הושג הסכם קיבוצי ל-1,200 עובדי מפעל טבע בכפר סבא

ההסכמות: תוספת שכר חודשית של 2.2% עד סוף השנה, בונוס בגין שנת 2018 במשכורת מרץ והסדרת תשלומים בגין כוננות וקריאות מיוחדות
 |  (1)
קאר שולץ, מנכ"ל טבע, צילום: יח"צ
ההסתדרות, הנהלת מפעל  טבע +3.52% טבע 3,032 +3.52% טבע בסיס:2,929 פתיחה:2,978 גבוה:3,075 נמוך:2,946 תמורה:41,098,648 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  בכפר סבא ונציגי ועד עובדי המפעל, חתמו היום (א') על הסכם קיבוצי חדש המסדיר את תנאי ההעסקה והשכר של כ-1,200 עובדיו, עד לסוף שנת 2019.
בראש ההסכמות בין הצדדים נקבע כי יוארך עד לסוף 2019 תוקף ההסכם הקיבוצי הקודם שהונהג במפעל, לרבות כל זכויות העובדים ותנאי שכרם והעסקתם. לצד זאת, נקבע כי החל ממשכורת מרץ שתשולם בתחילת אפריל - ועד לסוף השנה - ייהנו כלל העובדים מתוספת שכר חודשית אחידה בגובה 2.2%. בנוסף לכך הוסכם כי במשכורת מרץ הקרוב יקבלו העובדים בונוס בגין שנת 2018.
עוד הוסדר בין היתר במסגרת ההסכם נושא תשלום תוספת הכוננות וקריאות מיוחדות, והובטח כי תקציב הרווחה המוקדש לפעילויות עובדים לא ייפגע ויישאר כפי שהיה עד חתימת ההסכם.
במפעל טבע בכפר סבא מיוצרות מספר תרופות, אשר המהותית שבהן היא ה"קופקסון". בהסתדרות מציינים כי המו"מ לחתימת ההסכם נערך בין הצדדים תוך שיתוף פעולה והתחשבות במצבה של טבע, מתוך מטרה לדאוג לרווחת העובדים תוך חיזוק המפעל. 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר: "אני מברך את עובדי טבע, את חברי הוועד ואת כל המעורבים במו"מ מהאיגוד המקצועי ומהמרחב, על חתימת הסכם אשר יבטיח שמירה על זכויות העובדים בד בבד עם המשך החיזוק והשיקום של טבע".
יו"ר הוועד, אלירן קוזליק: "אני שמח שהגענו להבנות ולסיום הסכסוך ללא צורך בצעדים ארגוניים. שוב הוכחנו שתוך הידברות אפשר להתגבר על הפערים. אני קורא כעת לכולם, מנהלים ועובדים, לאחד כוחות ולפעול ביחד על מנת לעמוד ביעדים שמוצבים בפנינו על מנת שביחד נצעיד את אתר כפר-סבא לעתיד טוב יותר".

מהנהלת טבע נמסר: ״אנו מברכים על ההסכמות שהושגו - בתום משא ומתן מתמשך ואינטנסיבי - עם ההסתדרות ונציגות העובדים בכפר-סבא. הצדדים פעלו במשותף לגישור על הפערים ולגיבוש הסכם הוגן ומכבד לטובת העובדים והמפעל - כאחד. יחד עם זאת, ההסכם אינו מתעלם גם מהנסיבות העסקיות המורכבות עמן טבע עודנה מתמודדת. ויודגש, ההסכם הקיבוצי אינו אלא אמצעי להשגת המטרה המשותפת למנהלי ועובדי האתר - שהיא, כידוע, להבטיח שאתר כפר-סבא יהיה יעיל, תחרותי ובעל אופק ועתיד ברי-קיימא בסביבה המאתגרת והמשתנה״.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ההנהלה והעובדים ממשיכים בחגיגות ומחזיקי המניות מפסידים (ל"ת)
  nuyh 10/02/2019 17:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור