אחרי 32 שנה: איילון אחזקות נכנסה למדד SME60

לאחר יותר משלושה עשורים מאז הונפקה, הצטרפה החברה למדדים. הכניסה מגיעה בהמשך להנפקה מוצלחת אותה ביצעה החברה באפריל 2018, אז גייסה כ-168 מיליון שקל באג"ח ומניות
 | 
יו"ר איילון אחזקות שלמה גרופמן, צילום: יח"צ
איילון אחזקות נכנסה הבוקר לרשימת החברות הכלולות במדד SME60, וזאת לראשונה מאז הונפקה בבורסה בשנת 1987. 
הכניסה למדד מגיעה בהמשך להנפקת אג"ח מוצלחת אותה ביצעה החברה באפריל 2018, במסגרתה גייסה איילון כ-68 מיליון בריבית של 3.55% שקלי, וזאת לאחר שהביקושים לאג"ח במכרז המוסדי עמדו על כ-128 מיליון שקל - כמעט פי 2.5 מהסכום שלו נענתה החברה. במכרז הציבורי גייסה החברה את כל 20% מהסדרה שהוצעו לציבור בסכום שהסתכם בכ-13.8 מיליון שקל.

יש לציין כי בשבוע שלאחר מכן השלימה החברה גיוס נוסף של כ- 99 מיליון שקל בהנפקת מניות, כך שבסה"כ גייסה איילון אחזקות כ-167 מיליון שקל. בין המוסדיים שרכשו ממניות החברה: פסגות ניירות ערך, הלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה והפניקס השקעות ופיננסים. לאחר ההנפקה עלו אחזקות הציבור ובכללו המוסדיים מ-13.7% ל-32.7% ממניות החברה. בשאר המניות, 67.3%, מחזיק בעל השליטה, נשיא החברה ומייסדה, לוי רחמני.
  
שלמה גרופמן, יו"ר איילון אחזקות ציין כי "החברה מברכת על הצטרפותה למדד ומאמינה כי אירוע זה יוביל לשיפור הנזילות והסחירות במניות החברה. אנו עמלים על שינוי פניה של החברה, מברכים על כך שמאמצינו אלו נושאים פרי, ועל כך שהם זוכים לאמון מצד שוק ההון."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה