רבוע נדל"ן: קניון TLV לא עומד בקובננטים, בשיחות עם הבנקים

חברת הקניון, שבשליטת רבוע כחול נדל"ן וגינדי השקעות, לא עומדת באמות המידה הפיננסיות אותן הציבו הפועלים ומזרחי טפחות
 |  (1)
גינדי TLV, צילום: גינדי TLV
רבוע כחול נדל"ן מדווחת היום (ב') כי קניון TLV, שבבעלותה המשותפת יחד עם גינדי השקעות, קיבל אתמול הודעה ממהבנקים המממנים כי לא לעמוד באמות המידה הפיננסיות להן הוא נדרש  (קובננטים).
על פי הדיווח, רבוע נדל"ן תנסה להגיע עם הבנקים להסדר חדש שבמהלכו ישונו תנאי הסכם המימון או תמוחזר ההלוואה ותוארך, תוך עדכון אמות המידה הפיננסיות והסדרת הפרות הסכם המימון הקיים, אך עדיין קיימות מחלוקות שונות בין הצדדים בכל הנוגע למקורות מהן יגיע הכסף, וזאת כאשר הבנקים דורשים פרעון מוקדם של 300 מיליון שקל.
לאחרונה הציעו גינדי השקעות לבנקים לפרוע את ה-300 מיליון שקל על-ידי מכירת דירות (במיזם הצמוד לקניון) ומגרש סמוך, הנמצאים בבעלות רבוע כחול וגינדי, אך בן-משה, בעל השליטה העיקרי אינו מסכים להצעה זו, ולכן המו"מ עם הבנקים תקוע. רבוע כחול מצידה טוענת כי לאחרונה נרשם גידול במכירות ובמספר המבקרים בקניון, ובחברה מאמינים כי נתונים אלו יקלו על השגת השינויים בהסכם המימון.
נזכיר כי כבר בסוף ספטמבר דיווחה החברה על כך רבוע שלא הגיעה לרווח מינימלי של 75 מיליון שקל לשנה (לארבעת הרבעונים האחרונים), כפי שנקבע בהסכם המימון האחרון בינה לבין בנק הפועלים ומזרחי טפחות, וזאת כשהיקף החוב עומד כיום על 1.1 מיליארד שקל. נציין כי אי עמידה באמות המידה כפי שנקבעו בהסכם עשויה לאפשר לשני הבנקים להעמיד את כל החוב לפירעון מיידי, וזאת על אף שמועד הפירעון הנקוב בחוזה הוא בעוד כשנה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מאיפה ההון ???
  רובי 23/10/2018 14:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוטי בן משה מנסה לדחוק את הגינדים לפינה. מאיפה ההון שלו? למה לא מדברים על זה בתקשורת?
  סגור