משקיעים במשפחה? הבורסה משיקה מדד חדש של חברות משפחתיות

הרכב מדד ת"א-פמילי שרשם תשואה שנתית אינדיקטיבית של כ-7.3%, ייקבע על ידי המרכז לחקר עסקים משפחתיים באוניברסיטת ת"א - צפו בהרכב המדד
 |  (4)
איתי בן זאב, צילום: יח"צ
הבורסה לניירות ערך הודיעה הבוקר (א') כי אישרה השקה של מדד מניות חדש – מדד ת"א-פמילי, אשר יורכב ממניות של חברות הכלולות ברשימת "חברות משפחתיות", כפי שתיקבע על ידי מרכז רעיה שטראוס לחקר עסקים משפחתיים, בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב.
בבורסה מציינים כי ההחלטה להשיק מדד ייעודי בו נכללות מניות של חברות משפחתיות התקבלה, בין היתר, לאור המלצות ה- World Federation of Exchanges לבורסות בהן נסחרות מניות של חברות משפחתיות, לאור חלקן המשמעותי בכלכלה הגלובלית.
המתודולוגיה לסיווג חברות כמשפחתיות פותחה במרכז רעיה שטראוס לחקר עסקים משפחתיים בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב, בשיתוף הבורסה לניירות ערך, והותאמה למאפייני השוק המקומי.
התנאים לכניסה למדד
חברה תוגדר כמשפחתית אם יתקיימו לגביה 2 התנאים המצטברים הבאים: לפחות שלושה חברי דירקטוריון או נושאי משרה בחברה הם בני משפחה ובנוסף, שיעור האחזקה של בעלי עניין בחברה הוא 40% לפחות.
תשואה של 7.3% בשנה האחרונה
המדד יעודכן אחת לשנה, במועד עדכון מדדי המניות של הבורסה בחודש אוגוסט. חברות משפחתיות שנכללות ב"מאגר רימון" וששווי השוק שלהן עולה על 400 מיליון שקל, יכללו במדד ת"א-פמילי. אשר רשם תשואה אינדיקטיבית מתואמת של כ-7.3% בשנה האחרונה ותשואה אינדיקטיבית מתואמת של כ-49.5% בשלוש השנים האחרונות. המועד הקובע לקביעת הרכב המדד יהיה תום יום המסחר, ב-4 באוקטובר 2018 והמדד יושק בפתיחת המסחר בבורסה ב-14 באוקטובר 2018.
מרכז רעיה שטראוס לחקר עסקים משפחתיים הוקם בשנת 2014 והוא מרכז ייחודי הפועל בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב. המרכז הינו  גוף אקדמי למחקר והוראה בתחום העסקים המשפחתיים בארץ ובעולם.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מיתעסקים בשטויות במיץ עגבניות. אם רוצים לעזור לבורסה
  ישראלי 16/09/2018 15:06
  הגב לתגובה זו
  3 0
  תורידו מיסים. רוב המיסים משולמים על ידי אנשים עובדים קשיי יום שהוויחו כספם ביושר. באה המדינה ושודדת אותם לאור היום
  סגור
 • 3.
  פתטי (ל"ת)
  דן 16/09/2018 14:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 2.
  אין גבול לשטויות ,אולי תנפיקו גם נגזרים על מזג האוויר??
  רון77 16/09/2018 14:14
  הגב לתגובה זו
  4 0
  כל עוד יש לנדלן עדיפות מיסויית על הבורסה אף אחד לא יתקרב לכאן , אז די לחפש מסביב.
  סגור
 • 1.
  אחד כן ואחד לא
  שמואל 16/09/2018 12:59
  הגב לתגובה זו
  1 2
  מדוע "עזריאלי" כן ו- "מליסרון" לא ? מדוע "רמי לוי" ו- "ויקטורי "כן ""שופרסל" לא ?
  סגור