מניית אורד צוללת לאחר אזהרת רווח

צפויה לרשום בגין פרויקט אנרגיה סולארית שביצעה עבור שיכון ובינוי הפסד של כ-12 מיליון שקל; לא תעמוד בקובננטים ונכנסה למגעים מול הבנקים
 |  (1)
צחי סולטן, יו"ר אורד, צילום: Bizportal
חברת אורד -4.19% אורד 105.2 -4.19% אורד בסיס:109.8 פתיחה:109.8 גבוה:107.2 נמוך:105 תמורה:44,707 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  העוסקת בביצוע פרוייקטי מתח נמוך, מערכות שליטה ובקרה, מערכות גילוי וכיבוי אש ואנרגיה סולארית, דיווחה הבוקר (ב') כי הושלמה אבן הדרך האחרונה בפרויקט המערכות הסולאריות הקרקעיות שביצעה עבור שיכון ובינוי, כאשר מבחינה שערכה במסגרת הכנת הדו"חות השנתיים עולה כי אורד צפויה לרשום בגין הפרויקט הפסד של כ-12 מיליון שקל, בעקבותיו החברה צפויה לא לעמוד באמות המידה הפיננסיות מול הבנקים ונמצאת בימים אלו במגעים מול הבנקים.
ככל הנראה יוגשו תביעות לחברת הביטוח וכנגד ספקים
על פי הדיווח, מניתוח ראשוני של החברה את התוצאות הכספיות של הפרויקט עלה כי ההפסד נגרם כתוצאה משילוב מספר גורמים וביניהם: הערכות לא מדויקות של קבלן התכנון, גידול בעלויות קונסטרוקציה עקב מבנה שטח קשה ואיחורים בהגעת חלקים שהביאו להוספת עלויות. בנוסף החברה סבורה כי חלק מההפסד נבע מהפרת הסכמים על ידי חלק מספקיה בפרויקט ובכוונתה לבחון את צעדיה המשפטיים אל מול אותם ספקים ואל מול חברת הביטוח הרלוונטית.
החברה מציינת כי הסכם השירותים למתן שירותי תפעול ותחזוקה בארבעת אתרי הפרויקט אשר ממוקמים במושב שחר, מושב אורים, מושב גבעולים ומושב נבטים, הינו לתקופה של 20 שנה עם נקודות יציאה בשנה השלישית, השישית, השמינית והעשירית, במתן הודעה מוקדמת בת חצי שנה מראש, תמורת כ-2.2 מיליון שקל בשנה.
עם מסירת הפרויקט התקבל בידי החברה תשלום על של 5.7 מיליון שקל, כך שסך התקבולים שהחברה קיבלה בגין הפרויקט מסתכם בכ-104 מיליון שקל והחברה צפויה לקבל בשבועות הקרובים את יתרת התמורה משיכון ובינוי של כ-4 מיליון שקל נוספים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צחי סולטן איזה איש
  אליקו 18/02/2019 13:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה שעשה לנו אז במודיעין יהש.לא נשכח לעולם.בוא נגיד שאצל האיש הזה לשים כסף זה להיפרד ממנו.מי המטורף שמשקיע אצל צחי סולטן אחחחחח
  סגור