צירון בוחנת מחדש את הסדר החוב

הסדר החוב שהוצע היה מדלל את הציבור בכ-85%. החברה תבחן מחדש ותחפש פתרונות חלופיים במידת הצורך. בעקבות ההודעה צירון מזנקת 10%
 | 
בית זיקוק, צילום: צירון
הנהלת צירון כי היא דוחה את הסכם הסדר החוב שלה ב-14 ימים כדי לבחון מחדש ולחפש פתרונות חלופיים במידת הצורך. בעקבות ההודעה, מניית צירון מנזקת 10%. דחיה זו  מגיעה לאחר שבשבוע שעבר Bizportal פרסם בדיקה על מתווה ההסדר.
הצעת הסדר החוב של צירון שפורסמה לפני כשבועיים להסדר חוב גרמה למניה לרדת בחדות. לפי המתווה שהוצע, בעלי המניות מהציבור ידוללו אפקטיבית בכ-85%. לעומת זאת, בעל השליטה בחברה רוני קופפרברג (46.4%) יזכה בתוספת בשווי של כ-3.8 מיליון שקל לאחזקותיו ואילו מי ששימש כיועץ של החברה בתחום שוק ההון יקבל זכויות בשווי של כ-19 מיליון שקל, תמורת מחיקת חוב של כ-1.9 מיליון שקל. השווי נגזר מהנכס העיקרי של החברה לפי הערכות השווי המועודכנות  במאזני החברה, עליהם חתום רואה החשבון של החברה - ברזילי ושות'.
בהתאם לשווי נכסי החברה, הציבור שמחזיק כ-53.6% ממניות צירון, המשקפות בהתאם לשווי הנכסי הנקי זכויות בשווי נכסים של כ-23.3 מיליון שקל, כאשר לאחר הסדר החוב, יהיו בידי הציבור 13.5% ממניות צירון, המשקפות שווי נכסי נקי של כ-3.6 מיליון שקל בלבד, כלומר הציבור יוותר על כ-20 מיליון שקל.
על פי שווי נכסי החברה, בתוספת האופציות וחוב בהיקף זניח, שווי הזכויות של בעל השליטה קופפרברג (46.4%) נאמד בכ-21 מיליון שקל, כאשר לאחר הסדר החוב המוצע יהיו בידיו 6% ממניות צירון ו-46.4% ממניות החברה החדשה הכוללת את הזכויות בבית הזיקוק המפורק, עם שווי נכסי נקי של כ-25 מיליון שקל. כלומר תוספת של כ-4 מיליון שקל. בנוסף, קופפרברג ימשיך להנות משכר חודשי של 12 אלף דולר עבור נסיונות המכירה של בית הזיקוק.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה