטו לטובה ולרעה מתחילת השנה? הנה הנתונים

 | 
מטבעות כסף, צילום: Istock
תעשיית קרנות הנאמנות מסכמת את חודש אפריל עם תשואה חיובית משוקללת של 1.6% ומגדילה את היקף הגיוסים, כך לפי הערכות כלכלני מיטב דש. 
קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל סיכמה את החודש עם תשואה חיובית של 3.5% בהובלת קרנות מניות ת"א 35 שעלו ב-3.85%. קרנות שמתמחות במניות בחו"ל רשמו תשואה חיובית בשיעור משוקלל של 3.35%.
קרנות אג"ח כללי השיגו  בסיכום חודשי תשואה חיובית ממוצעת של 0.8%. מי שלא נחשפו למניות כלל השיגו את התשואה החיובית הנמוכה ביותר בקבוצה זו של 0.35%. מנגד, המשקיעים בקרנות אג"ח כללי עם חשיפה של עד 30% מניות רשמו תשואה חיובית ממוצעת גבוהה יותר של 1.2%
קרנות אג"ח קונצרני רשמו החודש תשואה חיובית ממוצעת של כ-0.55%. קרנות ה-HIGH YIELD, בעלות סיכון מוגבר יותר למשקיעים, השיגו באפריל תשואה חיובית ממוצעת של 0.85%. 
איגרות החוב הממשלתיות מסכמות את אפריל בעליות שערים. מדד אג"ח ממשלתי כללי רשם תשואה חיובית של 0.45%, וקרנות אג"ח מדינה ללא חשיפה מנייתית רשמו תשואה חיובית ממוצעת של 0.3%. קרנות אג"ח חו"ל רשמו החודש תשואה חיובית קלה של כ-0.05%.
הטובה ביותר VS הגרועה ביותר
מניתוח הקרנות האקטיביות עולה כי הקרן "ברק (6F) אסטרטגיות - קרן ממונפת" רשמה את התשואה הגבוהה ביותר בחודש אפריל ועלתה ב-15.66%, והיתה גם הקרן שהניבה את התשואה הטובה ביותר מתחילת השנה של 58.55%.
הקרן שהשיגה למשקיעים את התשואה הגרועה ביותר באפריל היא "שקדי קפיטל (5E) גמישה" לאחר שירדה ב-5.62%. מתחילת השנה היתה זו הקרן "איילון אקסטרים דולר פי 3" שהציגה את הביצועים הגרועים ביותר לאחר שירדה כמעט 10%.
להלן רשימת הקרנות עם התשואה הטובה ביותר מאז תחילת השנה המורכבת בעיקרה מקרנות בחו"ל המתמחות בהשקעה על חברות הקנאביס, ומקרנות ממונפות ואסטרטגיות על מדדי המניות בארץ ובחו"ל:
רשימת הקרנות עם התשואה הגרועה ביותר מאז תחילת השנה המורכבת בעיקרה מקרנות אג"ח בארץ כללי ,ומקרנות אגרסיביות על הדולר:
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה