לאומי שוקי הון: "המסכים האדומים עלולים להישאר לעוד זמן מה"

"הדולר עלול להחלש מול מטבעות בעולם בשל החשש מחבלה בתוואי העלאות הריבית, אולם צפוי להתחזק מול השקל"
 |  (4)
לאומי שוקי הון: "המסכים האדומים עלולים להישאר לעוד זמן מה"
"לטראמפ היה נוח לשמוע את האופטימיות של הפד עד שזה הגיע לירידות בבורסה, אבל המסכים האדומים עלולים להישאר איתנו לעוד זמן מה", זאת לדברי ליאור פאוסט, מנהל דסק מסחר מט"ח בלאומי שוקי הון, אשר מתייחס היום (ה') לנפילות בבורסות מסביב לעולם. לדבריו "הדולר עלול להחלש מול מטבעות בעולם בשל החשש מחבלה בתוואי העלאות הריבית, אולם צפוי להתחזק מול השקל".
   
התגובה של טראמפ לאירועי אמש בבורסות אולי מהירה וחריפה גם ביחס אליו, אבל נועדה לצנן באופן חד את המוטיבציה של הפד להעלות ריבית בפעם הרביעית השנה בדצמבר. לדברי פאוסט, "העלאות הריבית הרצופות פוגעות באג'נדה של טראמפ בשתי חזיתות. האחת, שהבורסות מתחילות לרעוד. השנייה, שהעלאות הריבית מחזקות את הדולר ומחבלות במאמצי מלחמת הסחר".
הפד, שמעודד מאוד מהנתונים הכלכליים, התעסוקה שכוללת גם אבטלה נמוכה במושגים היסטוריים וגם גידול בשכר שמנבא לחצים אינפלציוניים, ובפועל כבר כעת התבססות האינפלציה בתוך היעד, מעוניין להמשיך בתוואי העלאות הריבית. כדי להכין את השווקים לכך, נשיאי הפד השונים החלו להתבטא באופן ניצי מעל כל במה בשבועות האחרונים ולסמן לשוק שההעלאה הרביעית בשנה היא עניין גמור. כך, התשואות על אג"ח אמריקאי הרקיעו שחקים כשהתשואה ל-10 שנים זינקה ל-3.3% כמעט, ויצרה למעשה, לאחר שנים ארוכות, אלטרנטיבה לבורסה האמריקאית בהשקעות של "fixed income".

"בריחת הכסף מהבורסות לשוק האג"ח מדאיגה את טראמפ והוא ינצל את כל השפעתו כדי שהשקט התעשייתי בבורסות יימשך וינסה לכופף גם את הפד תחת מרותו. חשוב לזכור שנשיא הפד הנכנס שהחליף את ג'נט יילן לאחר קדנציה אחת בלבד (לראשונה בתולדות הפד), הוא מינוי של טראמפ שנועד להשריש את רוח המפקד במסדרונות הפד. מאידך, לפד היסטוריה ומורשת של עצמאות מוניטארית", מציין פאוסט.
בשורה התחתונה, מציין פאוסט כי "בימים הקרובים נראה עד כמה הפד נחוש לשמור על עצמאותו ועד כמה השווקים חוששים מעימות בין הממשל לפד, וכל זה כשברקע היום, יותר מבכל רגע בעשור האחרון, יש אפשרות ליהנות מתשואות סבירות גם מחוץ לבורסה, כך שהמסכים האדומים עלולים להישאר איתנו לעוד זמן מה. בנוסף הדולר עלול להחלש מול מטבעות בעולם בשל החשש מחבלה בתוואי העלאות הריבית. אל מול השקל, להערכתי יתכן ונראה את הדולר דווקא מתחזק בימים הקרובים תוך שהוא מנסה שוב את רמת ה-3.65".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מנתח דמיקולו
  עני 14/10/2018 20:52
  הגב לתגובה זו
  1 2
  רק שיום אחרי הכתבה האינפנטילית הזו כל השווקים נצבעו בירוק בוהק . מנתח שצריך ניתוח להסרת הטימטום
  סגור
 • הטימטום של מישהו אחר ..
  חנני 23/10/2018 13:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא המנתח מטומטם אלא אתה... קופץ בראש אחרי יום ירוק....פשוט תספור עד 10 לפני שאתה מגיב .
  סגור
 • 2.
  תמיד לאומי שוקי הון
  המטיף בשער 12/10/2018 12:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  היו לונג על השקל. מה קרה? האם הם שינו פזה הורסי כלכלת ישראל?
  סגור
 • 1.
  זה לא אלה שאמרו שהריבית בארץ תעלה השבוע ??? (ל"ת)
  אאא 11/10/2018 19:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור