ג'נריישן קפיטל רוכשת 50% מרפק אנרגיה בכ-70 מיליון שקל

במסגרת העסקה יזרימו רפק תקשורת וג'נריישן קפיטל 40 מיליון שקל נוספים לרפק אנרגיה 

 | 
EREZBALSAHYOSIZINGER_4918, צילום: תמוז רחמן
קרן התשתיות והאנרגיה ג׳נריישן קפיטל (Generation Capital) המנוהלת על ידי יוסי זינגר וארז בלשה בשותפות עם ויולה (Viola), הודיעה היום (ד') על עסקה שלישית: רכישת 50% מרפק אנרגיה בכ-70 מיליון שקל.
רפק אנרגיה, חברת בת של רפק תקשורת ותשתיות הציבורית המנוהלת על ידי רוני אורן, מחזיקה כ-82% בשתי תחנות כח שהינן הנכס העיקרי שלה: רמת גבריאל ואלון תבור. היקף ההשקעה הכולל בתחנות הינו כ-1.3 מיליארד שקל.
במסגרת הסכם ההשקעה תשלם הקרן 70 מיליון שקל עם רכישת המניות, הזרמת הלוואות בעלים ורכישת מחצית שטרי הון של רפק תקשורת. כמו כן, יזרימו הקרן ורפק תקשורת 20 מיליון שקל כל אחת לרפק אנרגיה לחיזוק המקורות ההוניים שלה, ובכך יגדלו האמצעים ההוניים של רפק אנרגיה ב-40 מיליון שקל. בנוסף, קיימת התחייבות של רפק תקשורת להעמיד לרפק אנרגיה סכום נוסף בהיקף של כ-21.5 מיליון שקל, היה ובמהלך השלמת הקמת התחנות תידרש הגדלה נוספת של השקעת הבעלים. השלמת העסקה כפופה לאישור צדדים שלישיים.
לשתי התחנות בטכנולוגית קוגנרציה הסכמי מימון סגורים מול דויטשה בנק ובנק מזרחי  ומממנים נוספים, הן נמצאות בשלב מתקדם של הקמה וצפויות להתחיל לפעול באמצע 2019 עם הספק מצרפי של כ- 146 מגה וואט חשמל ו- 80 טון קיטור. לתחנות הסכמים לרכישת גז ממאגר תמר והחל מ- 2022 מחברת אנרג'יאן שצפויה לפתח את המאגרים כריש ותנין. התחנות תספקנה חשמל וקיטור לשני לקוחות עוגן - תנובה ועילית. בנוסף, הן תמכורנה נתח מהותי לחברת חשמל ואף ללקוחות מקומיים באזורי התחנות שייהנו מאספקת חשמל וקיטור.
העסקה הנוכחית מהווה דריסת רגל דומיננטית לג'נריישן קפיטל בשוק ייצור החשמל הפרטי. שוק תחנות הכח הפרטיות בגז טבעי הינו סגמנט אטרקטיבי במיוחד ובעל פוטנציאל התרחבות משמעותי צופה פני עתיד וזאת בעקבות מהפכת הגז הטבעי והמעבר של מקטע ייצור החשמל למגזר הפרטי. בכוונת ג'נריישן קפיטל להמשיך ולהתפתח בתחום זה. החזקה מהותית בשתי תחנות כח בטכנולוגיה מתקדמת ויעילה הינה צעד חשוב במימוש אסטרטגיית הקרן.
 
קרן ג׳נריישן קפיטל השלימה לפני כחודשיים גיוס ראשוני של כ- 230 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים ופרטיים, וכבר ביצעה שתי השקעות: בתחום התחבורה כשרכשה 49% מקבוצת בון טור תמורת כ 100 מיליון ש"ח ובתחום האנרגיה המתחדשתכשנכנסה לשותפות עם להב אל.אר לרכישת השליטה בחברת סולגרין הציבורית תמורת כ- 34 מיליון שקל.
רפק תקשורת ותשתיות, בניהולו של רוני אורן, הינה חברת אחזקות אשר פועלת באמצעות מספר חברות בנות בעיקר בתחום התשתיות. בנוסף עוסקת החברה בייעוץ וייצוג כסוכנת וכמפיצה בתחום הביטחוני. בתקופה האחרונה מתמקדת החברה בתחום של תחנות כח לייצור חשמל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה