אופנהיימר: אלו הן שתי החברות הישראליות המובילות בעולם הסייבר

האקזיט המדהים של מלאנוקס מוביל לשאלות לגבי מי תהיה החברה הישראלית הבאה שתעשה מהלך גדול דומה. הנה ההמלצות של אופנהיימר בתחום הסייבר
 |  (2)
אודי מוקדי, יו"ר ומנכ"ל סייברארק, צילום: יח"צ
האקזיט המדהים של מלאנוקס מוביל לשאלות לגבי מי תהיה החברה הישראלית הבאה שתעשה מהלך גדול דומה. באופנהיימר התייחסו לנושא ומסבירים כי צ'קפיונט וסייברארק הן החברות המובילות בעולם הסייבר.
צ'קפוינט 
אופנהיימר: "מבחינת מיצובה התחרותי של צ'קפוינט, היא נמצאת בין ארבע השחקניות המובילות מבחינה טכנולוגית ושיווקית, לפי מחקר חברת גרטנר שפורסם בספטמבר 2018, אם כי מיקומה נמוך ביחס לחברת פאלו אלטו, הנהנית מצמיחה שנתית מרשימה של 30% ברבעון האחרון (הכנסות של כ-711 מיליון דולר). לשם השוואה, הכנסות צ'קפוינט ברבעון האחרון הסתכמו בכ-526 מיליון דולר, כאמור עם צמיחה שנתית של 4% בלבד. הנהלת צ'קפוינט מעריכה כי הצמיחה הנמוכה בהכנסותיה נובעת לאו דווקא מחסרונות טכנולוגיים, אלא מחסרונותיה בפן השיווק והמכירות.
 
למרות שיעורי צמיחה זעירים, צ'קפוינט נהנית מאיתנות פיננסית גבוהה, כאשר היא מחזיקה בקופת מזומנים שלה כ-4 מיליארד דולר (כ-20% משווי שוק) ומשתמשת בה לרכישת מניות עצמית בקצב שנתי של למעלה ממיליארד דולר. מנייתה נסחרת במכפילי רווח של 18 ו-17 לתחזיות 2019 ו-2020 בהתאמה (מכפילי רווח של 14 ו- 13.5 בנטרול מזומנים), ובכך עונה להגדרת חברת "ערך", כאשר פלטפורמת אינפיניטי החדשה של החברה עשויה להוות פוטנציאל להאצה בקצב הצמיחה העתידי ולהתרחבות מכפילי המניה.
צ'קפוינט מקבלת מאופנהיימר המלצת Outperform עם מחיר יעד של 130 דולר.
סייברארק 
אופנהיימר: "חברת סייבר ארק נהנית מצמיחה חזקה במיוחד בהכנסות, בקצב עקבי של למעלה מ-20% על פני מספר שנים. זאת במקביל לרווחיות חזקה, הן ברווח הגולמי (87%-90%) והן ברווח התפעולי (שיעור של מעל 20%). שיעור הרווח התפעולי הזה חריג במיוחד במגזר הסייבר, בו מרבית חברות צמיחה נמצאות בשלב השקעות ובכך אינן מציגות רווחיות, בוודאי לא ברמת הכנסות דומה לזו של סייבר ארק".
"לאחרונה חלה האצה נוספת בקצב הצמיחה והרווחיות של החברה, כאשר בתוצאות הרבעון הרביעי 2018 נסקו הכנסות סייבר ארק מעבר לרף של 100 מיליון דולר ברבעון (109.1 מיליון דולר ליתר הדיוק), צמיחה שנתית של 36%, ואילו שיעור הרווח התפעולי זינק ל-36.5%, רמה שקרובה לשיעורי רווחיות חריגים של צ'קפוינט".
"חברת סייבר ארק מהווה סיפור צמיחה חריג לטובה בענף הסייבר הכללי, כאשר במקביל לצמיחה חזקה בהכנסות שומרת הנהלת החברה גם על רווחיות גבוהה במיוחד. מניית החברה נסחרת במכפילי רווח של 55 ו-45 לתחזיות 2019 ו-2020 בהתאמה, אם כי חשוב להדגיש כי תחזיות הקונצנזוס הנן שמרניות ועשויות להפתיע לטובה. אנו סבורים כי המצב הייחודי של הפחתת רמת התחרות בתחום ה-PAM הצומח עשוי להוביל לשמירת מומנטום חיובי בפעילות סייבר ארק, ובכך לספק רצף הפתעות בדוחותיה לאורך שנת 2019".
סייבר ארק מקבלת מאופנהיימר המלצת Outperform עם מחיר יעד של 111 דולר.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ממש היינו צריכים אותך ואת כל מחלקת המחקר שלך בשביל המסק
  גאון הדור 12/03/2019 16:00
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בשביל המסקנה הברורה מאליה המלצת על שלושת חברות הסייבר הישראליות (פאלו אלטו "בערך) הציבוריות. מה דעתך על אפל, גוגל ופייסבוק קפטן אוביוס?
  סגור
 • לגמריי... (ל"ת)
  שולמן 12/03/2019 17:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור